Hayri Küçükdeniz

Gerçek Adı Mustafa Hayri Küçükdeniz
Doğum Tarihi 1 Ocak 1947
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi

Biyografisi

1947 İstanbul Samatya doğumludur. Annesi, Sabriye Hanım (merhume), kırım tatarlarından, Babası, Hasan Bey (merhum), Karadenizlidir. Davut Paşa Camii müezzinlerindendir. İstanbul Üniversitesi İktisat F akültesi Mezunudur. Askerliğini Çorluda Yedek Subay olarak tamamlamıştır. Askerlik dönüşü, Maliye Bakanlığı Takdir Komisyonunda kısa bir çalışmanın ardından,TRT' de spikerlik çalışmalarına başlamıştır. Uzun bir süren çalışma döneminden sonra 1988 yılında bu kurumdan istifaen ayrılmıştır. Küçükdeniz, Ses'le ilgili çeşitli (dublaj, reklam, belgesel, şiir vs) gibi sayısız çalışmada yer almış ve halen bu konulardaki seslendirme çalışmalarına devam etmektedir.

Oyuncu (197)

Son Yorumlar (12)

Doksanlı 18 Mayıs 2017 01:48:59

1

Başta TGRT olmak üzere birçok dini yapımın yayınlarında sesi mutlaka vardır. Başta TGRT dedim çünki hem radyoda hem TV yayınlarında onun sesi mevcut. Ne kadar yaşlansa da aranan bir ses.

AlınYazısı avatar AlınYazısı 01 Mart 2016 23:13:54

10

Muhteşem bir ses. Harika bir kabiliyet Dini film ve din temalı yapımlarda onun sesini mutlaka duymuşsunuzdur. Tgrt deki yapımlarda özellikle akıllarda yer edinmiş bir ses.Allah uzun ömürler versin.

muslumfurkanaydogdu avatar muslumfurkanaydogdu 02 Temmuz 2015 09:38:32

Onun sesini bir dönem video filmlerinde hem yabancı hem yerli aktörlerde duyduk ama daha sonraları dublajı bıraktı ve dini programların naif sesi oldu

Yandex.Metrica