Tuba Büyüküstün

Gerçek Adı Hatice Tuba Büyüküstün
Doğum Tarihi 5 Temmuz 1982
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı
Ajans Yasemin Özbudun Talent Management

Biyografisi

Ailesi Erzurum kökenli olup, kendisi İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Özel Doğuş Okulları'ndan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı Bölümü'nden mezun oldu. Üniv ersitede okurken reklam filmlerinde rol aldı. Yönetmen Tomris Giritlioğlu ile tanıştıktan sonra oyunculuğa başladı. Sultan Makamı adlı dizinin son dört bölümünde rol aldı. 2004 yılında Çağan Irmak'ın yönettiği Çemberimde Gül Oya adlı dizideki Zarife rolüyle büyük çıkış yakaladı. Aynı yıl Cemal Şan'ın yönettiği Gülizar adlı televizyon filminde Şevket Çoruh ve Yetkin Dikinciler'le başrolü paylaştı. 28 Temmuz 2011 tarihinde Paris, Fransa'da kendisi gibi oyuncu olan Onur Saylak ile evlendi. 19 Ocak 2012 tarihinde ikiz kızlarını dünyaya getirdi.

Oyuncu (21)

Son Yorumlar (116)

idi99 11 Mayıs 2017 21:58:51

4

çok soğuk bir oyuncu ben sempatik oyuncuları severim

mansurx avatar mansurx 04 Kasım 2016 13:00:26

6

Tuba büyüküstün yetenekli güzel bir oyuncu yardımcı rollerden baş role kadar yükseldi ama kleberson adlı arkadaşın dediği gibi son dönemde soğuk bir oyunculuk gösteriyor ayrıca kısa saçta kendisine yakışmıyor buna rağmen 34 yaşında hala başrollerde o ynamasıda bir başarıdır umarım kendisini bir romantik komedide görürüz bu soğukluğu dağıtır.

Kleberson avatar Kleberson 04 Kasım 2016 02:12:11

5

ben kendisini pek basarili bulmuyorum gercekci olursak eskiden cok Güzel bulurdum ama basarisiz bulurdum simdi ise hem basarisiz hemde eskisi kadar Güzel bulmuyorum.

Yandex.Metrica