Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Düğün Şarkıcısı

Düğün Şarkıcısı

8,08

(25 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Komedi Aile Dram, Duygusal, Komedi, Aile

Yönetmen: Şengül Halat Onur Tan Şengül Halat, Onur Tan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Neriman Uğur, Atacan Arseven, Ferhat Yılmaz, Kurthan Arif Özdemir, Gülay Sezer, Saadet Gürses, Gümeç Alpay Aslan, Neşe Karaböcek, Enes Mazak, Güvenç Selekman Devamını Gör...

Konusu : İstanbul’da, aynı mahallede, aynı meydanda iki rakip düğün salonu... Bir tarafta, orada evlenenlerin ayrılmadığına inanılan, eski düğünlerin nostaljik tatlarını yaşatan, yıllanmış “Uğurlu Düğün Salonu”, diğer tarafta, onu yıpratmayı amaç edinmiş, duygusuz ve göstermelik düğünlerin mekanı “Kudret Düğün Sarayı. Biri, Avni Bey’in muhafazakar tutumuyla çağın gerisinde kalmış, rağbet görmeyen bir salon, diğeri tüccar zihniyetli Kudret’in işlettiği, çağa ayak uydurmuş, modern, dolup taşan bir mekan. Kudret, gençliğinde Uğurlu Düğün Salonu’nda çalışırken, Avni Bey’in kızı Şükran’la büyük bir aşk yaşamıştır. Ancak uğradığı haksızlık sonucu işten atıldığında, Şükran’ın da babasının yanında yer almasıyla yaralanmış ve içindeki büyük hırsla tam karşılarına rakip bir düğün salonu açmıştır. Yıllar sonra Avni Bey’in hastalanmasıyla Şükran’ın salonun başına geçmesi, iki eski aşığı yeniden karşı karşıya getirir. Başkaları için yepyeni bir yaşama açılan düğün salonları, onlar için geçmişten kalan bir hesaplaşma alanıdır. Bitmeyen hınçların, hırsların ve ihtirasların mekanı… Ancak Şanlıurfa’dan kalkıp gelen türkücü Bayram’ın tesadüfler sonucu Uğurlu Düğün Salonu’na şarkıcı olması, her şeyi değiştirir. Yetimhanede büyüyen Bayram’ın asıl amacı, şöhret olmak ve böylece yıllardır aradığı anne babasının ortaya çıkmasını sağlamaktır. Bayram üstün yeteneğiyle salonu kalkındırırken, Kudret’e de sürekli zarar vermeye başlar. Ancak Şükran’ın kızı Çiçek’e duyduğu aşk, işleri iyice çıkmaza sokar. Çünkü onlar farklı kültürlerin, ayrı dünyaların insanlarıdır. “Düğün Şarkıcısı”, kültürlerin ve kuşakların çatıştığı azılı bir rekabet ortamında filizlenen imkansız bir aşkın öyküsüdür. 1. BÖLÜM ÖZETİ Urfa’da kendi halinde yaşayan güzel sesli Bayram, bir düğün salonunda düzenlenen ses yarışmasına katılıp meşhur olmak için İstanbul’a gelir. Ancak sonuç hiç de beklediği gibi olmaz. Bayram kendini görkemli Kudret Düğün Sarayı ile adını orada evlenenlerin hiç ayrılmadığı inancından alan Uğurlu Düğün Salonu arasındaki büyük çekişmenin ortasında bulur. Üstelik bu mahallede işler hiç de görüldüğü gibi değildir. Babasının hastalanmasıyla Uğurlu Düğün Salonu’nun başına geçmek zorunda kalan Şükran’ın 25 yıl sonra mahalleye dönüş yapması, Kudret’le aralarındaki eski hesaplaşmaları da gündeme getirir. Başkaları için, mutlu yuvalara atılan adımların ilk durağı, onlar için geçmişten kalan bir hesaplaşma alanıdır. Tesadüfler sonucu düğün şarkıcısı olan Bayram’ın, Şükran’ın güzel kızı Çiçek’e duyduğu platonik ilgi ise ortalığı daha da karıştıracaktır.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Yazım Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Oyuncu Seçimi

Seslendirme

TasarımKleberson

18 Haziran 2015 03:22

kötü bir diziydi

Cevap Yaz

bjkemre06

3 Haziran 2010 01:48

Maalesef ters zamanda çekildi yoksa başarılı olabilirdi...

Cevap Yaz

emre84

19 Mart 2010 18:31

Başarısız bir diziydi senaryosu ve castı kötüydü

Cevap Yaz

Alın yazısı

6 Kasım 2008 10:53

Dizi Krizin etkisinde kaldığı için Diziye son verilmiştir...

 

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

5 Kasım 2008 22:23

Dizi bitti maalesef..Çekilmeyecek..

Cevap Yaz

emekli

3 Kasım 2008 15:20

dizi, başka bir kanala geçerse yeni bölümlerinde Umut Kurt olmayacak.

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

25 Ekim 2008 22:44

Dizinin başrol oyuncusu Umut Kurt diziye veda etmeye hazırlanıyor..Muhtemelen 23.bl ardından kadroda olmayacak. Onun  yerine Atılgan Gümüş dahil olacak..

Senaryo gereği Bayram kayıplara karışacak yani..

Cevap Yaz

emre84

9 Ekim 2008 08:32

Kötü bir dizi senaryosu kötü

Cevap Yaz

indigo

23 Eylül 2008 17:25

Düğün Şarkıcısı benim de zevkle izlediğim bir dizi. Senaryonun gelişimi ve deneyimli oyuncuların sergiledikleri muhteşem oyunlarının yanında genç oyuncuların gösterdikleri performans da, diziyi gerçekten vazgeçilmez kılıyor. Şükran ve Kudret’in oyununa hayran olmamak mümkün değil. Kudret, eşinin geçmişteki bir aldatmacası ile eşinin arkadaşı ve büyük aşkı Şükran’a kavuşamamış olmasının acısını yoğun bir şekilde yaşamaktadır. Şükran ise sürekli gözünün önündedir ve babasının hastalanması ile Kudret düğün salonunun karşısındaki Uğurlu düğün salonunu işletmek üzere gelmiştir ve Kudretle karşılaştığından beri büyük korkular yaşamaktadır. Gerçekten çiçek gibi bir genç kız olan kızı Çiçek’in babasının Kudret olduğunun hem Çiçek, hem Kudret tarafından öğrenilmesinden ve Çiçek’i kaybetmekten korkmaktadır. Kudret ise, 1959 model chevrolet marka karizmatik arabası, gözüne taktığı karizmatik güneş gözlüğü ile duygusallığı içinde geçmişte yaşadığı ve kavuşamadığı büyük aşkının acısını maço tavırları ile çizdiği ağır delikanlı havası ile yansıtan karizmatik bir kişilik sergilemektedir.

Bayram ise çok farklı bir kültürün insanıdır. Urfalıdır, anne ve babasını bilmemektedir ve  bir yetimhanede büyümüştür. Ancak sesi güzel olup türkü söyleme konusunda bir yeteneği olan Bayram bir yarışmaya katılmak üzere İstanbul’a gelirken yolda Çiçek ile tanışır ve tesadüfler onu Şükran’ların düğün salonuna getirir. Orada yatıp kalkmaya, orada çalışmaya ve o düğün salonunda türkü söylemeye başlar ve daha önce gelirken yolda tanıştığı, Çiçek hanım da o düğün salonunun sahibi Avni babanın torunu ve Şükran’ın kızıdır. Ancak Bayram Çiçek’i sever, çok sever ve ona çiçek hanım der. Çiçek hanım da çiçek hanımdır gerçekten ve Bayram’ın gönlünün çiçeği olmuştur. Ancak kültür farklılıkları vardır ve bu bir platonik aşktır. Bayram, bir halk çocuğu olmasının da getirdiği saf ve temiz bir yürek ile Çiçek hanım’a ve Avni babaya zor zamanlarında elinden geldiğince yardımcı olur. Avni baba, bir kalp krizi geçirmesinin ardından, kendi kişiliğinin bir parçası haline gelen Düğün salonunu kendisinden sonra devam ettirmek üzere Bayram’a emanet eder ve ailesine de göz kulak olmasını ister. Aslında Kudret ile Bayram'ın duygu dünyalarında bir ortak yanları vardır. İkisinin de çok sevdikleri insanlar gözlerinin önündedir ama birleşmeleri imkansızdır. Bir yerde İmkansız aşktır onlarınki. Kudret; "İlvanlı" der Bayram'a. Bayram, Bayram İlvanlı'dır ve kendi imkansız aşkının acısının olgunlaştırdığı ruhunun bir yerlerinde, Bayram'ın içtenliğini, ruhunun ve kalbinin saflığını ve temizliğini hisseder Kudret aslında.  

Yıldıray Çiçek’in sözlüsüdür, biraz da zayıf bir kişiliği vardır ve çalıştığı şirketin sahibinin kızı Burcu’nun kendisine aşırı musallat olmasına güçlü ve kişilikli bir tavırla karşı koyamamıştır. Burcu bir gece beraberliklerinden sonra hamile olduğunu söyleyerek Yıldıray üzerinde kendisi ile evlenmesi için baskı kurmuştur ve Çiçek bu dengesiz tavırlarından dolayı Yıldıray’dan uzaklaşmıştır.

Dizideki diğer kişilikler de çok hoştur. Örneğin, Kudret’in kız kardeşi Asuman o mahallede bir konfeksiyon dükkanı işleten, bekar, evlenmeyi hayal eden, Bayram’a hayran, eğitimsizliği konuşmasına hoş bir şekilde yansıyan, duygusal ve eğlenceli bir kişilik sergileyen bir genç kızdır.

Şükran’ın kız kardeşi Leyla ise, eşinden ayrılmış, küçük oğlu ile Avni babanın yanına gelmiş, hüzünlü bir genç kadındır. İki kızkardeş, huysuz ve  ilkelerine bağlı eski bir insan kişiliği sergileyen Avni babayı üzmeden idare etmeye çalışırlar. Şükran’ın evlendiği kişiden olan küçük kızı, karate yapan, biraz yaramaz ve Kudret’in arabasına hayran, çocukluktan yeni çıkmaya başlayan bir genç kız olan Şebnem; Kudret’in oğlu ve aynı spor salonunda karate yapan ve yine aynı yaşlarda olan Göksel; zaman zaman Uğurlu düğün salonunda çalışan Yıldıray’ın babası Tahir amca; kocasının eski aşkına dönmek istemesinden  acı duyan, Kudret’in karısı Münevver ve Uğurlu ve Kudret düğün salonlarının bulunduğu mahalledeki diğer esnaf, o mahalledeki insan ilişkileri içinde sıcak bir ortam sunmaktadır. Düğün şarkıcısının sık sık çalınan Jenerik müziği de hoştur. Bayram İstanbul'a gelirken otobüste Çiçek'e yüksek sesle söylediği "Cenderme Cenderme (Jandarma jandarma)" türküsü dizi içinde duruma göre, zaman zaman hüzünlü bir ezgiye dönüşür.

Ben Düğün Şarkıcısı’nı keyifle izliyorum, oyuncusundan senaristine ve yönetmenine, ekibi yürekten kutluyorum ve izlenmesini öneriyorum. Sevgiyle kalın sevgili arkadaşlar.

Cevap Yaz

DaMoSsh

22 Ağustos 2008 20:43

Düğün Şarkıcısı oldukça güzel bir dizi. Arda Kural çok başarılı özellikle.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica