vatansever10

Rütbe / Puan Eskiya / 38760

Profil Bilgileri

Eğitim Durumu Ön Lisans
Son Giriş 22 Ocak 2017 14:02:06

Kullanıcı Hakkında

Sinematürk Mesaj Panosundan ;

Yanlış Eklenen Resimler...
***Bir kişinin künyesine çok fazla fotoğraf eklemek o profilin çok zor açılması anlamına gelmektedir.Düzeltilmesi gereken durumlarda yönetici ve editörlere sıkıntı yaşatmaktadır.

Sinemayla İlgisi Olmayan Ustalar;
***Kendi adıma söylemem gerekirse sitede çok fazla sinema ile ilgisi olmayan kişi eklenmiş yıllar içerisinde.Bunlar zamanla temizlenebilir ama muhakkak başka üyeler tarafından yeniden eklendiği için bu durumun bir türlü sonu gelmemektedir.

Site Hata Veriyor;
***Site sıksık hata vermektedir.'error' hatası çok fazla yaşanmakta bu durumda zaman zaman üyelerin tepkisini çekmektedir.

Yapılan Yorumlar;
***Siteiçerisinde yapılan her yorum üyenin kendi sorumluluğundadır.Bazen benim yorumum onaylanmadı diye mesajlar alıyorum genel olarak yorumları site yöneticileri onaylamakla birlikte,küfür,hakaret,aşağılama yorumlarıda olmaktadır.Bunlar onaylanmamaktadır ve bu durum sitede çok fazla yaşanmaması için yönetimin kontrolünde olması bence en uygun yöntemdir.

Kişi ve film bilgisi ekleme konusunda yardım;
***Kişi film ekleme olayı bu site için oldukça kolaydır.Herkes basit bir şekilde ekleyebilir.Fakat sinematürk sitesinin asıl amacı Yeşilçam filmlerini kapsayan bir yapıdır.Üyelerden bazen 1 oyuncunun 200 tane filmi var ama burda görünen 3-4 gibi söylemler görmekteyim.Bahsedilen oyuncu yapancı bir oyuncudur.Yeşilçam kökenli bir sitede bu durum normaldir.

Eklenen resmin silinmesi;
***Siteye eklenen fotoğraf ve bilgileri yöneticiler ile yetkisi olan editörler yapmaktadır.

Puanlama;
***Kişilere yada filmlere puan verilirken herkes hür iradesini kullanır.Fakat hiçbir oyuncuya kin güderek puan verilmemesinden yanayım.Bir oyuncuyu göklere çıkartırken diğer oyuncunun profiline hakaretler içeren yorumlar yapılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum.

Sinematürkde Puan Kazanmak.
***Site içerisinde ne yazık ki sadece favoriye film ve kişi ekleyerek puan toplayan üyeler vardır.Başka bir üye filmi izleyip güncelleme yaparken sadece beğeni yaparak puan alan üyeler vardır.Puanlama sisteminin kısa zamanda değişeceğini umuyorum.

Sinematürk Sitesi neden bu kadar pasif ?
***Sinematürkün çeresinin değişmesi ne yazık ki sitede kayıplara neden olmuş.Bu değişim zamanında yanılmıyorsam verilerinde kaybolması o katkıları sağlayan üyelerin siteden ayrılmasına neden olmuş.

Siteye Eklenen Fotolar
***Siteye eklenen fotoğraflarda çoklu resimlerin onaylanmasının amacı,zaman zaman emektar oyuncularımızın fotoğraflarının genelde bulunmamasından dolayı tiyatro sahnesınden çekilen toplu fotoğraflar profile eklenmektedir.Yeni nesil oyuncularda bu durum geçerli değilken fotoğraf eksikliği nedeniyle emektarlarda uygulanmaktadır.

Puan Dökümü

Kisi Puan Verme : 2540 Puan
Favoriye eklenen kisi : 1416 Puan
Film Puan Verme : 1311 Puan
Favoriye eklenen film : 756 Puan
Film katkida bulunma : 18814 Puan
Yeni Film Ekleme : 424 Puan
Foto Ekleme : 7755 Puan
Kisi kunye katkida bulunma : 3108 Puan
Kisi Yorum Onaylanmasi : 1032 Puan
Onaylanan her keyword için : 30 Puan
Kisi genel bilgi katkida bulunma : 268 Puan
Profiline fotograf eklemek : 20 Puan
Film Yorum Onaylanmasi : 834 Puan
Mesaj Panosu : 40 Puan
Haber Yorum Onay : 36 Puan
Yeni Kisi Ekleme : 276 Puan

Favori Filmleri (756)

Favori Kişileri (1416)

Son Yorumlar (4)

mansurx avatar mansurx 27 Kasım 2016 13:17:47

Sinematürk sitesinde tanıdığım çok iyi biri ayrıca mütevazı ve yardım sever kendisini bir çok kez kırmama rağmen hiç bir şey olmamış gibi yine aynı saygı ile yaklaşan 10 numara 5 yıldız bir arkadaş kendisine işinde kolaylık dilerim ailesiyle mutlu mesut bir ömür dilerim.

Kleberson avatar Kleberson 18 Ocak 2016 13:49:24

kendisi sevdigim ve saygi duydugum editörlerdendir kendisini burda tanidigim icin mutluyum kendisine basarilar dilerim.

Metromax avatar Metromax 24 Kasım 2015 18:50:15

sinematürk sitesinin en naif sempatik üyesi

Yandex.Metrica