Komando Dadı

8,27

( 4 kişi yorum yaptı )

Komando Dadı

(The Pacifier)

Sinema Filmi

2005

Shane Wolfe adındaki S.E.A.L. komandosuna (Vin Diesel) yeni bir görev verilir. Anneleri hükümet adına gizli bir projede çalışan beş çocuğun güvenliği için çocuk bakıcısı olacaktır.

Gerilla savaşı ve sabotajlar için özel eğitim alan Shane Wolfe için bu iş başlangıçta çok kolay bir görev gibi görünür. Psikolojik savaş eğitimi almış olan, dünyanın en gelişmiş silah teknolojisini kullanabilen Shane Wolfe, bir türlü başa çıkamadığı-kontrol edemediği beş çocuğa bakmanın, dünyanın en gelişmiş ordularına ve terör örgütlerine karşı savaşmaktan çok daha zor olduğunu çok kısa bir sürede anlayacaktır.

Bir yandan çocukların burnunun bile kanamamasını , bir yandan da evin günlük sıradan işleyişini/ düzenini sağlamak zorundadır. Üstelik ev ortamındaki rakipleri yenir yutulur cinsten değildir. Ergen lik çağındaki asi ruhlu genç kız Zoe´nun (Brittany Snow) başını çektiği çocukların hepsi birbirinden çetin cevizdir. Komando Dadı´nın gözden kaçırmaması gereken diğer ev sakinleri şunlardır: 14 yaşındaki asık yüzlü, kasvetli ve melankolik Seth (Max Thieriot) , 8 yaşındaki Ninja hayranı Lulu (Morgan York) , 3 yaşındaki Peter ile bir kundak bebeği …

Komando eğitimi almış olan Shane için düşman hatlarına gizlice sızmak, hedefleri imha etmek gibi görevler çok doğaldır. Bunların hepsini neredeyse gözü kapalı şekilde yapmaya alışkındır. Ancak kesintisiz olarak başına bela açan beş çocukla nasıl başa çıkabileceği , bebek bezinin nasıl değiştirileceği gibi konularda hiçbir fikri yoktur. Bunların hepsinin cesaret isteyen işler olduğunu öğrenir.

Shane Wolfe´un farkına vardığı bir başka gerçek daha vardır. O artık bir ailenin parçasıdır ve ailenin tüm bireylerini bir arada tutmak zorundadır. Hayatının en önemli göreviyle yüz yüze geldiğinin bilincine varınca yeni görevine tüm benliğiyle sahip çıkmaktan başka seçeneği kalmaz.

Walt Disney Pictures´ın sunduğu "The Pacifier"in yönetmenliğini "Bringing Down the House"dan tanıdığımız Adam Shankman üstlendi. Yapımcılığını Gary Barber, Roger Birnbaum ve Jonathan Glickman gerçekleştirdi. Senaryosunu Thomas Lennon ile Robert Ben Garant yazdı. Başrollerinde Vin Diesel, Lauren Graham, Faith Ford, Carol Kane, Brad Garrett´in yanısıra Brittany Snow, Max Thieriot ve Morgan York gibi çocuk oyuncular kamera karşısına geçti.

Künye

Yönetmen Adam Shankman
Senaryo ,
Yapımcı Jonathan Glickman , Roger Birnbaum , Gary Barber
Müzik John Debney
Görüntü Yönetmeni Peter James
Vizyona Giriş Tarihi 08 Nisan 2005
Süre 91 dk
Tür Aile, Aksiyon, Gerilim, Komedi
Özellikler Renkli
Ülke Kanada ABD
Etiketler Babanın Ölümü, Bebek, Bodyguard, Cinayet, Dövüş Sporu, Daha Fazlası

Oynayanlar

Vin Diesel Vin Diesel Shane Wolfe
Lauren Graham Lauren Graham Prenses Clair Fletcher
Faith Ford Faith Ford Julie Plummer
Brittany Snow Brittany Snow Zoe Plummer
Chris Potter Chris Potter Kaptan Bill Fawcett
Carol Kane Carol Kane Helga
Brad Garrett Brad Garrett

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (4)

_samsunlu_kral__ avatar _samsunlu_kral__ 28 Eylül 2008 02:18:09

10

güzel bir film eğlenceliydi

osman_srln avatar osman_srln 26 Eylül 2008 10:43:09

9

mükemmeL bir film olmuş sonuçta Vin Diesel vardı filmde aile ile izlenilecek mükemmel komedi filmlerinden

capone avatar capone 28 Aralık 2007 20:35:12

güzel ve eğlenceli bir filmdi.

MİNİ COOPER avatar MİNİ COOPER 20 Eylül 2007 08:50:09

4

iyi bir film değildi

Yandex.Metrica