DenizChe

Doğum Tarihi 14 Nisan 1984
Mesleği Erkek Oyuncu, Yönetmen, Senarist
Rütbe / Puan Damat Ferit / 1805

Profil Bilgileri

Mesleği Tiyatro
Üniversite Atatürk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü, Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı
Film Türleri Aile, Aksiyon, Animasyon, Belgesel, Biyografi, Dram, Duygusal, Gençlik, Gerilim, Gizem, Kara Film, Korku, Müzikal, Polisiye, Savaş, Western
Son Giriş 22 Kasım 2013 11:11:31

Kullanıcı Hakkında

"Tüm bu karmaşanın ortasında oynanan sözsüz bir oyunum; beni anlayabilmen için kulaklarını tıkaman gerekir" V. Yasin AKYÜZ 1984 (14 Nisan) Bingöl’de doğdu. Öğrenimi süresince tiyatro çalışmaları içerisinde yer aldı. Şiirleri birçok mahalli gazete ve dergilerde yer aldı, özel radyolarda ve TRT Erzurum Radyosu programlarında yayımlandı.

2003 Atatürk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü, Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı’nı kazandı.

2004 Maksim Gorki’nin yazıp, Yrd. Doç. Pınar Aras’ın yönettiği “Ayaktakımı Arasında” adlı oyunda yapım masasında çalıştı.

2005 Aziz Nesin’in yazıp, Arş. Gör. Bünyamin Aydemir’in uyarladığı, Arş. Gör. Hakan Alkan’ın yönettiği “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ya da Arafta Bir Serüven” adlı oyunda yapım masasında çalıştı.

2005 Mustafa Çalışkan’ın yazıp, Yrd. Doç. Pınar Aras’ın yönettiği “Gökyüzünün Kapısı” adlı kısa oyunda dramaturji çalışması ve sahne amirliği yaptı.

2005 Attilâ İlhan’ın “Yengecin Kıskacı” adlı öyküsünü tiyatro oyununa uyarladı.

2005 yılından 2007’ye kadar Erzurum Çağdaş Yaşam Rehberi adlı tanıtım dergisinde editörlük yaptı, yazıları rehberde yer aldı.

2006 Atatürk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü, Dramatik Yazarlık Sanat Dalı’nın “10. Kısa Oyun Yazım Yarışması”nda “Enkaz Adası” adlı oyunuyla ikincilik ödülü aldı.

2006 Güngör Dilmen Kalyoncu’nun yazıp, Yrd. Doç. Pınar Aras’ın yönettiği “Midas’ın Kulakları” adlı oyunda dramaturji masasında çalıştı.

2006 Onur Erbilen’in yazıp yönettiği “Kapat Dosyayı Kokmasın” adlı oyunda yönetmen yardımcılığı yaptı, Engin Saloz karakterini oynadı.

2006 William Shakespeare’in yazıp, Sezai Yılmaz’ın yönettiği “Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası” adlı oyunda yönetmen yardımcılığı ve dramaturji çalışması yaptı..

2006 Aktüel Platform adlı dergide araştırma yazıları yayımlandı.

2007 Melih Cevdet Anday’ın yazdığı “Mikado’nun Çöpleri” adlı oyunu uyarladı, yönetti.

2007 Atatürk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü, Dramatik Yazarlık Sanat Dalı’nın “11. Kısa Oyun Yazım Yarışması”nda “Zamanın Dehlizinde Bir Kurşun” adlı oyunuyla ikincilik ödülü aldı.

2007 V.Yasin Akyüz’ün yazıp, Mehtap Gündoğdu’nun yönettiği “Zamanın Dehlizinde Bir Kurşun” adlı oyunda dramaturg olarak görev yaptı.

2007 “Köroğlu” adlı oyununu yazdı, yönetti, Köroğlu karakterini oynadı.

2007 Atatürk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü, Dramatik Yazarlık Sanat Dalı’ndan birincilikle mezun oldu.

2007 Cem Akyoldaş’ın yönettiği “Şehit Kâmil” adlı filmde Ahmet karakterini oynadı.

2007 Cem Akyoldaş’ın yönettiği “Şahin Bey” adlı filmde Ahmet karakterini oynadı.

2007 Atatürk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yapmaya başladı. Sözleşmeli öğretim elemanı olarak derslere girmeye başladı.

2008 Hasan Kıraç'ın yönettiği "Beşinci Boyut" adlı TV dizisinde 109. Bölüm başrol Sekvan karakterini oynadı.
2008 "Eski Oyuncaklar Kof Adam'a Karşı" adlı çocuk oyununu yazdı, yönetti, Kof Adam karakterini oynadı.

2009 Mavi Kültür, Sanat, Edebiyat Dergisi'nde araştırma yazıları ve şiirleri yayımlandı.

2009 "Yazgı" adlı kısa metrajlı filmini yazdı, yönetti, Yazar rolünü oynadı.
2010 Ordu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı'nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Puan Dökümü

Kisi Puan Verme : 650 Puan
Profilin görüntülenmesi : 144 Puan
Kisi kunye katkida bulunma : 8 Puan
Kisi Yorum Onaylanmasi : 123 Puan
Film Puan Verme : 372 Puan
Film Yorum Onaylanmasi : 183 Puan
Profiline fotograf eklemek : 20 Puan
Favoriye eklenen film : 36 Puan
Film katkida bulunma : 12 Puan
Arkadas olarak eklenme : 50 Puan
Kisi genel bilgi katkida bulunma : 2 Puan
Foto Ekleme : 5 Puan
10'dan fazla arkadasi olma : 100 Puan

Son Yorumlar

Yandex.Metrica