adenart

Doğum Tarihi 15 Ekim 1960
Doğum Yeri Ankara
Mesleği Erkek Oyuncu
Rütbe / Puan Bican Efendi / 146

Profil Bilgileri

Mesleği Yönetmen-Yapımcı-Oyuncu
Üniversite Bournemouth&Poole College of Art
Film Türleri Aile, Animasyon, Belgesel, Biyografi, Deneysel, Dram, Epik, Erotik, Gerilim, Gizem, Kara Film, Komedi, Macera, Polisiye, Politik, Savaş, Tarihi
Web Sitesi www.8sanat.com
Son Giriş 28 Ekim 2013 13:48:46

Kullanıcı Hakkında

Sanat yaşamına tiyatroyla basladi. İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. Çeşitli özel tiyatrolarda profesyonel oyuncu olarak çalıştı.İngiltere\'de Bournemouth & Poole College of Art Film & TV Production Art & Design diploması ayrıca, yönetmenlik için SIAD London (Society of Industrial Artists & Designers) meslek kuruluşundan diploma üyeliğini kazandı. Londra\'da yaklaşık 2 yıl 16 mm film montaj asistanlığı ve serbest olarak reklam ve tanıtım fotografçılığı yaptı.
Türkiye\'ye döndükten sonra Manajans/J.W. Thompson\'da ajans prodüktörlüğünü takiben, 1984 yılında \"Objektif Prodüksiyon\'u\" kurdu, reklam/tanıtım filmleri yönetmenliği ve fotoğrafçılığı yaptı.Güney Amerika\'yı gezdi ve görüntüledi. Brezilya\'da yaşadı. Reklam fotoğrafçısı, Görüntü yönetmeni ve Yönetmen olarak çalıştı.
Türkiye dönüşünde 1992 yılında \"Dream Factory\" stüdyosunun kuruluşunu gerçekleştirdi.\"Bizimkiler\" dizisinde 2 yıl oynadı. ATV reklam bölümünde sözleşmeli olarak yönetmenlik yaptı. 8.Sanat Yapımlar & Org. Ltd. şirketinin ortağıdır. (BSB)Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği kurucu üyesidir.
İngilizce, Portekizce konuşmaktadır.
Ödüller
1982 IFSAK Kısa Film Başarı ödülü 28 dak. \"Boomerang\" adlı 16mm drama filmi için kazandı.
1985 Art Director\'s Index to Photograhers No:11 Avrupa Baskısı sayfa ödülü kazandı.
1997 Bodrum Uluslararası Çevre Filmleri Festivalinde \"Tales Not For Adults\" adlı Betacam SP video dikkat çeken film olarak seçildi. Bu film çeşitli ulusal TV kanallarında gösterildi.

Puan Dökümü

Profilin görüntülenmesi : 11 Puan
Kisi Puan Verme : 1 Puan
Kisi kunye katkida bulunma : 2 Puan
Foto Ekleme : 5 Puan
Profiline fotograf eklemek : 20 Puan
Kisi genel bilgi katkida bulunma : 2 Puan
Video Ekleme : 5 Puan

Son Yorumlar

Yandex.Metrica