Rambo II

8,24

( 6 kişi yorum yaptı )

Rambo II

(Rambo: First Blood Part II)

Sinema Filmi

1985

Özel operasyolar konusunda uzman olan Vietnam Gazisi Rambo manevi babası olan Albay Trautman tarafından hapisten kaçırılmış ve tekrar orduya katılarak özel bir görev için Vietnam'a gönderilmiştir. Görevi, askeri haber alma tarafındanesir tuttukları belirenen Amerikan askerlerinin yerini bulmaktır. Yapılan plana göre Rambo, düşmanla sıcak temasa girmeden sadece fotoğraf çekip bölgeden ayrılacaktır. Oyunu kendi kurallarına göre oynamaya karar veren Rambo, verilen emirleri çiğneyerek esir tutulan insanları kurtarmaya karar verir. Kendisine yardım eden Vietnam'lı Ca Bao'nun da yardımıyla Rambo, gerilla taktikleri kullanarak ölümcül düşmanlarını alt etmaya çalışır.

Oynayanlar

Sylvester Stallone Sylvester Stallone John J. Rambo
Richard Crenna Richard Crenna Samuel Trautman
Charles Napier Charles Napier Marshall Murdock
Steven Berkoff Steven Berkoff Podovsky
Martin Kove Martin Kove Ericson
George Cheung George Cheung Tay
Sezai Aydın Sezai Aydın SYLVESTER STALLONE SESLENDİRMESİ

Son Yorumlar (6)

fahri.07 avatar fahri.07 27 Nisan 2016 19:29:03

10

Harikulade bi devam filmi.1. filmdeki o müthiş kurgu bu filmde bu defa savaşa dönüştürülerek devam ediyor.Vietnam gazisi John Rambo hapis cezasını çekerken vietnamdaki komutanı Albay Samuel Trautman ona bir teklif getirir:Rambonun görevi vietnamda es ir tutulan amerikan askerlerinin yerini tespit ederek fotoğraflarını çekmektir eğer başarılı olursa hapis cezası affedilecektir.Rambo görevi kabul eder ama bişeyler ters gider operasyonu yöneten mareşal Morduck Ramboyu düşman topraklarında yalnız bırakır.rambo vietnam ve rusların eline esir düşer.çeşitli işkencelere maruz kalan rambo daha sonra yerli ajan co baonunda yardımıyla rusların elinden kurtulur artık hem vietnamlılardan hem ruslardan hemde kendisine ihanet eden mareşal morducktan intikam alma zamanı gelmiştir.Rambo tek başına rus ve vietnam askerlerini öldürerek esir askerleri kurtarır ve mareşal mortuckla yüzleşir.filmi 100 defada izlesem bıkmam çünkü çok etkileyici ve sürükleyici.Filmdeki beğendiğim birçok diyalog mevcut birkaç tanesini yazmak istiyorum:
1-''Rambo kendini güvende hisset çünkü biz dünyadaki en iyi silahlara sahibiz''(mareşal mortuck).
-''bence en iyi silah beyindir''(Rambo).-
''zaman değişti''(mortuck).
- Bazıları için (Rambo) Burdaki Rambonun bazıları için dediğinden şunu anlıyorum:insan beyni asla değişmedi değişen araçlar ve vasıtalardır (ok yerine ateşli silah gibi)
2-''Yurttaş burda ilgini çekeceğini zannediğim bişey var:helikopter pilotu ile komutanı arasında geçen konuşmanın bir kopyası,elimize geçirdik yusufçuktan koç1'e havalı isimler okuyalım gözümüzün önündeler cevap şöyle operasyona derhal son veriliyor geri dönüyorsunuz duydunuzmu baksana şuna anlaşılan kumandan seni terk etmiş ve sen bu insanları korumak için acı çekiyorsun,voltajı yükselt!bağırabilirsin bu hiçte ayıp değil''(yarbay podovsky).
3-Albay bu göreve cehennem baskısında ezilecek birini gönderemeyiz(mareşal mortuck)
-baskımı?rambonun gördüğüm en iyi savaşçı olduğunu söylemeliyim sadece azmiyle herkesin yenileceği savaştan galip çıkar,kazanmak için gerekirse ölür,korkmaz,üzülmez. bişey daha herkesin cehennemi onun yuvası(albay Trautman).
filmin aksiyonu mükemmel oyuncular iyi seçilmiş.bana göre filmin tek eksisi amerikan propagandası içeriyor olması.bunun dışında gerek konu ve oyunculuk gerekse müzikler ve kamera çekimleriyle bir başyapıt.kesinlikle arşivlik film.mutlaka izlenmeli.Rambo john j. 7/6/47'de bovy Arizonada doğmuş,alman kızılderili melezi tuhaf bi bileşim.orduya 8/6/64'te girmiş özel birlikte uzman olarak.ateşli silahlar tıbbi deneyimi var,helikopter ve lisan konusunda bilgili,59 kişiyi öldürmüş 2 gümüş,4 bronz yıldız,4 askeri nişan savaş madalyası vs.çok iyi dimi,müthiş.(Rambonun dosyası).filme puanım:10/10

erakman avatar erakman 28 Eylül 2015 14:51:19

9

Ilk Kan 1 sonrasi rambo serisinin 2.filmi ve tempo kaldigi yerden devam ediyor.Ilk filmin bir tik gerisinde belki ama herseye ragmen muhtesem.

Loverman avatar Loverman 13 Temmuz 2011 23:58:07

10

sinema hayatımda sevdiğim ilk yabancı filmdir. yıl 1991. ben ve çocukluk arkadaşlarım filmden sonraki ertesi gün sabahı başımıza ip bağlar, tahtadan silah yapıp oynardık. yıl 2011. aradan 20 yıl geçti halada güzel bir film diyebiliyorum. holywoodun k lasik nostaljisi. en iyi sahneleri elektrik ve foseptik işkencesi. 

ulaş34 avatar ulaş34 14 Ocak 2009 16:43:01

7

Rambo serinin 2'ci filmi bu sefer john rambo rus ve çinli askerlere karşı savaşcaktır.Bu sefer daha aksiyon daha heyecanlı bir film olcakdır.Rambo hapis'tedir ve bir gün albayı gelir ona bir teklif suncaktır oda bu işi kabul eder,çünkü kendine'de yen i bir sayfa açmak için kurtuluş olcaktır.Sürükliyici vede her zaman izlencek türde yapımlardan biridir.Seri olarak'da rambo serisi kendi özel film arşivimde olan filmlerden biridir.

Sylvester Stallone avatar Sylvester Stallone 08 Mayıs 2008 23:32:05

8

VİETNAM GAZİSİ JOHN RAMBO'NUN TEHLİKELİ HAYATI BURADA DEVAM EDİYOR.BU SEFER Kİ GÖREVİ İSE VİETNAM'DA ESİR OLAN AMERİKALI ASKERLERİ KURTARMAKTIR.AMA HERŞEY İSTEDİĞİ GİBİ GİTMEZ VE KOMUTANLARI TARAFINDAN TERK EDİLİR.BUNUN ÜZERİNE HEM DÜŞMANLARLA HEM DE AMERİKA ORDUSUNDAKİ HAİNLERLE SAVAŞMAK ZORUNDADIR..BU FİLM DE İLK FİLM KADAR GUZEL OLMASADA İLGİ ÇEKİCİDİR.

travolta avatar travolta 13 Ocak 2008 20:40:01

mükemmmel.harika.can alıcı.

Yandex.Metrica