Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Johnny Depp (Johnny Christopher Depp)

Johnny Depp

Doğum Yeri : Owensboro, Kentucky, ABD

Doğum Tarihi : 9 Haziran 1963

Hakkında : Florida'da büyüdü. Kızılderili kökenli olan Depp, 12 yaşında annesinin aldığı gitarla, çevredeki gruplarda gitar çalmaya başladı. 15 yaşında bir rock müzisyeni olmak umuduyla okulu bıraktı. Aynı sene anne ve babası da boşanmıştı. Kendine zarar vermeye başlamıştı. The Kids adlı rock grubunda müzik yapmaya başladı ve grubun davulcusunun kız kardeşi Lori Anne Allison ile 20 Aralık 1983'te evlendi. "Six Gun Method" adını almış grup Depp'in evliliği sonları çıkan sorunlar nedeniyle stüdyoya giremeden dağıldı. Los Angeles, Kaliforniya'da eşinin yardımıyla Nicolas Cage ile tanıştı ve ilk filmi A Nightmare On Elm Street'de 1984 yılında oynama şansı buldu. 1985 yılında ise Lori Anne Allison'dan boşandı. İlk evliliğinden sonra Kate Moss ve Winona Ryder gibi ünlü isimlerle beraber olmuştur. Sevgilisi Winona'nın adını koluna dövme olarak yaptıran sanatçı dövmeyi ayrıldıklarında şarapçı anlamına gelen "Wino" haline getirdi. Fransız şarkıcı-oyuncu Vanessa Paradis ile beraberdir, Lîlly-Rose Melody (Doğum,27 Mayıs 1999) ve Jack (Doğum,9 Nisan 2002) adlarında iki çocuğa sahiptirler.Hollywood'un başarılı oyuncusu Johnny Depp, ünlü aktör Robin Williams'ın 1998 yapımı "Patch Adams" filminde canlandırdığı unutulmaz "Hastane-Palyaçosu" tiplemesine gönderme yaparak, "Karayip Korsanları" film serisinin kült figürü Jack Sparrow'un kostümünü yeniden üzerine geçirerek İngiltere'de bir hastaneyi ziyaret etti. "Public Enemies" isimli yeni filminin tanıtımı için İngiltere'ye giden Depp'in, bu beklenmedik süpriz ziyareti Londra'da bulunan Great Ormond Street Hastanesi'nin çalışanlarını ve özelliklede hasta çocukları oldukça şaşırttı. Klinikte hasta çocuklarla uzunca bir süre yakından ilgilenen Depp, hayranlarının isteklerini kırmayarak objektiflere poz vermekten de çekinmedi. Depp, Böbrek yetmezliği sıkıntısı çeken 10 yaşındaki kızı Lily-Rose'un, 2007 yılında başarılı bir şekilde tedavi edilmesinden dolayi Great Ormond Street Hastanesi'ne bir milyon Euro bağışta da bulunmuştu.

İlgili Filmlerali2y

2 Mayıs 2019 16:52

Çok iyi oynuyor diyemem ama mizahi oyun tarzını ve seçtiği filmleri beğeniyorum

Cevap Yaz

ElBLanKo2nd

16 Ocak 2017 11:25

Karayip Korsanları'ndaki rolü unutulmaz...!!!!

Cevap Yaz

ElBLanKo

16 Temmuz 2016 10:05

Karayip Korsanları'ndaki rolü unutulmaz...!!!!

Cevap Yaz

mansuryıldırım

4 Kasım 2015 07:54

Oynadığı filmlerde muhteşem performanslarıyla kötü filmleri bile izleten yakışıklı,karizmatik,yetenekli çok iyi bir oyuncu son filmi kara düzen ile oscara aday olmayı hatta ödülü hak ediyor umarım hak ettiği oscarı alır.

Cevap Yaz

ezgiikaradag

17 Kasım 2013 13:04

Kesinlikle Oscar hak eden bir oyuncu her role bürünebiliyor

Cevap Yaz

iremtoprak

28 Mayıs 2013 00:11

Böyle bir yetenek nasıl olurda oscar ödülü alamaz bu güne kadar aklım almıyo

Cevap Yaz

S.Sarp Saatçi

23 Şubat 2012 01:44

Karaip Korsanları Serisi,Cehennemden Gelen,Gizli Pencere,Hayalet Suvari,Elm Sokağı ve çok az görünmesine rağmen Müfreze filminde izleme fırsatı bulduğum yetenekli oyuncularımızdan bir tanesi

Cevap Yaz

howarda101

20 Aralık 2011 22:40

Bence sherlock holmes serisini oynayacak tek oyuncu fantastik filmleri evet çok güzel ama bence dedktif ve polisiyelerdede bence daha çok oynamalı eminim çok iyi başarıl olacaktır..

Cevap Yaz

denizin kanı

20 Haziran 2011 13:01

tek kelime ile süfer

Cevap Yaz

Sercaninal

29 Mart 2010 14:09

Bir filmi izlemek için bir neden arıyorsanız Johnny Depp tek başına yetecektir. Karayip Korsanlarındaki performansı sinema tarihine altın harflerle yazıldı. Her filminde karşımıza ilginç bir görüntü ile çıkması mutluluk verici. Tim Burton ile hiç kopmasınlar ve mümkünse bir Karayip daha çekilsin ve kendisine bir kere daha hayran kalabilelim:D

Cevap Yaz
Yandex.Metrica