Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Vali

Vali

8,54

(32 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 9 Ocak 2009 1 Saat 33 Dk Dram Dram
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Çağatay Tosun Çağatay Tosun

Ülke: türkiye

Gişe: 488.766

Oyuncular: Yıldıray Güngör, Türkü Hazer, Hakan Pişkin, Burak Dur, Hakan Boyav, Sinan Pekinton, Gökhan Soylu, Orhan Aydın, Hakan Gerçek, Özgür Çevik Devamını Gör...

Konusu : Filmde, akıllarda soru işareti bırakarak hayata veda eden devlet adamlarının şüpheli ölümleri, faili meçhul cinayetlere de gönderme yapılarak bu eksende kurulmuş bir komplo düzenine parmak basılacak. Vali Faruk Yazıcı’nın neredeyse çocukluktan beri arkadaşı olan MTA Mühendisi Ömer Uçar ve mühendis arkadaşlarının, bölgedeki zengin uranyum madeni yatağıyla ilgili elde ettikleri bilgi üzerine başlayan şüpheli ölümler… Birbiri ardına kaybedilen pırıl pırıl, vatansever, fedakar bilim adamlarımız, mühendisler… Ve bu düzenin sürmesini isteyen sermayenin ardındaki gizli ve açık güçler… Kısacası Vali, Türkiye çıkarlarını koruyup ülke insanlarının menfaati için elini taşın altına koyanlarla, taşları yukarıdan üstümüze yağdıran çıkar grupları arasındaki çekişmenin hikayesini anlatıyor…Göztepe

24 Nisan 2019 23:27

Efsane vali rahmetli Recep Yazıcıoğlu anısına ithafen çekilmiş harika bir film. Erdal Beşikçioğlu vali rolünü çok güzel oynamış lakin film Denizli'de çekilmesine rağmen şehir fazla kadraja alınmamış suikast sahneleri falan harikaydı iyi bir film.

Cevap Yaz

SarpBayhan

1 Mayıs 2014 03:32

Erdal Beşikçioğlu'nun Behzat Ç. olmadan önceki filmiydi ve çok güzeldi.

Cevap Yaz

engin yüksel

30 Kasım 2011 09:28

bu ülkede bunlar da oluyor dedirten harika bir film 8/10

Cevap Yaz

aslanşair

23 Eylül 2011 14:44

Dramatik,etkileyici ve mükemmel bir film

Cevap Yaz

bjkemre06

4 Ağustos 2011 06:58

Bunca zamandır bir türlü izlmk kısmet olmamıştı biraz önce izledim ve izleyemediğim zamana sövdüm. Köprü dizisinide severek izlerdim fakat "vali" gerçekten mükemmel olmuş. Recep Yazıcıoğlu'na rahmet yüce Türk milletinede başsağlığı diliyorum...

Cevap Yaz

kadir

24 Mart 2010 20:33

Rahmeli Recep Yazicioglu'nun hayati cok güzel ve gercekci bir sekilde beyaz perdeye aktarilmis. Filmin konusunu cok begendim, fakat daha etkileyici bir senaryo yapilabilirdi. Ayrica film biraz daha uzun olabilirdi, ama yinede güzel bir film oldugu tartisilmasiz.

Cevap Yaz

deep_impact

3 Ağustos 2009 22:46

güzel film olmuş. anca fırsat buldum izlemeye ve bu kadar ertelediğime pişman olmadım desem yalan. her ne kadar bazı sahneler olmamış da, sinemamız açısından normal karşılıyorum. onlara rağmen güzel olmuş.

Cevap Yaz

afarikan

9 Temmuz 2009 13:55

Diziyi izlemedim film son 20 dk kadar başarılı denilecek bir düzeydeydi ama sona doğru çıta biraz düştü bence..kamera hakimiyeti gerçekten güzeldi işlediği konu açısından da önemli bir film..

Cevap Yaz

elifyilmaz

5 Haziran 2009 00:17

yani çok iyi bir  film...dizide çok beğenildi...

Cevap Yaz

kırkambar

4 Haziran 2009 10:00

Eski Denizli valisi Recep Yazıcıoğlu'nun anısına çekilen bu Vali filmi milli duygularımızın kabardığı ve değerlerimize ve topraklarımıza gerken dğeri vermemizi sağlıyor. Türkün türkten başka dostu yoktur sözünü doğrulayan bir filmdir. Bu filmde Türkiye topraklarının ne kadar zengin ve çeşitli olduğunu Denizli'de keşfedilen uranyum yataklarının zenginliğini fark eden yabancılar leş kargaları gibi hemen üzerlerine  üşüşerek Türkiye'nin elinde almaya çalışanlara yüreği vatan sevgisi ve hizmet aşkı ile çalışan gayretli vali'nin engelleme çabalarının izlediğim bu filmde vali'yi yasal yollardan ortadan kaldıramayan yabancıların valiyi ortadan kaldırmak suikastları sonucu amacına ulaşmasını anlatır.

Filmin başrol oyuncusu Erdal Beşikçi yabancılara karşı nasıl dimdik durduğunu ve onlara karşı meydan okuduğunu ciddiyetinden anlıyoruz.Uğur polat ta rolünün hakkını vermiştir.Şemsi İnkaya filmde baba rolünün hakkını vermiştir.Filmin en önemli repliği Yabancının Türklerin en önemli özelliğinin olayları çok çabuk unutmasıdır.

Film senaryo ve kurgu açısından tek kelimeyle kusursuz ve mükemmeldir. Görsel efktler ve müzikler yerinde kullanılmıştır.Filmin süresi bana kısa mı geldi yoksa filmi o kadar çok merak ve heyacan içinde izlediğim için sürenin nasıl gelip geçtiğini fark etmekmedim. Film baştan sona sürekleyici ve aksiyon dolu bir filmidr. Arabanın uçurumda yuvarlanması ve filmin sonunda vali ye düzenlenen kaza suikastı tamamen gerçek izlenimi vermiştir izleyiciye. Bu filmin devamı olması gereken bir filmdir. Filmde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica