Anestezi

8,07

( 45 kişi yorum yaptı )

Anestezi

(Awake)

Sinema Filmi

2008

Clay (Christensen), geçirdiği açık kalp ameliyatı sırasında "anestezik fakındalık" adı verilen durumu yaşamaktadır. Yani olup bitenin tamamen farkında olacak şekilde uyanıktır, operasyonu tüm acısıyla hissedebiliyordur ancak yine anestezinin etkisiyle vücudu hiçbir şeye tepki gösteremeyecek şekilde paralize olduğundan, ameliyat ekibinin bundan haberi yoktur.Clay'in genç karısı Sam (Alba), ameliyat sırasında hayati kararlar vermek zorunda kalırken, Clay'de kendi zihni içinde tekinsiz bir yolculuğa çıkar.İlk kez yönetmen koltuğuna oturan Joby Haroldun imzasını taşıyan bu gerçeküstü psikolojik gerilim; şimdiden Memento ve Sixth Sense ile karşılaştırılıyor.

Oynayanlar

Hayden Christensen Hayden Christensen Clay Beresford
Jessica Alba Jessica Alba Sam Lockwood
Terrence Howard Terrence Howard Dr. Jack Harper
Lena Olin Lena Olin Lilith Beresford
Christopher McDonald Christopher McDonald Dr. Larry Lupin
Sam Robards Sam Robards Clayton Beresford Sr.
Arliss Howard Arliss Howard Dr. Jonathan Neyer
Fisher Stevens Fisher Stevens Dr. Puttnam
Steven Hinkle Steven Hinkle Clay'ın Çocukluğu
Georgina Chapman Georgina Chapman Penny Carver

Firmalar

Medyavizyon (Dağıtımcı)
Hasılat 970.781,0 TL
Toplam İzleyici 127.482
Vizyonda Kaldığı Hafta 22 Hafta

Son Yorumlar (45)

black_eagle_47 avatar black_eagle_47 28 Eylül 2013 16:52:04

7

Film gerilimden çok psikolojik kategoride diyebilirim. Üç yıl önce izledim keşke vizyondayken izleseydim. İlk kez yönetmenlik için başarılı bir iş çıkarılmış.

Alevrin avatar Alevrin 29 Haziran 2013 15:19:16

10

Ben bu filmi genrçekten çok sevmiştim... Konu ve anlatım bir harika

portiangel avatar portiangel 08 Mart 2013 13:35:41

10

Bu filmin neresinde gerilim var anlamdım.Nese..Genel olarak bitttiğinde keyif aldığınızı , harcadığınız zamana değdiğini düşüneceksiniz.Senaryo gerçekten etkileyici.İçinde dram ve entrika var.birazda merak tabi.İyi seyirler....

pleiadess avatar pleiadess 09 Ağustos 2012 21:08:24

10

Film oldukça güzel ve etkileyiciydi, insanların para uğruna nasıl basitleştiklerini, çirkinleşebildiklerini gözler önüne seriyor..Acaba Clay Beresford'a en fazla acı veren hangisiydi ? Ameliyat sırasında hissettiği acımı, Annesini yok sayma pahasına evlendiği,aşık olduğu kadının ona olan ihanetimi ya da bu kadın uğruna yok saydığı annesinin gözünü kırpmadan kendisi için hayatına son vermesimi ?.. Asla Clay'in yerinde olmak istemezdim ... Herkesin izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum bence 10 puanı hak ediyor

benSTILLER avatar benSTILLER 16 Nisan 2012 03:24:04

10

Muhteşem..Dramın içerisinden entrikaya doğru bir yolculuk..Sonunu tahmin dahi edemeyeceğiniz şaşırtıcı bir senaryo.Bu filmi keşketmem biraz geç oldu,fakat izlemeyen varsa tüm planlarını bir kenara bırakıp bu filmi izlesin..Hiçbir şey göründüğü gibi d eğil hayatta..

engin yüksel avatar engin yüksel 29 Kasım 2011 21:57:11

8

kaliteli, merak uyandırıcı ve mantıklı bir sonla biten film 8/10

Yandex.Metrica