Hayri Küçükdeniz

Gerçek Adı Mustafa Hayri Küçükdeniz
Doğum Tarihi 1 Ocak 1947
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi

Biyografisi

1947 İstanbul Samatya doğumludur. Annesi, Sabriye Hanım (merhume), kırım tatarlarından, Babası, Hasan Bey (merhum), Karadenizlidir. Davut Paşa Camii müezzinlerindendir. İstanbul Üniversitesi İktisat F akültesi Mezunudur. Askerliğini Çorluda Yedek Subay olarak tamamlamıştır. Askerlik dönüşü, Maliye Bakanlığı Takdir Komisyonunda kısa bir çalışmanın ardından,TRT' de spikerlik çalışmalarına başlamıştır. Uzun bir süren çalışma döneminden sonra 1988 yılında bu kurumdan istifaen ayrılmıştır. Küçükdeniz, Ses'le ilgili çeşitli (dublaj, reklam, belgesel, şiir vs) gibi sayısız çalışmada yer almış ve halen bu konulardaki seslendirme çalışmalarına devam etmektedir.

Oyuncu (204)

Son Yorumlar (14)

SarpBayhan avatar SarpBayhan 30 Haziran 2018 14:28:20

Gerçekten çok naif ve insana huzur veren bir sestir Hayri ağabeyimizin sesi. Özellikle doksanlı yıllarda TGRT'de yayınlanan Buram Buram Anadolu belgeselinin bu kadar izlenebilir olmasında onun sesi çok etkilidir. Belgeseli daha bir izlenir haline get irir. Kendisinin sesini genellikle dini filmlerde ve dini yapımlarda sesini sıkça duymaktayız. Kendisine sıhhatli günler dilerim.

sinematurk_ziyaretci 07 Haziran 2018 18:00:28

10

Daha çok dini yapımlarda, dini işlerde seslendirmenlik yapmıştır ve yerli yabancı birçok türden filme de sesiyle hayat vermiştir. Rabbim nazar vermesin çok kıymetli, kadife ve güzel bir sesi vardır, Maaşallah. Karakter olarak da beyefendi, mütevazi b ir kişiliğe sahiptir Maaşallah. Babamın yanında 1996 yada 1997 yazında tanışmıştım. Babamın çok yakın dostlarındandır. Ben kendisini övdükçe kendisini mahçup ettiğimi söylüyordu mütebessim ve mütevazi bir şekilde. Arnold Schwarzzeneger'in Gerçeğe Çağrı (Total Recall) filminde Arnold Schwarzzeneger'i seslendirmiştir. Kanal D'de izlemiştim bu filmi seneler önce. Kendisi sanırım 16 yada 18 Kasımda falan doğdu.

Doksanlı 18 Mayıs 2017 01:48:59

1

Başta TGRT olmak üzere birçok dini yapımın yayınlarında sesi mutlaka vardır. Başta TGRT dedim çünki hem radyoda hem TV yayınlarında onun sesi mevcut. Ne kadar yaşlansa da aranan bir ses.

Yandex.Metrica