Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Charles Bronson (Charles Dennis Buchinsky )

Charles Bronson

Doğum Yeri : Pennsylvania-ABD

Doğum Tarihi : 3 Kasım 1921

Ölüm : 2003-08-30

İlgili FilmlerMGUNAY

1 Şubat 2019 09:03

Aktör hakkında tek kelimeyle efsane denir. İnanılmaz bir oyun gücü vardı.

Cevap Yaz

mansurx

24 Eylül 2016 04:51

Charles bronson karizmatik bir oyuncuydu ama neredeyse bütün filmlerinde aynı tiple aynı rolleri oynamıştır aksiyon,macera ve suç türünde daha başarılıydı iyi ve kötü her rolün üstesinden başarıyla gelmiştir ama bence iyi rollerine daha yakışıyordu akılarda vahşi kin serisi ve mekanik filmleriyle kalmıştır.

Cevap Yaz

AlınYazısı

7 Aralık 2015 10:14

Charles Bronson , Alain Delon , John Wayne ve daha bir çok yabancı oyuncuyu izledikten sonra , türk sinemasında oyuncularımızın birçoğunun zamanında bu sanatçılardan yeryer rol çaldıklarına şahit oluyoruz. Çünkü o zamanın Amerika, Fransa sineması zirvedeyken Türk sinemasının jönlerinin onları pür dikkat takip ettikleri bariz ortada Ben Charles Bronsonun mimiklerinde ve hareketlerinde Bir çok oyuncumuzu gördüm. Kendine has bir oyunu var Duruşu yürüyüşü Ani çıkışları yabancı değil Başarılı ve Kabiliyetli bir Aktör

Cevap Yaz

Kersey

23 Temmuz 2015 13:14

Dünyanin Gelmiş Geçmiş En İyi Aktörü

Cevap Yaz

Chewbacca

29 Ocak 2012 21:43

Uzun yıllar westernlere emeği geçti..'Kötü'yü, "kötü Kızılderili"yi oynadı.. Slav kökenli oluşu, onu Kızılderili rollerine çıkmaya zorluyordu adeta..

John Sturges'in "The Magnificent Seven"ındaki rolüyle parladı ve westernlerden çıkıp kente inerek bazen acımasız bir katili, bazan da katil avcısı rollerinin vazgeçilmez oyunculuğuna yükseldi.

Cevap Yaz

neconeco

18 Şubat 2010 14:00

Bazen o kadar da masum olmayan bir yalandır, "yakışıklı’’ adamların "iyi" olduklarını bas bas bağırmak. Ancak, "yalancının mumu yatsıya kadar yanar’". Yatsı vakti,bir "çirkin adam", sırtındaki yılların klişe kamburuna rağmen perdeye CinemaScope çıkıp, bu yalanı ve bu yalanı büyüten hıristiyanlığın ökümenik metinlerinin satır aralarından yayılma sistemini yıkıverir: Fransız Sineması’nı ve İtalyan Sineması’nı hariç tutarsak, meselâ, Ernest Borgnine, Lee Marvin ve Rocl Steiger böylesi bir "anarşiye" zaman zaman imzalarını atmışlardır, "ihtiyar fahişenin" koynunda. Ama, bu "anarşiyi" bir sistem haline getiren, evet, sevsek de sevmesek de, yalnızcacharles bronson olmuştur.  Bir sinema yazarımızın, "charles bronson’un şöhrete kavuşmasıyla birlikte kötü adam rolleri de tarihe karışıyor" saptamasını, acaba kaç kişi unutabildi? Sert çizgili, sanki mermerden yontulmuşcasına anlamı hemen hemen hiç değişmeyen bir yüzdür charles bronson’unki. Bu yüzün anlamının değişmemesi ile sert çizgilerinden "renkli" yayılan olağanüstü güzellikteki melezlik, onu coğrafyada öylesine zenginleştirir ve ırkların arkaik çizgilerini öylesine silikleştirir ki, charles bronson’un, yüzü üzerine kurulan filmlerde, bir Amerikalıyı veya bir Rus’u, bir kızılderili kocayı veya tımarhaneden kaçmış bir akıl hastasını canlandırması bizi hiç ama hiç rahatsız etmez.Yoksa yanılıyorum mu: charles bronson’u bu kadar çok sevmemizin nedeni, sadece temsil ettiği üstün insan tiplemesini sürdürmekteki inanılmaz inatçılığı değil, birazcık da ırkçılığa karşı "gizli bir protesto" gibi dalgalanan melezliğindeki güzelliktir? CIneMaScope kadınlar & CIneMaScope erkekler-Taner Ay 

 

Cevap Yaz

casusbellı44

4 Haziran 2008 00:39

litvanya asıllı amerikalı aktördür.iyi bir oyuncuydu

 

Cevap Yaz

angaraligokhan

3 Mart 2008 16:16

bruce lee yi filmlerde ünlü yapan kişidir bildiğim kadarıyla.

Cevap Yaz

yavuzocal

7 Eylül 2006 15:37

tek kelimeyle amerikanın cüneyt arkınıydı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica