Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Gece Yolculuğu

Gece Yolculuğu

8,15

(14 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 47 Dk Dram Dram

Yönetmen: Ömer Kavur Ömer Kavur

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mehmet Esen, Zuhal Olcay, Orhan Başaran, Ergun Özcan, Erol Durak, Osman Alyanak, Nurseli İdiz, Orhan Çağman, Arslan Kacar, Şahika Tekand Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Görüntü YönetmeniEn İyi Erkek OyuncuEn İyi YönetmenEn İyi Film

Konusu : İki eski arkadaş olan ve aynı mesleği yapan Ali ve Yavuz, yeni filmlerini yönetmek için uygun mekan aramaktadırlar. İçine kapanık ve sessiz Ali'ye nazaran çok daha dışa dönük ve iş bitirici olan Yavuz sonunda aradıkları mekanı bulurlar. Çıktıkları yol,kendi içlerinde çıkacakları bir yolculuğa dönüşür.CerenSelim

4 Ekim 2018 02:01

Muhteşem kadrosu sebebiyle büyük beklentiyle izlediğim ancak umduğumu bulamadığım bir film. Aldığı ödüllere ve beğenilere saygım sonsuz ancak film çok durgun ve finalinde elle tutulur bir şey yok. Ali'ye ne oldu bilen yok.

Cevap Yaz

performer

25 Nisan 2018 22:52

sanırım merhum ve çoğu filmlerini beğendiğim ömer kavur bu filmde yeşilçam sinemasındaki kendi iç dünyasını yansıtmış ve zaman zaman yeşilçam sinemasının üretim mekanizmasını sorgulamış gibi... filmde gerçek hayatta bir dönem görüntü yönetmeni olan orhan çağman'a da eski mesleği ile ilgili bir rol vermesi çok yerinde ve güzel olmuş... başarılı oyuncu kadrosu ve sık sık mekan değişikliği, kurgunun yani filmin daha tempolu olmasını sağlamış.

Cevap Yaz

AlınYazısı

19 Şubat 2016 10:29

Karmakarışık duygular. Aşklar, Ümitler, Hüzünler var. Anılar var. giden yok olan insanlar. Ardından tutulan bitmeyen matem var. Çıkış yolu yok. Bir çemberin içinde sürekli dönerek zamana karşı bir yenilgi var. Aslında yenilginin kabulüde var hemde en başta beri ama ümit işte belki gelir diyerek boşuna düşünülen hayaller var bu filmde hepsi var. İzlemek sıkabilir ama herkes farklı analiz edebilir.

Cevap Yaz

travolta

14 Temmuz 2014 18:36

Izledigim en kötü film

Cevap Yaz

mansuryildirim

9 Mayıs 2014 08:05

ömer kavurun en sevdiğim filmi bu filmde aytaç armanda çok iyi oynamış başarılı bir pisikolijik gerilim dram filmi

Cevap Yaz

Göztepe

1 Mart 2013 17:11

Tuhaf bir psikolojik yolculuk filmi öncelikle çekim açıları kamera kullanımı filmin çok iyi. Fakat İstanbul'dan bir yolculuk başlıyor film çekmek için mekanlar aranıyor sırasıyla Ayvalık,Milas ve Fethiye'ye kadar iniliyor burası normal. Fakat filmin hangi açıdan nereye hizmet edebildiğini anlamış değilim çeşitli yorumlara ve görüşlere açık bir film. Bir yönetmen düşünün tek başına kalıyor isteksiz,sıkıntılı bir türlü istediğini ortaya koyamıyor sinema çevresinden dışlanma ihtimali var. Daha sonra ortadan yazdığı senaryolara denize karşı fırlatıp ortadan kayboluyor. Tek vefalı kişi olan ona karşı senarist arkadaşı Macit Koper. Tamamen yaşadıklarını düşüncelerini kaleme alan yapmak istediklerini ortaya koyamayan adam rolünde. Aytaç Arman iyi oynamış ama filmde benim tam anlamıyla betimleyemediğim şeyler var dikkatli izlensede kafa karıştırıcı bir film.!

Cevap Yaz

cosmopolis

21 Ocak 2013 20:34

bu film sanat filmi gişe filmleriyle karıştırmamak lazım ömer kavurun en iyi filimlerinden başarılı bir psikolojik gerilim filmi

Cevap Yaz

Nümayiş

20 Haziran 2011 21:05

Ömer Kavur'un en sevdiğim filmi... Kavur'un entellektüel bir sinemacı olduğunu kanıtlayan film...

Cevap Yaz

MGUNAY

24 Mart 2011 08:52

izleyiciye ağır gelen bir film aslında bu tarz filmler bir çok izleyiciyi sıkar diye düşünüyorum film biraz daha akıcı olabilirdi genede 8 puan verdim.

Cevap Yaz

Glasscow

2 Mayıs 2009 00:00

filmin ilk epizotu; film çekmeye çalışan iki adamın mekan arayışını anlatıyor. "kırık bir aşk hikayesi" filminden 7 yıl sonra yine ayvalıkta geçen bir öykü. hatta filmin bir karesinde 7 yıl önceki filmde hümeyra'nın geldiği evi ve sokağı görürüz. yönetmenin kendi filmine pas attığı, hoş bir trick. ikinci epizotta yönetmen rolündeki aytaç arman'ın depresyonunu ve hayattan kopuşunu izliyoruz. özellikle zuhal olcay'ı pov çekimle gösterdiği sahne önemli. bu çekimle kamera karakterin gözleri oluyor. doğal olarak zuhal olcay uzun süre kameraya bakarak oynamak zorunda kalıyor. o uzun sekansı sadece kameraya bakarak oynamak cidden zor iş. her ömer kavur filmi gibi bu filmin de hazmı zor. fakat bu çalışmanın pek ahım şahım birşey olduğunu söyleyemem.  

Cevap Yaz
Yandex.Metrica