Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Zeynep Eronat

Zeynep Eronat

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 9 Temmuz 1963

Eğitim : Ankara Devlet Konservatuarı

Ajans : Goldmine Management

Hakkında : 1963 yılında İstanbul da doğdu. Babasının mesleği dolayısıyla çocukluk yılları Türkiye nin çeşitli illerinde geçti. 13 yaşından sonra sürekli Ankara da yaşamaya başladı. Annesinin teşvikiyle 1981 de Ankara Devlet Konservatuarının Tiyatro bölümünü kazandı ve 1985 yılında Ankara Devlet Konservatuarından mezun oldu.[1] Cüneyt Gökçer, Semih Sergen, Bozkurt Kuruç, Lemi Bilgin gibi oyuncularda eğitim aldı. Aynı yıl Bursa Devlet tiyatrosuna stajyer sanatçı olarak atandı. 1987 yılında Ankara Devlet tiyatrosuna tayin edildi. Sinemada Asmalı Konak, Neredesin Firuze, Mustafa Hakkında Her şey, Sen Ne Dilersen gibi yapımlarda rol aldı. 2006-2007 sezonunda Ankara Devlet Tiyatrosundan emekli olup İstanbul da yaşamaya başlamıştır. Zeynep Eronat, Parmaklıklar Ardında dizisindeki, koğuş ağası Ziynet Kara karakteriyle büyük beğeni toplamış ve oyunculuk kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Dizide, iyi-kötü olma arasında gel-gitler yaşayan, ruh hâli değişken, anaç, otoriter, dişli, kimi zaman duygusal, kimi zaman nüktedan karaktere sahip bir mahkûm olan Ziynet Kara'yı; torununu kendi sevgilisiyle yakaladığı için onu baltayla doğrayan bir genelev patroniçesini, canlandırmıştır. Canlandırdığı karakterin kötü ve acımasız olmasına rağmen seyirci tarafından çok sevilmiş ve ilgi görmüştür. Zeynep Eronat, O Hayat Benim isimli dizide Mücella karakterini canlandırmaktadır.kartal tibet tutkunu

21 Nisan 2011 19:59

Sanatçı hepte basma kalıp rolleri oynatılmakta... Bence onun diğer rolleri de oynamasının zamanın geldiğini düşünüyorum.

Cevap Yaz

bltszlk

29 Ekim 2010 20:12

Zeynep Eronat (Feraye) ''Kapalı Çarşı '' da Engin Altan Düzyatan'nın annesi olarak diziye girdi.

Zeynep Eronat'a saygılar dilerim.

Cevap Yaz

GENCOBAY

11 Mayıs 2010 23:55

türk sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncusudur.hele o ses tonu yokmu tam hükümet gibi bir kadın dedirtiyor adama.miraç eronatın ablasıdır.

Cevap Yaz

demagoji

3 Kasım 2009 20:43

hem oyunculuk yeteneği, hem güzelliği, hem de o dişli, hükümet gibi kadın tavırları ile izlerken ağzımı bi karış açık bırakan sanatçıdır kendileri. basarılarının devamını diliyorum.

Cevap Yaz

fdts

20 Eylül 2009 21:50

çok güzel dizilerde ve filmlerde çok öenmli rollerde izlediğimiz bayan oyuncularımızdan birisi.

Cevap Yaz

Sasha

12 Haziran 2009 14:56

ziynet rolüyle zirveye çıktı.ve dizinin kareası oldu...

Cevap Yaz

ASLANTAS

6 Mart 2009 09:58

Zeynep Eronat....Allah ağlatmasın ama ağlarken bir insanın bu kadar güzelleştiğini bir Ayten Gökçerde gördüm bir Zeynep Eronatta..

Cevap Yaz

Bengülü

5 Eylül 2008 10:35

Kanlı ziynet diziye yeni bir soluk getirdi.ana rolü onun hakkı.çok yakışmış ve cuk oturmuş.tebrikler

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

5 Eylül 2008 03:49

Tez sigarayı bırakmalı.Sonrasında başarılarına devam tabii gene.

Cevap Yaz

sparcoxx

8 Mart 2008 21:12

HAYATTAN KORKMA da seyrettim. film vasattı.konuda vasattı.oyunculuklar abartmıştı.Hele ZEKİ ALASYA ve TARIK PABUÇCU çok abartılı ,inandırıcı değillerdi.ZEYNEP ERONAT ve HAKAN BOYAV çok inandırıcı ve iyi oynamışlar.ÇOCUK sanatçılarda iyiydiler.inandırıcıydılar.başarılarının devamını dilerim.ama film vasattı yani.daha iyi bekliyordum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica