Makas Eller

8,66

( 18 kişi yorum yaptı )

Makas Eller

(Edward Scissorhands)

Sinema Filmi

1990

Bir zamanlar yüksek bir tepedeki kalede en büyük icadının adı Edward olan bir mucit yaşıyordu. Edward dayanılmaz bir çekiciliği olmasına rağmen, mükemmel değildi. Mucidin ani ölümü onun yarıda kalmasına yolaçtı, elleri yerinde uzun, keskin metal parçaları vardı.Edward merhametli bir Avon hanımefendisi ailesiyle birlikte yaşamak üzere onu evine götürene kadar karanlıkta yalnız yaşadı. Ve böylece Edward'ın Suburbia isimli pastel cennetindeki fantastik maceraları başladı.

Son Yorumlar (18)

Aslan42902 avatar Aslan42902 24 Mart 2012 15:42:03

10

çok güzel bir film

batis avatar batis 18 Aralık 2009 13:54:12

7

alakası bile yok imdb puanı 8.0.dünyada beğenilen bi yapıt.80lerin sonunda çekildiği için efekt makyaj olarak biraz basit gelebilir ama bi klasik sayılır kendisi.

Konyali_ERSIN avatar Konyali_ERSIN 16 Ekim 2009 00:56:10

Cocuklugumda izledigim filmlerden.. Degisik ama konusu cok iyiydi bence.. Dedim ya cok degisik bir filmdi. Ama coktandir göstermiyorlar filmi.

ebru&teo avatar ebru&teo 18 Ağustos 2009 11:28:08

kesinlikle bir başyapıt...tim burton kendine has masalsı üslubuyla yine harikalar yaratmış. dış görünüşünün korkunçluğuna rağmen kalbi yumuşacık bir karakter. edward scissorhands...ve önceleri önemsemediği bu yaratığın çevresindeki pek çok insandan d aha "insan" olduğunu çok geç farkeden Kim... her izlediğimde boğazıma bir yumru oturmasına sebep olan finaliyle unutulmazlarım arasındaki yerini daima koruyacak.

capone avatar capone 13 Haziran 2009 23:58:06

10

Tepedeki şatoda mucidiyle birlikte yaşayan Edward mucidi ölünce yalnız kalır.Bir gün makyaj malzemeleri satan iyi kalpli Peg Boggs Edward'ın şatosuna birşeyler satmak amacıyla gelir.Orada Edward'la karşılaşan Peg onu alıp yaşadığı yer olan Suburbia'y a getirir.İlk başta komşuları ve ailesi Edward'ı karşı önyargılı olsa da Edward zamanla herkes tarafından sevilen biri haline gelir.Ancak Edward yaşadığı evin kızı olan Kim'e aşıktır.Kim ilk önce Edward'dan nefret etse de zamanla o da Edward'da aşık olacaktır.Ama o günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve Edward tekrar şatodaki o eski yalnız günlerine geri donmek zorunda kalıcaktır.Tek kelimeyle harika.Bir Tim Burton başyapıtı.Johnny Depp Edward rolünde mükemmel.Winona Ryder ve Dianne Wiest'te çok başarılı.Tim Burton bu filmle bir kez daha sinemanın en ilginç ve önemli yönetmenlerinden olduğunu gösteriyor.Filmin senaryosu,oyunculukları,etkileyici fon müziği tek kelimeyle mükemmel.Johnny Depp'in bu filmdeki performansı Premiere Dergisi Tarafından Tüm Zamanların En Harika 22. Performansı seçildi.Gene Premiere Dergisi Tarafından Tüm Zamanların En Harika 65.Karakteri seçildi.Bu klasik filmi mutlaka izleyin.

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 06 Haziran 2009 17:34:06

8

hayal gücünün sinemadaki temsilcisi tim burtondan yine adına yakışır bir film.Senaryo orjinal,karakterler orjinal,hikayesi ve işlenişi yine masalsı.tim burton yine klasik (kendi tarzıyla) bir şekilde çekmiş.Ama mesajlar vermeyi de ihmal etmemiş yine. Önyargı üzerine güzel bir eleştiri yapmış.İnsanların şartlanmışlığını çok iyi işlemiş.Ayrıca yapılan iyiliklerin (ne kadar fazla olursa olsun),yapılabilecek hatalar karşısında ne kadar çabuk unutulabileceğini iyi bir şekilde göstermiş.Hayal gücünü sevenlere! fantastik,masalsı ve bir o kadar da gerçek!!

Yandex.Metrica