Dikenli Hayat

8,04

( 3 kişi yorum yaptı )

Dikenli Hayat

Sinema Filmi

1969

Filmde, mafyanın tuzağına düşmüş bir adamın kurtuluş mücadelesi anlatılır. Kalpazan Erol, piyasaya en fazla sahte para süren çetenin başıdır. Bir süredir piyasada durgunluk olduğu gözden kaçmamaktadır. Sebebi baskı makinesinin arıza yapmasıdır. Tamir edebilecek tek isimse Orhan’dır. Ancak Orhan namuslu bir adamdır. Vaat edilen servete rağmen işi reddetmiştir. Erol onu ikna etmek için bir tuzak kurar. Kamyon şoförü olan delikanlının arabasına uyuşturucu yerleştirip polise ihbar eder. Baskın gerçekleşir fakat Orhan ve arkadaşı Yılmaz kaçmayı başarmıştır. Şehir dışında bir mahalleye sığınırlar. Suçu Erol’un işlediğini ispat için yardıma ihtiyaçları olacaktır. Mahallenin çocukları ve onlardan birinin ablası olan Nalan’dan başka yardım isteyecekleri kimse yoktur.


Işık : Eko. Zafer ALGAN

Künye

Yönetmen Nişan Hançer
Senaryo ,
Yapımcı Şevki Tosunoğlu
Görüntü Yönetmeni Rafet Şiriner
Tür Dram, Polisiye
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Çete, Eroin, Kovboyculuk, Kuyumculuk, Takip Daha Fazlası

Ekip

Kurgu İsmail Kalkan (Kurgu)
Yönetmen Ekibi Abidin Taşdelen (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Necdet Taşçıoğlu (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Adrine Muradyan (Negatif Kurgu)
Semih Peköz (Laboratuar)
İbrahim Güzel (Laboratuar)
Işık Ekibi Halit Aysan (Işık Ekibi)
Ses Ekibi Rauf Tözüm (Ses Kayıt)
İsmail Kalkan (Senkron)

Firmalar

Süperfon Stüdyosu (Seslendirme)
Ses Film (Film Hazırlık)
Hayat Film (Yapım)

Son Yorumlar (3)

benimsinema avatar benimsinema 27 Haziran 2015 21:18:38

6

Arkadaslae filmin konusunu güzel dile getirmisler sagolsunlar. Fakat ben cocuklarla olan sahbeleri biraz abartili buluyorum. Wetern müzikleri falan filan alt tarafi saklanan iki genc var ortada. Erol tas kazim kartal süphesiz yine kötüler. Olan yilma za oldu ve sonunda ölür. Ben pek begenmedim filmi.

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 11 Ocak 2012 00:57:01

8

Bir şebekenin iftirasına kurban giden ve başı beladan kurtulmayan. İki arkadaşın durumunu ve mücadelesini yansıtmış etkileyici bir film. "Orhan" Tanju Korel ile asker arkadaşı muavini "Yılmaz" Yılmaz Köksal beraber çalışırlar. Baş larına bela olan şebeke lideri "Erol" Erol Taş'ın onların kamyonuna eroin koydurmasıyla gerçekleşmiş oldukça hareketli bir film. Eroini koyanda "Kazım" Kazım Kartal'dır. Yolda çevrilir Orhan'ın kamyonu ve sahte polisler onların kamyonundan eroini bulurlar. Kovalamaca başlar en sonunda Erol ve adamları onların izini bulur. Poliste takiptedir ve en sonunda Yılmaz'ın vurulmasıyla son bulur. Film anlatımı ve içeriği bakımından izlenir iyi sahneler var ama. Senaryo pek detaylı işlenmemiş. Filmde ayrıca çocukların oynadığı kovboy müzikleri ve esintilerde var. Film yinede izlenebilir 8 puan benden..

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 10 Aralık 2011 01:15:12

8

Orhan, Tanju KOREL & Yılmaz, Yılmaz KÖKSAL İkisi Askerlik arkadaşı olup sivil hayatta da arkadaşlığını fakir ve gariban bi' şekilde devam etmektedirler. Birgün Yılmaz'ın kullandığı jeep'e onun haberleri olmadan Erol, Erol TAŞ'ın adamları da esrar koyar. Yok yere tutuklanmayı ismeyen Yılmaz da olay yerinden kaçışıyla birlikte bir kovalamaca başlar ta ki tenha bir yöre de yaşayan Nalan, Nebahat ÇEHRE'NİN kardeşlerine rastlayana dek sürer... 

Yandex.Metrica