Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İbrahim Kurt (Halil İbrahim Kurt)

İbrahim Kurt

Doğum Yeri : Sarıyer-İstanbul

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1940

Ölüm : 2001-10-10

Eğitim : Kabataş Erkek Lisesi

Hakkında :

İlgili FilmlerToqqLe

19 Mayıs 2020 10:55

Yer aldığı işlere renk atmış iyi bir oyuncuydu uzun saçları olan kötü rollere tip olarak da uygundu allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

sinemadünyası

3 Ekim 2019 16:00

3 yıl banka memurluğu yaptı.Sinema oyunculuğuna 1964'de Aydın Arakon'un yönettiği ' Uçurumdaki Kadın 'filminde küçük bir rol alarak başladı.2250 filmde ve 80'e yakın tv dizisinde rol aldı.Dört kez evlendi.Son evliliğinden bir kızı var. Kaynak:Soder Sanatçıları Ansiklopedisi.

Cevap Yaz

mali_

11 Ağustos 2017 12:45

oyuncu asuman arsan yaşasada yeşilçamın yapısını bi anlatabilseydi,90 lı yıllarda tv de bir röportajda asuman arsan yeşilçamın pesbaye yapısını,vefasızlığını çok güzel anlatmıştı.

Cevap Yaz

mali_

11 Ağustos 2017 12:40

yeşilçam genelde dört yapraklı yonca denen hülya,filiz, ,türkan ve fatma etrafında şekillendiği için yıllarca boş lüsumsuz konularla sinemadan insanlar soğutuldu,belli oyuncu ve yapımcılar etrafında tekelleşen yeşilçam siyah beyaz dönem hariç halkın taleplerine gereğince cevap veremedi,genelde dört yapraklı yonca ve bunların karşısında oynayan başta ediz hun,nitelikli filmleri olsada,kartal tibet,cüneyt ve izzet günayın çevirdiği özenti abd emperyalist salon filimleri yeşilçamı bitirdi,bu oyuncular ve yapımcılar parsayı götürdü,diğer yan oyuncu ve ekipler ise senetle bonoyla üç kuruş paraya amelelik yaptılar,ibrahim kurtta üç kuruşa talim eden diğerleri gibi yeşilçamın amelesi şamar oğlanı gibi bir tipti.

Cevap Yaz

Göztepe

3 Mayıs 2017 00:00

Yeşilçamın en fazla dövüşen dayak yiyen özellikle mafya kötü adamı oynayan en iyi oyunculardan biriydi. Genelde jönlerin kavgacı ekibinde hep vardı öncülerindendi özellikle saçlarıyla çok dikkat çeken bir oyuncuydu kavga sahnelerinde iyi dövüşür jönlerden çokta dayak yerdi Allah rahmet eylesin unutulmayacak.

Cevap Yaz

sinemaadamı

6 Aralık 2015 13:07

en çok serdar gökhan tamer yiğit ve cüneyt arkın filmlerinde görürdük rahmetliyi. iyi bir oyuncuydu. allah rahmet eylesin battal gazi de petro , damgalı adam da fuat , atmaca ali de ramazan rolüyle çok iyi iş çıkarmıştı.

Cevap Yaz

duygukurtaytur

11 Mayıs 2013 02:39

merhabalar ibrahim kurt ailemiz ve SARIYERLİLERİN bildiği ismiyle nağmı değer BABA İBRAM benim öz amcamdır şu bilgiyi paylaşmak isterim ki adı mehmet değil HALİL İBRAHİM KURT TUR kimliğinde böyle tüm yorumları okudum tek bir kötü söz söyleyen yok çok teşekkür ederim amcam aynı sizlerin gördüğü gibi mahcup mütevazı bir insandı çok da yüreği ganiydi şuan aramızda yok ama boşluğu çok derin bunu söyleyebilirim eminimki yaptığı iyilikler sayesinde cennetten bize bakıyordur mekanın cennet olsun amcacığım özlendin

Cevap Yaz

gıgax

12 Haziran 2012 15:32

Yumruk yiyen bir insanın yüzündeki ifâdeyi nasıl tasvir edebiliriz ki?Tasvire gerek yok İbrahim Kurt bunu olduğu gibi gözler önüne seriyor.Hem öyle bir kötü adam havası yaratıyor ki insanın adam dövesi geliyor.Ne güzel dayak yiyor be kardeşim.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

by_carisma351

28 Mart 2012 02:08

En sevdiğim yardımcı oyunculardandı. Allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

silvester

28 Mart 2011 12:41

Evet İbrahim kardeş.O simayı yüz metreden görse,insan tanıyor.Onlar,Türk sinemasının olmassa olmazlarıydı.Çokta sağlıklı görünüyordu.Demek ki,karşılaştıktan çok kısa bir zaman sonra vefat etmiş.O dönemin emekçileri bir bir gidiyor aramızdan.Allah geride kalanlara selamet versin.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica