2008 senesinde yine BKM'nin yaptığı Metin Balekoğlu'nun çektiği Sınıf adlı dizide halen oynamakta... Aynı zamanda yine 2008 senesinde Tmc'nin yapımcılığını üstlendiği Uğur Yücel'in yönetmenliğini yaptığı Türkiye'de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com ile yakında ekranlarda ve en pozitif şekilde ve nerdeyse sürekli gülerek hayatına devam ediyor...

"> Ezgi Mola ~ Sinematurk.com
Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ezgi Mola (Mercan Ezgi Mola)

Ezgi Mola

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 29 Mart 1983

Eğitim : MSM

Hakkında : Aydoğan Temel ile tanıştı.. 2 sene tiyatro eğitimi aldı ve Aydoğan'ın adında ve önderliğinde bir kaç arkadaşı daha tiyatro kurdular ve Çürük Elma adında bir gençlik oyununda oynadı. Lise ikinci sınıfa giderken Kartal Tibet'in yönettiği ilk dizisi Karate Can ile ilk TV dizisi deneyimini kazandı. Ardından 2002 senesinde Eti Form reklamlarında oynadı.Yine 2002 senesinde başrollerini Şevket Altuğ ve Metin Şentürk'ün paylaştığı Türkan Derya'nın yönetmenliğini yaptığı Unutma Beni adlı dizide oynadı.2003 senesinde Aydın Bulut'un yönettiği Sultan Makamı dizisinde oynadı. 2004 yazında Sadullah Şentürk'ün yönettiği Görünmez Adam adlı dizide oynadı.

2004 senesinde BKM ile tanışmasına vesile olan önce Haluk Bener daha sonra Bora Tekay'ın yönettiği Sevinçli Haller adlı sit-com'da oynadı.2005 yazında yine BKM'nin yaptığı Aydın Bulut'un yönettiği Hızlı Adımlar adlı TV filminde yer aldı. 2005 senesinin Kasım ayında BKM daha önceki tanışıklık ile BKM Atölye'ye Ezgi'yi de çağırdılar.

2006 senesinde TMC yapımcılığında Uğur Yücel'in yönettiği Hayatımın Kadınısın adlı sinema filminde Türkan Şoray ile karşılıklı oynama şerefine nail oldu ki bu da Ezgi'nin bir hedefiydi- Bu film Ezgi'ye 2007 Sadri Alışık En İyi Yardımcı Kadın ödülünü getirdi.

2007 senesinin yazında Timur Savcı'nın yapımcılığını Metin Balekoğlu ve ardından Jale İncekol'un yönetmenliğini üstlendiği Senden Başka disizinde oynadı.2007 senesinde yine BKM'nin yaptığı Haldun Dormen'in yönettiği Hisseli Harikalar Kumpanyası'nda oynadı.

2008 senesinde yine BKM'nin yaptığı Metin Balekoğlu'nun çektiği Sınıf adlı dizide halen oynamakta... Aynı zamanda yine 2008 senesinde Tmc'nin yapımcılığını üstlendiği Uğur Yücel'in yönetmenliğini yaptığı Türkiye'de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com ile yakında ekranlarda ve en pozitif şekilde ve nerdeyse sürekli gülerek hayatına devam ediyor...
ToqqLe

11 Mayıs 2020 11:41

Her rolün altından başarıyla kalkıyor yetenekli iyi bir oyuncu.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

29 Mayıs 2019 14:17

Bu son dönem ki oyuncular için de gönül rahatlığı ile de diyebilirim en beğendim en kaprizsiz de başarılı oyuncu. Umarım bu başarısını uzun yıllara taşır, şansı açık olsun.

Cevap Yaz

mansur34

12 Temmuz 2016 14:56

Ezgi mola komedi,dram başta olmak üzere her türde iyi kötü her rolde başarılı performanslarıyla oynadığı dizi ve filmleri tek başına ayakta tutmaya devam ediyor popüleritesini de epey artırdı yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz başarılarının devamını dilerim.

Cevap Yaz

mimarsinan

27 Mayıs 2014 11:27

Sadece Arkadaşım Hoş Geldin televizyon programındaki oyunculuğuna bakarak yazıyorum. Yüzüyle, oyun gücüyle, artık hazır cevaplılıkta benzemeye başladığı Tolga Çevik gibi yeteneklerini ortaya koymasıyla çok başarılıdır. O kılıktan kılığa girerken bir anlamda şansı yaver gitmiş ve aradığını bulmuştur. Şimdi Ezgi Mola için önündeki yıllar boyunca rezerv sıkıntısı yoktur. Tabi komedi dalında. Sinemanın veya televizyon dizilerinin diğer branşlarında da başarılı olacağı işbu gidişle şaşmaz. Şimdiden sonra yapacağı şey magazin programlarına yem olmamaktır. Mütevazı yaşam tarzı ona her zaman başarı kapılarını açmaya devam edecektir. Bunu Ezgi Mola dahil bütün genç yetenekler için diliyorum.

Cevap Yaz

beyzacetin

9 Ocak 2014 15:06

Son derece guzel buldugum ve koyu bir hayranı oldugum kadın. Masum ve çekici yüzü, etkileyici bakısları ve basarılı oyunculuguyla dikkat ceken bir isim. Hayran olmamak mümkün değil.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

9 Nisan 2011 02:37

Geleceği ümit vadeden bir oyuncu. Güzel, sıcak, naif aynı zaman. İsmi Ezgi. Adına da uyan şiir gibi bir yorum yapmayı çok isterdim aslında... Benim de, o tarakta hiç bezim olmadığı gibi edebiyat'a karşı olan, eksi bir yanım... Ne tesadüf! Sanatçının Soyadı da MOLA beklentim ondan, sanat'a vermesin ara.. Naçizane kendine Dr vari bir öğüt kiloya biraz dikkat! Ehh, gerisi tamam gibi... Yüce Atamızı da yadeden VEDA filmi ile eşi Latife hanım da oldun şimdiden!. Başarın hep daim olsun.

Cevap Yaz

hakan samsun

17 Şubat 2011 15:12

cok  sempatik vede cok  tatlı vede cok güzel tipik türk kadını ::)

Cevap Yaz

Konyali_ERSIN

24 Mart 2010 23:43

Sana hayranim Ezgi Mola.

2. Türkan Soray olacaksin insAllah.

 * Bu arada 2. defa Türkan Soray'la bir filmde rol alacaksin onun gencligini oynayacaksin, senin adina gurur duyuyorum, seni daha yükseklerde görmek isteriz. Basarilar.

Cevap Yaz

tennure

26 Şubat 2010 13:13

enerjiisi boll bayılarak ızledıgımm oyuncu.hırsız polisten berii takip ettğim oyuncu..

Cevap Yaz

alisekeroglu

28 Ocak 2010 16:05

hem başarılı hem mütevazı, hem komik hem dişi, hem oyuncu hem rol kesmeyen hiperaktif bir kişi... şunu da söylemeden geçemiyorum çok güzel bir kadın. ama öyle böyle değil. güzelliği birden, aniden, pat diye farkediliyor. ve resmen aşık olunuyor. gerçek hayatta nasıl görünüyor bilinmez ama tv'de gayet dolgun-yuvarlak hatlı ve tam bir kadın. her şeyiyle gerçek bir kadın. her yerinden dişilik akıyor. fakat dişiliği çok keskin-sivri değil, yumuşak ve yuvarlak. yüzü zaten çok güzel de, gözleri, bakışları bambaşka. içinde volkanlar patlayan kadınlardan. hep mutlu olsun, hep gülsün istenen kadın. imrenilecek kadın. oyunculuğu mu? çokçok iyi, güneş gibi parlak

Cevap Yaz
Yandex.Metrica