Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şahmaran (Şahmaran)

Şahmaran

8,11

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 11 Şubat 1994 1 Saat 36 Dk Fantastik Macera Aile Fantastik, Macera, Aile

Yönetmen: Zülfü Livaneli Zülfü Livaneli

Ülke: türkiye

Gişe: 36.221

Oyuncular: İlker Alışkan, Mehmet Can, İlker Uyanık, Atacan Arseven, Suna Selen, Rana Cabbar, Dilaver Uyanık, Mehmet Balkız, Türkan Şoray, Süer İzat Devamını Gör...

Konusu : Yusuf,Haliç kıyısında kahve işleten dedesiyle beraber yoksul ama huzurlu bir hayat sürmektedir. Dedesinin ona anlattığı,yılanlar sultanı Şahmaran hikayesinden olduça etkilenmiştir. Dedesi de eski define avcısı olan Yusuf'un hayal dünyası oldukça gelişmiştir. Arkadaşıyla birlikte macera yaşamak için Bizanstan kalma tarihi Anemaz Zindanları'na giden Yusuf günün birinde kaybolur ve antika kaçakçılarının eline düşer. Kaçakçıların başında ise güzel sultan bulunmaktadır. Yoksa o hep hayalini kurduğu Şahmaran'ın kendisi midir?ali2y

18 Mayıs 2019 18:07

Masal ile gerçek, tarih ile günümüzün harmanlandığı enteresan bir film.

Cevap Yaz

CerenSelim

27 Haziran 2018 01:15

Çocukluğumda gözümü kırpmadan izlediğimi dün gibi hatırlarım. O zamanın şartlarına göre cesur ve enteresan bir filmdir. Aynı zamanda esrarengiz ve çarpıcı. Türkan Şoray efsanesi, bu filmde yılanların sultanı şahmaran olarak devam ediyor. Faruk Peker de karizmasının zirvesinde. Zülfü Livaneli'ye sonsuz teşekkürler.

Cevap Yaz

mansur34

16 Mart 2016 00:42

Film baştan sona çekiliş tarzı olarak tv dizisi havasında ilerliyor daha çok trt nin 90 lar da yaptığı tv dizileri havasında ilerliyor türkan şoray ve mehmet balkız rollerinde elinden geleni yapmış filmin konusu güzel ama pek iyi anlatılamamış filmin ortalama bir başarısı var biraz daha özenilse iyi bir filmde olabilirmiş kısaca izlenebilecek bir film.

Cevap Yaz

SarpBayhan

29 Temmuz 2015 23:43

Çocukluğumda 1-2 sefer ATV'de izlemiştim bu filmi. Can sıkıntısından ve farklı bir seyirlik arayanlar için izlenebilir bir film. Türkan Şoray'ın filmdeki çocukla olan sahneleri ilginç gelmişti bana hafifte saçma gelmişte o dönem. Filmin Sonlarına doğru Yılanı kestikleri sahneler falan ilgimi çekmişti. Güzel film yinede en azından bir kez sıkılmadan oturup izleyin derim, şimdilerde TV'lerde hiç yayınlanmıyor bu tarz filmler ama arşivlerden yada DVD-VCD satılan yerlerden bulup seyredebilirsiniz pekala.

Cevap Yaz

black_eagle_09

9 Ekim 2013 15:14

Efsanenin filme uyarlanması yapılmış ama film bana o ruhu vermedi. Berbat diyemem ama iyi film olmadığını düşünüyorum.

Cevap Yaz

oğuzzz

25 Aralık 2011 03:07

türkan şoray bu filmde müthiş oynamış

Cevap Yaz

demagoji

10 Kasım 2009 12:45

Filmin soundtracki Zülfü Livaneli'ye ait; Crossroads albümündeki parçaların hepsi senaryonun farklı bölümlerinde kullanılmış.. önce albümü epeyce bir süre dinleyip, sonrasında filmi izlemek hoş bir deneyimdi benim için..

Cevap Yaz

Naklow

19 Ocak 2009 18:17

şahmaran efsanesini merak ediyorsan izle .. harika bir yorum...

Cevap Yaz

enigmacuture

16 Aralık 2008 18:27

etkileyici bir filmdi

Cevap Yaz

fulda

20 Eylül 2008 20:33

Zülfü Livaneli'nin" Sahmaran" filmini cekmekteki cesareti sasirtiyor beni . Sahmaran bir masal. Bir yönetmen olarak bir masali ele alip, ona cagdas bir yorum getirecekseniz her seyden önce siir dilini teknolojiyle birlestirebilmelisiniz..Bana göre bu filmde bu basarilamamistir.Sürekli tekrara kacan bir film. Sahmaran'i sadece yerli ve bizden motifler tasidigi icin begenme hatasina düsmeden, bu film sinemamizin masal- film türünün kötü örneklerinden biridir diyebilirim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica