Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ersin Korkut (Ersin Korkut)

Ersin Korkut

Doğum Yeri : Hakkari

Doğum Tarihi : 8 Kasım 1977

Hakkında : Hakkâri'de doğmuştur. Teyzesinin oğlu olan sinemacı Yılmaz Erdoğan'ın desteğiyle oyunculuğa adımını atmıştır. İstanbul'a gelmeden önce Hakkâri'de taksi şoförlüğü yapmış ardından İstanbul'da bir pizzacıda bulaşıkçı olarak çalışmıştır. Kendi ayakları üzerinde durmak isteyen Ersin Korkut İstanbul'da hiçbir tanıdığını aramamış ancak bir gün, kuzeninin Merter'de bir pizzacıda çalıştığını duyan Yılmaz Erdoğan, Ersin Korkut'u bulmuş ve Beşiktaş Kültür Merkezi'nde yanına, çalışması için çağırmıştır. 2000 yılında BKM'nin çeşitli birimlerinde görev almaya başladı. Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununun arka kadrosunda çalışırken, oyunda kendisi için uygun bir rol fark etti. Oyunda oynamak isteyen Ersin Korkut'a, Yılmaz Erdoğan Bu işler o kadar kolay değil dese de ben kendime güveniyorum abi diyerek rolü kaptı. Daha sonra Cem Yılmaz ile birlikte Doritos reklamlarında rol almış; canlandırdığı rollerdeki ilginç şivesi ve rol aldığı reklamdaki "Doktor bu ne?" repliği ile tanınmıştır. BKM bünyesinde hazırlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı televizyon programındaki komik tiplemeleri ile beğeni toplamıştır. Şimdi ise Tv8 adlı kanalda oyunculuk yapmaktadır. Korkut, Ekim 2015'te İstanbul 19. Ağır Ceza Mankemesi'nin kararınca "uyuşturucu kullanmak" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı, "örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak" suçundan beraat etti.Mahkeme, hapis cezasının bir yıldan daha az olması nedeniyle cezayı ertelediSarpBayhan

6 Haziran 2018 01:11

Kendisi için mükemmel bir komedyen ya da harika bir aktör ifadelerini kullanmak yanlış olur. Çünkü kendisi doğal duruşu ve doğu şivesiyle halkın sempatisini kazanmış bir isimdir. Yılmaz Erdoğan'ın kuzeni olması ve Cem Yılmazla çektiği reklam filminin de ününün artmasında payı büyük. Ancak sitcom olarak adlandırılan komedi dizilerinde yardımcı rollerde oynayarak sektörde devamlılık sağlayabilir.

Cevap Yaz

mansur34

22 Haziran 2016 15:34

Ersin korkut oyuncu olarak komediye çok yakışıyor içimdeki ses filminde yılmaz rolüyle epey komikti komedide baş rolde bile oynayabilecek yetenek de sempatik bir oyuncu başarılarının devamını dilerim.

Cevap Yaz

Kleberson

13 Nisan 2015 21:41

bence oyunculugu hep ayni

Cevap Yaz

mansur34

22 Haziran 2016 15:34

Komedide güldürüyor mu güldürüyor ötesine gerek var mı.

arjante

30 Haziran 2011 15:02

Bu arkadaşa oyuncu demek gerçekten bu işi layıkıyla yapanlara haksızlık olur.Sadece kendisi gibi duruyor o kadar ama oyuncu tiyatrocu filan değildir yani...

Cevap Yaz

Halil Güneşli

8 Ocak 2010 19:00

Çok Güzel Hareketler Bunlar, Neşeli Hayat vs. projeler Yılmaz Erdoğan'ın tiyatro, sinema ve sanat konusundaki son dönemlerdeki yaptığı daha doğrusu kendi bacağına kurşun sıktığı açılımlarının en ürünü olan Ersin isimli bir oyuncu olamayan televizyon ünlüsü kişiliğin bu ön plana çıkartılması ve Yılmaz Erdoğan'ın eski tiyatro arkadaşlarını dışlaması veya sahip çıkmaması sonucunda ortaya çıkartılan bu kişiyi izlememenin mutlu içerisindeyim.

Cevap Yaz

cardigans

19 Haziran 2009 16:18

oyunculuk konusunda bi yorum yapmamız mümkün değil. genel kural şudur, bir oyuncuyu değerlendirmek için farklı rollerine bakmamız gerekir. hep aynı karakter, sempatik, biraz zıpır bi halk çocuğu, çoluğun çocuğun sevgilisi, IQ'su düşük esprilerin adamı. bikaç gün önce 'ben takımın on numarasıyım' falan diyordu. artık benim için mütevaziliğini ve  sempatisini kaybetti.

Cevap Yaz

sezi

15 Nisan 2009 20:17

Skeçler ne kadar farklı olsada kendisinin oyunculu hep aynı.Sanki hep aynı konuşma,hep aynı karakter gibi....Keşke benimde böyle bir teyzemin oğlu olsa ahh ahh

Cevap Yaz

Kaya Erdaş

17 Mart 2009 17:21

yoldaki simitçi bile o kadar oynar

Cevap Yaz

kasim500

20 Ocak 2009 14:16

Oynamasına gerek yok. sahnede olduğu gibi durması yeter bence :) doğal hali işi bitiriyor. Dediğiniz gibi sempatik duruyor.
Bundan soraki hayatındada başarılar Ersin...!

Cevap Yaz

superhero

31 Aralık 2008 11:02

gerçekten çok iyi bir oyuncu

Cevap Yaz
Yandex.Metrica