Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Gülün Adı (The Name of the Rose)

Gülün Adı

8,30

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 2 Saat 6 Dk Polisiye Gizem Gerilim Dram Polisiye, Gizem, Gerilim, Dram
IMDb puanı: 7.7

Yönetmen: Jean-Jacques Annaud Jean-Jacques Annaud

Ülke: almanya, fransa, italya

Oyuncular: Sean Connery, Christian Slater, Elya Baskin, Michael Lonsdale, William Hickey, Valentina Vargas, F. Murray Abraham, Ron Perlman, Mazlum Kiper, Zafer Önen Devamını Gör...

Konusu : 1327'de İtalya'daki bir manastırda geçen bir cinayet soruşturması anlatılır filmde. Gülün Adı, hem ortaçağ Hıristiyan dünyasını irdeleyen tarihsel bir film, hem de bir polisiye öykü. Başrolünü Sean Connery'nin oynadığı film, çok geniş bir okur kitlesini romana yöneltmişti.mansuryıldırım

20 Ağustos 2015 08:09

Film baştan sona etkileyici bir havada ilerliyor başrolde sean connery çok iyi bir performans göstermiş filmin sinematoğrafisi,makyaj ve kostüm tasarımı çok iyi umberto eco nun aynı adlı gülün adı romanından başarılı bir uyarlama jean -jacques annaud yönetmen olarak iyi iş çıkarmış kısaca izlemeye değer çok iyi bir film.

Cevap Yaz

adamca

8 Kasım 2008 04:15

En büyük cehalet "bilgisizlik değil,bilgisiz olduğunun farkında olmamaktır" diye düşünüyorum.Ve bu sebeple bu filmde de ortaçağ bağnazlıkları ,tabusal esaretler,cehalet hizmetkarlığı gibi konu ve kavramlarının iyi işlenildiği (öyküsel,kurgusal..) kanaatindeyim.Bana göre mutlaka izlenmeli!

NOT:Bu film, bazı sulu komedi filmlerini (isim vermeye gerek yok) özellikle favorisi yapanlar için uygun değildir sıkılabilirler konsantrasyon gerektirir..Sonra bana kimse bumuymuş mutlaka izlenecek film  demesin!..  

Cevap Yaz

bm1341

22 Eylül 2008 00:10

tek kelimeyle mükemmel bir film.. ortaçağda bilimle uğraşmak hayatınla oynamak kadar tehlikeli birşeydir..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica