Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Adile Teyze

Adile Teyze

7,96

(20 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1983 1 Saat 14 Dk Komedi Komedi


performer

9 Mart 2019 23:40

filmi pek beğenmesekte filmin yapımcısı olarak da görünen yönetmen alev akakar'ın böyle bir oyuncu kadrosunu ikna edip bir araya toplamasını takdir etmek lazım... 5 yıl önce yazdıklarıma aynen katılıyorum...

Cevap Yaz

CerenSelim

5 Kasım 2018 16:54

Adile Naşit, Şener Şen, Ayşen Gruda, Hulusi Kentmen, Halit Akçatepe ve Şemsi İnkaya gibi dev isimlere rağmen senaryo sebebiyle vasatın üzerine çıkamamış bir film. Filmin konusuna birkaç cümle içerik gireyim dedim ama yazacak bir cümle bulamadım. Mahallenin sevgilisi Adile teyze'nin evine göz koyan müteahit ve evini kurtarmasına yardımcı olan mahallelinin hikayesi desem yeterli olur sanırım.

Cevap Yaz

murat1984

18 Ocak 2017 18:54

İdare eder bir film.Filmin en iyi yanı birçok usta oyuncuyu kadrosunda barındırması.

Cevap Yaz

Mr.Rcmnt

11 Eylül 2016 19:44

Bir Adile Naşit tutkunu olarak benim bile hiçbir şekilde sevemediğim filmlerden...

Cevap Yaz

Sinecan06

26 Temmuz 2015 02:50

Arkadaşlara katılıyorum Şener Şen'in isteksiz oynadığı gün gibi ortada. Alev Akarar kusura bakmasın, taklitler orijinalini yaşatır.Arzu Film eserlerinin ne denli büyük olduğunu gösteren bu başarısız filmi ne zaman görsem izlerim, izledikçe kahrolurum. Montaj hataları, müzik kullanımı, diyaloglar, senaryo.. Filmin başardığı hiçbir şey yok.

Cevap Yaz

sholay

6 Temmuz 2015 22:10

Kalıbımı basarım Şener Şen bu filmde istemiyerek oynamıştır ve belki Adile Naşit'in hatırına oynamıştır. Benim bildiğim Şener Şen böyle kötü filmlerde oynamaz. Şu yoku yok olan kadro hiç böyle bir yönetmene verilirmi? Senaryoyuda ayni kişi yazmış. Bir kere filmde senaryo yok. Ayrica Halit Akçatepe'nin bu abartılı kekeme rolü bu kötü duruma tuz biber ekmiş.

Cevap Yaz

muslumfurkanaydogdu

2 Temmuz 2015 09:16

Çok kötü de değil idare ederde değil oyuncular sayesinde kurtarıyor

Cevap Yaz

Göztepe

15 Haziran 2014 21:07

Orta ayar filmlerimizden biri filmin artılarıda var eksileride mesela artılarına gelirsek sımsıcak bir dostluk aile ortamı. Arkadaşlık kardeşlik aynı apartmanda birbirlerinden rahatsız olmalarına rağmen dostane biçimde birbirlerini idare eden insanlar filmin artıları diyebiliriz. Filmin eksilerine gelirsek filmde kurgu eksikleri var bazı yerlerde kopukluk olmasada kopukluk var gibi. Film rahmetli Adile Naşit üzerine inşa edilmiş bu doğrumudur değilmidir yada filmin isminin Adile Teyze olması doğrumudur bunu bilemeyiz ama film bahsedildiği kadar kötü değil. Hatta filmin iyiye yakın olduğunu söyleyebiliriz şunuda belirteyim bir apartamanda her meslek grubundan insanlar bulabilmek çok nadir bir olaydır ama bu filmde bu olay mevcuttur.

Cevap Yaz

performer

4 Mayıs 2014 14:18

adile naşit için çekilmiş bir film. daha güzel olabilirdi... aslında halit akçatepe ve şener şen abartı oynamasalarmış daha güzel olurmuş. normalde 6 puan vermem gereken bu filmin oyuncu kadrosu ve muhteşem oyuncu adile naşit'in varlığı için 8 puan verdim.

Cevap Yaz

bysiirtli56

16 Kasım 2013 08:04

cengiz tekinin iyimser adlı enstrumanteli süper gitmiş filme.film herşeyiyle güzeldi.yadigar ejderin oyunculuğu yeni renkler çıkmış oyunculuk adına.ama halit akçatepenin kekeme rolü oyunculuğunu neredeyse filmde etkisini yitirmiş

Cevap Yaz
Yandex.Metrica