Siteiçerisinde güncelleme yaparken dikkatimi bir durum çekti.1930-1940 larda filmlerde dizilerde oynayan yabancı oyuncuların pırıl pırıl fotoğrafları varken ve neredeyse hertürlü bilgilerine tamamen ulaşılabilirken maalesef ki bizim Yeşilçam oyuncuları için bu geçerli değildir. Yeşilçam tarıhi 100 yıldan fazla olmasına rağmen oyuncularımız hakkında bilgimizin olmaması çok üzücü.Şuan hayatta olup olmadığını bilmediğimiz birçok emektarımız var.Sanırım yıllardır söyledikleri yeşilçam vefasızlığı bu olsa gerek.
Vatansever10 (Sedat Demir)

1 yıl, 3 ay önce yazdı.

by_yeti avatar by_yeti 23 Mart 2017 16:56:46

Sevgili Sedat Demir, yazdıkların kelimesi kelimesine doğrudur. Vefasızlık öncelikle biz sinema severlerce yapılıyor. Şöyleki, avatar olarak yüklediğiniz sevgili üstad Tarık Akan ölünceye kadar nerde nasıl ne yapıyor araştırmıyoruz. Ölünce bir iki gün vah vah ondan sonra unutuyoruz. Özellikle Türk Sineması konusunda (Türkçealtyazı.org) çok ciddi çalışma yapmıştım. Ama nevarki, nette çok fazla bilgiye ulaşamadım. Biyografi resim hiç bir bilgi nerdeyse yok.

mansurx avatar mansurx 18 Ocak 2017 16:40:13

Yeşilçam oyuncularına bu ülkede dizi ve filmlerde yer veriliyormu artık herkes hap yap para kap peşinde böyle bir zihniyetin olduğu bir ortamda yeşilçamcılarla ilgili bilgi bulamamak normal bir şey.

vatansever10 avatar vatansever10 13 Ocak 2017 17:31:22

Sitemim kesinlikle siteye değildir.Diğer yeşilçam/türk sineması sitelerine bakıldığında da aynı durum mevcuttur.Bu sitede künyesi eksik olan oyuncunun akibetini diğer sitelerde bilmediği için oradada bilgiler eksik.

AlınYazısı avatar AlınYazısı 13 Ocak 2017 12:56:52

Yeşilçam.'ın çok acı bir yönüdür bu Malesef.
Ben bunu sitenin vefasızlığına değil bu ülkede sinemanın ve sinema oyuncularının bağlı olduğu kurumlara bağlıyorum.
Neden böyle resmi bir çalışma yapılmaz. Türk sineması neden geçmişine sahip çıkmaz.
Öleni n ve kalanın kim olduğu hangi filmlerde rol aldığı
şu an nerde olduğu ne iş yaptığı. Anlatılmaz.
Çok yazık bana göre.

Yandex.Metrica