Bülent Sharif

Doğum Tarihi 18 Ağustos 1975
Mesleği Oyuncu, Erkek Oyuncu, Yönetmen
Rütbe / Puan Bedbaht / 112

Profil Bilgileri

Web Sitesi bulentsharif.com

Kullanıcı Hakkında

Bülent Sharif Almanya’nın Başkenti Berlin’de doğdu ve çocukluğunu Berlin’in Kreuzberg semtinde geçirdi. Öğrenim yıllarında mankenlik yapan Bülent Sharif, Fashionshooting ve Moda gösterimleri için angaje edildi ve kameraya olan ilgisini bu sayede keşfetti. Uzun süre New York’da kalan genç oyuncu, burada oyunculuğa geçiş planlarının temelini attı. Oyunculuk okulunda eğitim almamasına rağmen oyunculuk da gayet başarılı adımlarla ilerleyen Bülent Sharif, ilk rolünü 1998 yılında Inga Busch ile birlikte „Nisan Çocukları“ isimli sinema filminde paylaştı ve sayısız ödüllere layık görüldü.

Yakışıklı ve karakter rollerini başarı ile oynayabilen Bülent Sharif günümüze kadar sayısız ünlü rejisörlerin filmlerinde yer aldı. Bir Gangster komedi filmi olan „Meine beste Feindin“ ’de bir Rumen mafya üyesini canlandırırken, Roland Suso Richter’in filmi „Eine Hand Voll Gras“ filminde, „Die Dickköpfe“ ya da „Trau niemals deinem Schwiegersohn“ prodüksiyonlarında parlak bir oyunculuk örneği sergiledi. Sosyal angajeye büyük önem veren karizmatik oyuncu, oyunculuk dan arta kalan zamanını da anti ırkçılık çalışmalarına ayırıyor. Konuyla ilgili Storyboard ve Treatment´i kendisine ait olan Sosyal Sinema Spotu „Die letzte Bahn“’ı hazırlayan Bülent Sharif, Spot’un rejisörlüğünü üstlenip kendi prodüksiyon şirketinde gerçekleştirdi.

Bülent Sharif 2006 yılında almanya nın en büyük özel televizyon kanallarından olan Sat 1.’in „Blackout- Die Erinnerung ist tödlich“ isimli dizisinde yer aldı.

2007 yılında tekrar Sat 1.’ in en başarılı projelerinden „GSG9“ haftalık dizisinde yer aldı ve 2 sezon boyunca sempatik özel tim görevlisi Demir Aslan karakterini canlandırdı.

Alman Pro7 televizyon kanalının 2007 yılında çekimlerinin Tayland’ da gerçekleştirdiği

iki Bölümlük tv filmi „Die Schatzinsel“ ’d e oyuncumuz Bülent Sharif, Long John Silver’in sağ kolu dilsiz denizci Halil karakterini canlandırdı.

Büyük sinema projelerinin vazgeçilmezi olan yakışıklı oyuncu Bülent Sharif, 2006 yılında „Großgösen“ filminde beraber çalıştığı rejisör Andre Hennicke ile „Maximum“ sinema filminde birlikte çalıştı.

Su anda Almanya’daki Rus mafyasının kavgasını anlatan 8 bölümlü „Im Angesicht des Verbrächens“ isimli Dominik Graf dizisinde yer alıyor Bülent Sharif.

Buna paralel Ağustos ayında başlayacak „Der Gelbe Satin“ (Son film) projesine hazırlanıyor genç oyuncu Bülent Sharif.

Aktif bir bekar olan Bülent Sharif bos zamanında arkadaşları ile birlikte vakit geçirmesini seviyor ve dalış yaparak ve motor kullanarak rahatlıyor.

Puan Dökümü

Profilin görüntülenmesi : 12 Puan

Son Yorumlar

Yandex.Metrica