Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Son İstasyon

Son İstasyon

8,03

(13 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 9 Nisan 2010 1 Saat 50 Dk Dram Dram
IMAX 2d 2d

Yönetmen: Oğulcan Kırca Oğulcan Kırca

Ülke: türkiye

Gişe: 28.358

Oyuncular: Ahmet Somers, Ziver Armağan Açıl, Damla Cercisoğlu, Taner Rumeli, Arda Öziri, Gökçer Genç, Aybars Irmak, Hikmet Karagöz, Başak Daşman, Korel Cezayirli Devamını Gör...

Konusu : Taşrada küçük bir istasyonda emekliliğine gün sayan memur Ruhi’nin en büyük hayali, emekli ikramiyesiyle çatısı akmayan bir ev alıp, hayatının son demlerini huzurlu bir şekilde geçirmektir. Fakat kızı Esra ve küçük oğlu Önder’in, daha iyi yaşamak için masum bir dilekleri vardır. Onların bu masum hayalleri, bütün aileyi bir anda İstanbul’a sürükler.sonistasyoniçinüyeol

19 Ekim 2013 20:06

nerden izlicez yaa

Cevap Yaz

engin yüksel

30 Kasım 2011 08:54

 yillarca komedyenlik yapan bir insandan mükemmel dramatik bir film. hayatin acimasizligini yüzünüze çarpiyor 9/10

Cevap Yaz

balbal

30 Mayıs 2011 10:02

Genel itibari ile güzel ve başarılı olmuş.

Cevap Yaz

caylarbenden

15 Mayıs 2011 18:33

Fena bir film olmamakla birlikte trajediye çok abartılı bir şekilde yer verilmesi filmi gerçekçilikten uzaklaştırmış.

Ayrıca Önder'in camdan atladığı sahnede üstüne düştüğü arabanın camları Önder arabaya daha temas etmeden fırlamaya başlıyor. Bu bakımdan başarısız bir aksiyon sahnesi olmuş.

Cevap Yaz

baran34

3 Mayıs 2011 18:10

Toplumun hassas noktalarından biri olan kuşak çatışmasına değinen yapımda ajitasyon yer yer doruk noktasına ulaşsada insanı tebessümle karışık hüzünlendiren iyi bir çalışma olmuş. İvedik tarzı absürd filmleri izlemektense böyle filmleri izlemek bence yaşam tarzımızı irdelemek açısından iyi bir fırsat. İzleyip kendimize çeki düzen verelim. Özellikle büyüklerimize saygıda kusur etmeyelim. Onları olduğu gibi kabul edelim. Unutmayalım onlar olmasaydı bizim gibi parlak!!! gençler olmazdı......

Cevap Yaz

mavi ege

23 Aralık 2010 18:23

tam bir aile dramıydı kendimi yaprak dökümünü izleyor gibi hissettim

 

Cevap Yaz

mimarsinan

6 Aralık 2010 11:43

İşinde sorumluluk yüklü ve ödüller almış bir baba ile ev hanımı mazbut bir ev hanımı annenin, her ailede olduğu gibi üzerine titredikleri evlatlarının geleceğe dair planlarını nasıl da bozdukları, ailenin paramparça olup dağıldığı Son İstasyon filmi öyle aşırı reklamlarla tanıtılmadığı halde beklenenin üzerinde ortaya getirilmiş bir film. 

Levent Kırca, izleyicisi yıllardır komedide izlediği için alışmış olsa gerek, dram türü bu filmde sanki bir anda güldürecek gibi geliyor insana. Bu yüzden, yaşanan acıların verildiği sahnelerde Levent Kırca'dan beklenen dramatik yüz ifadelerini bulmakta zorlanıyor insan. Bu on yılların izleyicide bıraktığı intibadan ileri geliyor olsa gerek.

Son İstasyon filminde Levent Kırca, tüm ömründe dantel gibi işlediği insanlara bir şeyler verme, uyarma, öğretme, hatırlatma, farkına vardırma gibi öğretmen yönünü, bu sefer güldürerek değil  halkın  yaşanabilir ve hem de her gün yüzlerce kez yaşanan hayat kesitlerinden örneklerle vermiştir. 

Filmde, hayırsız çıkan evlatlara anne babanın nerede eksik analık babalık yaptığı, devletin aileye bakışındaki hizmetlerinin neden hiç dile getirilmediğini, göremiyoruz. Bir ailenin her üç çocuğunun da çekirdek aile ile neden bu kadar ters bir yaşantı içine girdiklerinin muhasebesinin hiç yapılmadığı filmimizde, anlatılanlar yaşananlar umarız ki ülkemizde bir gün gelir minimuma indirilebilir.  

 

 

Cevap Yaz

ceyhun_mr

6 Aralık 2010 03:43

trajik bir hayat öyküsü, hayatın içinden diyaloglarla,samimi bir biçimde aktarılmış,filmin başarılı yanı bu.Birde anne-baba-evlat ilişkisi,hatalar-nankörlükler duygusal bir biçimde anlatılmış.Ancak müzikler ve zamanla konusunda sıkıntı olduğunu düşünüyorum.Bazı müzik ya da bir etki gerektiren yerler,yavan şekilde geçiştirilmiş.Ayrıca müzik konusunda biraz daha özen gösterilip,daha iyi müzikler kullanılsaymış,zaten duygusal olan film daha büyük patlama yapabilirmiş.Çünkü sahnelerde birşeyler gerçekten eksik.Ancak film yine de beklediğimin üstünde çıktı.Finaliyle,hikayesiyle izlenebilecek drama filmlerinden biri olmuş.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

7 Ekim 2010 00:17

Doğrusunu söylemek gerekirse MGUNAY arkadaşıma aynen katıldığımı belirtmek istiyorum.Bu filmin başlangıç olarak Uşak,ta çekilmiş ayrıca uşakın çarşılarını görmek mümkündür bu filmde.Levent Kırca istasyonda çalışan bir memurdur ailesi vardır 3 çocuğu 2 oğlu bir  kızı ve bir Annesi.Oğlunun birisi müzik şefi ve gelini operacıdır küçükken kopmuştur ailesinden İstanbul,dadır.Zengin hali vakti yerinde biridir "Turgay"Gökçer Genç.Diğer oğlu "Önder"Korel Cezayirli ipsiz sapsız askerden yeni gelmiş Uşak,ta başı boş gezen biridir.Kızı ise yasak aşk yaşayan bir kızdır ve bu yoldan hamile kalmıştır.Hemde babasının emekli olduğu günde abisi"Önder" Korel Cezayirli mahallede ağız dalaşından öğrenir bu olayı bu yoldan öğrenir ve tekneli motoruyla yasak aşk yaşadığı kızkardeşinin evini basar ve mühendisi bıçaklar.Polis kovalamacısından Önder İstanbula kaçar ve "Ruhi"Levent Kırca bu 2 olay üzerine yıkılır kimsenin yüzüne bakamaz.Arkadaşı vardır Kırca,nın "Şevki"Hikmet Karagöz filmin başından bu yana can dostudur onunla vedalaşarak trenle İstanbula gider.Bu arada kızını istemediği biriyle evlendirmiştir mecburen.İstanbulda ailesiyle damatının yanında kalır Kırca huzursuzluk had safhadadır.Daha fazla dayanamaz şöhretli oğlu Turgay,ın yanına geçer zengin bir köşk olan bu yer.Evin kurallarına uyamadığı için buradan ayrılmak zorunda kalır.Bu arada kızı kocasından boşanmış zengin biriyle tanışmış ve şarkıcı olmuştur.Kırca ve ailesi kendine ev tutarlar ve ayrı yaşarlar bu arada.Bir gece sahnedeyken kızı "Esra"Başak Daşman abisi mafya elemanı."Önder"Korel Cezayirli tarafından vurulur.Filmin finaline doğru önceden zaten Kırca esnaflık yapmaktadır ve haraç kesen bir çete vardır.Çetenin lideri oğludur ve haraçcılara karşı gelir en üzüntülü anında.Adamlar Kırca,yı bir harabe eve götürür orada oğlu "Önder"Korel Cezayir ile karşılaşır ve onu alemin kuralı bu diyerek bacağından vurdurur adamlarına ve film biter.Son sahnede bir evlatın babasına yapacağı en büyük kötülük bu diyebileceğim olay gerçekleşmiştir ve o sahne çok etkileyici idi.Bu zamana kadar yeni dönemin izlediğim en iyi dram,lar kategorisine ilk 5,e giren film oldu benim gözümde çok iyi bir dram ve Levent Kırca klasiği kısacası terredütsüz benden 10 puan bu filme.

Cevap Yaz

MGUNAY

28 Temmuz 2010 15:40

hiçde abartı yok nefis bir film olmuş babam ve oğlum denilen filme bence on çeker Levent abim gerçekten mükelmel oynamış

Cevap Yaz
Yandex.Metrica