Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tuğrul Tülek

Tuğrul Tülek

Doğum Tarihi : 26 Eylül 1976

Eğitim : Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro

Ajans : Persona Sanat

Hakkında : 1999 yılında Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yılda Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Tiyatrosu'nda oyuncu olarak çalışmaya başladı. 2002 yılında konservatuvar sınavını kazandı. Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde ikinci lisans eğitimine başladı. 2006 yılında buradan mezun oldu. Bu süre içinde değişim öğrencisi olarak Varşova, Polonya'da Akademia Teatralna im Aleksandra Zalwerowicza oyunculuk okulunda da eğitim alarak kendini geliştirdi. 2007-2008 yılında Tiyatro DOT'un "Kürklü Merkür" oyununda "Naz" karakterini canlandırdı. Bu rol ona 12.Afife Tiyatro Ödülleri'nde "Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu" adaylığını getirdi.Aynı yıl tüm "Kürklü Merkür" oyuncularıyla birlikte Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncuları Ödülleri'nden "Efes Pilsen Gençlik Özel Ödülü"nü paylaştı. 2013'de Craft Oyunculuk Atölyesi'nde oyunculuk dersleri vermeye başlayan Tülek aynı zamanda senaryosunu yazıp Murat Şenöy'le birlikte yönettiği "Alışkanlıklar da Değişir" adlı bir kısa filme de imza attı.

Resimlermmansuryıldırım

18 Mayıs 2017 17:30

Tuğrul tülek yetenekli iyi bir oyuncu buna rağmen iyi bir çıkış yapamadı 3 yıl önce övüp 7 puan vermiştim ama bu arada pek bir şey yapamadı bundan dolayı üzülerek puanını 6 ya düşürüyorum birde tiyatroya ağırlık verdi sanırım hep tiyatroda görüyorum ve festivallerde sunuculuk yapıyor bundan sonra sunuculukta yapabilir sunuculuğu da fena değil yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

Cevap Yaz

Kleberson

8 Haziran 2015 15:56

iyi bir oyuncu kendisi basarilar

Cevap Yaz

mansuryıldırım

9 Aralık 2014 13:19

Çok iyi bir oyuncu dizilerle tanınsada sinema,kısa film ve özelikle tiyatroda harikalar yaratan çok değerli bir sanatçı daha iyi yerleri hak ediyor.

Cevap Yaz

recepnn

6 Temmuz 2012 23:34

sipsi selim rolüyle harika oyunculuk sergiledi başarıların devamını dilerim

 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica