Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)

Esaretin Bedeli

9,21

(107 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 10 Eylül 1994 2 Saat 16 Dk Dram Duygusal Tarihi Dram, Duygusal, Tarihi
IMDb puanı: 9.1

Yönetmen: Frank Darabont Frank Darabont

Ülke: ABD

Oyuncular: Bob Gunton, Morgan Freeman, Tim Robbins, William Sadler, Clancy Brown, Gil Bellows, Mark Rolston, Larry Brandenburg, James Whitmore, Jeffrey DeMunn Devamını Gör...

Konusu : Karısını öldürmediği halde hapse düşen bir muhasebecinin dramı hapishaneye sonradan düşen bir gençle farklılık göstermeye başlar. Okuma yazma bilmeyen bu gence ders verdiği sırada gencin anlattığı bir hikaye ile hapisten kaçma fikirleri depreşir kafasında ve mükemmel planını uygulamak için çalışmalara başlar.Kpax08

24 Temmuz 2019 12:07

Sinema okuyan öğrencilere ders niteliğinde gösterilmesi gereken bir film. Senaryo, kurgu, oyunculuklar, atmosfer ve final her anlamda mükemmeli yakalamış bir filmden bahsediyoruz. Bir filmin Oscar'ı alması onu en iyi film kılmıyor. İzleyicinin gönlün ü alması onu en güzel film kılıyor. İşte bu yüzden bu film yıllardır Imdb listesinin tepesinde yer alıyor.

Cevap Yaz

MGUNAY

25 Haziran 2019 11:03

Bu filmi puanını geçecek bundan sonra film yapılırmı hiç zannetmiyorum. Final kısmında duygulandım.

Cevap Yaz

Ronaldinho.Gaucho

15 Haziran 2018 20:04

Yıllar geçse de zirveden inmeyecek bir film. IMDb'de 1 numara. Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir... 10/10

Cevap Yaz

baran34

5 Mart 2017 23:10

Macar göçmen Frank Darabont'un Amerikan rüyası olan bu film, Stephen King'in Rita Hayworth'lü novellasından esinlenerek senaryolaştırılmış. İmdb sitesinde 9.3 puanla birinci sırayı kimseye kaptırmayan yapımın gişe gelirleri maliyeti bile karşılayamazken eleştirmenler ve sonradan jetonu düşenler tarafından yere göğe sığdıralamayınca yaklaşık 80 milyon dolarlık vcd, dvd satışı gerçekleştirerek yapımcısının yüreğine bir nebze su serpti. Başrol Tom Hanks, Brad Pitt gibi ünlü yıldızlara teklif edildiğinde projelerinden dolayı filme hayır demeleri Tim Robbins'e yaradı. Morgan Freeman ile iyi bir ikili oluşturdular. Yönetmen filmini adadığı arkadaşı Allen Green'in AIDS'ten ölmesi bu başrol arkadaşlığı ile paralellik kurmuş. Konusuna gelince; Andy Duphnes bankacıdır. Karısının kendisini aldatmasını hazmedemez. Karısını ve sevgilisini öldürmek için pusu kurar. Olay sırasında alkollü oluşu ve tabancasının bulunamayaşı kendisini zor durumda bırakır. Hiçbir şey hatırlamaz ve Shawshank hapishanesinin yolunu tutar. Aynı yıl Forest Gump ile vizyona girmesi film için talihsizlik olmuştur ve Oscar'ları Tom Hanks'a kaptırmıştır. İzleyenleri etkisinde bıraktığı için çok fazla abartılan film kusursuz değil. Tüm zamanların en iyi filmi göreceli bir kavramdır. Film kendini izlettiriyor. Bir ara Zindan Adası filmini anımsattı bana. İyi seyirler.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

14 Ocak 2016 19:01

Tıpkı Yeşil Yol,Özgürlük Savaşçısı,Yeraltı Canavarı,Space Jam,Forrest Gump,Kardeşler Takımı,Er Ryan'ı Kurtarmak,Rambo,Rocky filmleri gibi tekrar tekrar izlenecek bir klasik.

Cevap Yaz

darkdewil55

13 Aralık 2015 19:31

Filmin hikayesinin özetini geçen arkadaşım keşke detayları anlatmasaydın daha önce izlemeyen biri için merak uyandırmaz :)

Cevap Yaz

boraterzioglu

29 Ekim 2015 09:24

çok güzel bir film

Cevap Yaz

şabanoviç

20 Temmuz 2015 12:00

tamam iyi film ama 1.sırayı hak etmiyor

Cevap Yaz

DELİ_DERVİŞ

22 Mart 2015 10:53

Sadece Bizlerin Değil İMBd Sıralamasının 1. si olması hasebiyle dünyanın en beğendiği film. çocuk yaşta beni etkilemiş Morgen Freeman hayranı olmama sebep tek kelimeyle baş yapıt.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

10 Aralık 2014 13:27

Yönetmen frank darabont çok iyi bir iş çıkarmış senaryo muhteşem oyunculuklar çok iyi özellikle tim robbins kariyerinin en iyi performansını göstermiş ayrıca morgan freeman da çok iyi kelebek filmiyle birlikte en beğendiğim hapishane konulu filmlerden biri.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica