Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Farah Zeynep Abdullah

Farah Zeynep Abdullah

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 17 Ağustos 1989

Eğitim : University of Kent, Drama

Hakkında : Irak Türkmenlerinden olan bir baba ile Türk ve Boşnak kökenli bir annenin kızı olarak İstanbul'da doğdu.Lisenin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi'nde okumuştur. Ancak daha sonra babasının işi gereği kaydını aldırarak İngiltere'de lise öğrenimini tamamlamıştır. Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizinin 2'nci sezonundan sonra, diziden ayrılarak, oyunculuk kariyeri için kaydını dondurduğu Kent Üniversitesi (İngiltere) Fransızca-Drama bölümüne dönüp, eğitimini tamamlamış ve 2013'te diplomasını almıştır.Ayrıca,kadın-erkek eşitliği ile ilgili bir kampanya olan HeForShe reklamında oynamıştır. Amnesty Türkiye'nin de gönüllü destekçisidir Farah Zeynep, üniversiteye başlamaya hazırlanırken Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizi için teklif geldi. İngiltere'ye, okuluna dönmesine üç gün kala deneme çekimlerinde başarılı bulunduğunu ve Aylin rolüne seçildiğini öğrenmiştir. Bu dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylin'i canlandırmıştır.Daha sonra Yılmaz Erdoğan'ın filmi Kelebeğin Rüyası'nda oynamıştır.Bu filmde baş rolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile paylaşmıştır.2014 senesinde Star TV'de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynamıştır. Çağan Irmak'ın yönettiği 2014 yılının en başarılı filmlerinden olan Unutursam Fısılda filminde Hümeyra'nın da oynadığı Hatice (Ayperi) karakterinin gençliğini canlandırmıştır. Ayrıca oyuncu Barbie Prenses ve Rockstar animasyon filmindeki Prenses Azra'yı seslendirmiştir.



saralarda

15 Aralık 2018 00:08

Genç kuşağın iyi oyuncularından birisi

Cevap Yaz

Kaptan34

13 Aralık 2018 01:12

Öyle bir geçer zaman ki unutursam fısılda samimi ve başarılı oyunculuk ekrana çok yakışıyor güzel bir hanımefendi

Cevap Yaz

enigmacuture

12 Kasım 2018 23:41

unutursam fısılda da ciddi anlamda iyiydi çok başarılı ve güzel.

Cevap Yaz

mansurx

24 Kasım 2016 19:31

Farah zeynep abdulah bugün izlediğim ekşi elmalar filminde ışıl ışıl parlıyordu ödüllük bir performansı var filmde özellikle aşk romanı okuduğu bölümler harikaydı öyle bir geçer zaman ki dizisindeki başarısının tesadüf olmadığını gösterdi diizlerde başarı kolaydır ama sinemada bu zordur çok örneği var kelebeğin rüyası,bi küçük eylül meselesi,unutursam fısılda ve ekşi elmalar bu filmlerin hepsinde iyi performans göstermek herkesin başaracağı şey değil yeni dizi ve filmlerde hep görmek isteriz başarılarının devamını dilerim.

Cevap Yaz

vatansever10

22 Ocak 2015 11:28

öyle bir geçer zaman ki dizisinde ki aylin rolü çok güzeldi. asabi,hayatta ümidini kesmiş ama güzel narin alımlı genç kız..

Cevap Yaz

sinemadelisi

28 Eylül 2014 00:38

Son dönemin yükselen yıldızlarından ve bence bulunduğu yeri hakediyor.Doğallığı ve samimi oyunculuğu seyirciye geçiyor.İki sinema filminde de çok iyi performanslar sergiledi.Son dizi projesi bekleneni veremese de bu ismi daha sıkça duyacağız gibi.

Cevap Yaz

portiangel

17 Nisan 2014 11:36

şura karakteri başarısız olmuş kesinlikle. Sönük ve cansız bir performansı var. Üzgünüm ama Aylin karakterini canlandırırken çok çok daha başarılıydı...

Cevap Yaz

portiangel

31 Ekim 2011 16:11

Mükemmel bir mimik ve duruş oyuncusu.Ayrıcada güzel kız.Başarılar.

Cevap Yaz

buğsem öztürk

17 Ağustos 2011 22:35

ben sizin dizideki mimiklerinize ve  duruşunuza hayranım

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

19 Nisan 2011 23:44

Silvester yine sana katılıyorum.. Bu oyuncu da her geçen gün kendini geliştiriyor. Buda olumlu bir sinyal bence.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica