Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

KadersizlerAlınYazısı

16 Haziran 2016 17:21

Karakterin İsmi ; Pendikli Deli Ferhat . Yönetmen Aykut Düz Yıl 1972 o dönem Aykut Düzü gerçekten Merak ettim. Bir çıkmazın içindedir Ferhat, erken zaman köşeyi dönmek bir yana bir isim yapma telaşındadır. Asidir vurdulu kırdılı hayatı sever Anacığının yüreği artık kaldırmaz hale getir. Çünki kocasını Kanlar içerisinde aynı alemin yollarında toplamıştır vakti zamanında. İki arkadaşı vardır Ferhat’ın onlarında hayat yorgunluğu ve yaşama savaşı sarmıştır dört yanlarını. Günün birinde bir belaya denk gelir ferhat Bu bela onun hayatına mal olur. İzlebilir bir yapım. Siyah beyaz çevrilmiş. Ali Şen komiser rolüyle. Kadro güzel üzerine düşülmemiş bir film çıkmış ortaya.

Cevap Yaz

aysenazan

2 Temmuz 2013 19:12

Tekrar izlemek istediğim halde internette bir çok siteden kaldırıldığı için bulamadığım ve buna çok üzüldüğüm film. Tekrar izlemeyi gerçekten çok istiyorum. Filme ait bir link veya televizyonda yayınlandığı bir saati bana bildiren olursa çok sevinirim.

Cevap Yaz

aysenazan

7 Eylül 2012 01:52

Deli Ferhat, Kedi Salih ve Tarak Niyazi'nin Pendik'te bir kenar mahallede yaşamaktadırlar. Hurdacılıkla ve küçük çaplı kötü işlerle uğraşmaktadırlar. Ferhat Salih'in kızı Sevgiyle birbirlerini sevmektedirler. Sevgi Ferhatla evlenmek istemesine rağmen içinde bulundukları kirli işlerden dolayı böyle bir şey mümkün değildir. Bir düğünde Sevgi ve Farhat Tanju Gürsu'nun muhteşem bakışlarından sonra bir köşede geleceklerine dair konuşurlar. Ferhat Sevgi'ye; "vazgeçemeyiz bu hayattan, vazgeçsek bile o bizi bırakmaz" der. Sevgi; "Gideriz buralardan Ferhat bi iş bulursun" der. Ferhat;" Sabıkalı adama kim iş verir. Bütün fabrikaların kapıları kapalı bana. Keyfimden boşgezmiyorum. der. Ferhat buna misilleme yaparak" Çamur bizim içimizde var. Annen babam neyse sen de osun. Babam öldüğünde yirmi bıçak yarası, kırk sabıkası vardı." der. Filmin ismi "Kadersizler". Senaryoda bunu doğrular nitelikte. Ferhat isyankar, tuttuğunu koparan, inatçı bir kişiliktir. Aslında babasının yolundan gitmek zorunda olduğu için bu hayatı yaşamaktadır. "Tanrı bu mahallenin adresini unuttu" diye isyan eder. Hapisten çıkmasının üzerinden 1 ay geçmesine rağmen kirli işlere devam eder. Ferhat'ın başını derde sokması annesini sürekli üzer. Aliye Rona bu filmde nadirende olsa iyi anne rolündedir. Tarak Niyazi'nin ise sürekli hayali bir dostu vardır. Güya onla yaşadıklarını anlatır anlatır durur. Derken Ferhat ilk olarak sevilisine asılan Emlakçı Rıza'yı fena halde döver. Beş bin lirasını alır. Ferhat karakola düşmesine rağmen Rıza'yı korkutarak karakoldan çıkarlar. Bu çıkış bir dönüm noktası olur. Karakolda bir Lüks Şermin muhabbeti başlar. Komser bizim üçlüye lüks Şermin'i sorar. Tanımadıklarını söylerler. O günden sonra üç arkadaş büyük işlere kalkışmaya, Lüks Şermin'i arayarak başlarlar. Pis işlerden avanta almaktır yeni amaçları. Ama bu onlara çok pahallıya patlar. Olaylar gelişir. Film acı bi sonla biter. Suç ve suçlu kavramlarına bakış açısından düşündüren bir film. Suçen kişilerden değil, koşullardan kaynaklandığının bir örneği. Bir mahalle, Bir bıçkın delikanlı ve arkadaşları. Aşk, umut, umutsuzluk, isyan, fakirlik, yırtma yükselme çabası. Tanju Gürsu'nun bıçkın delikanlı etkisi filmin tamamında kendini hissettirir. İzlenesi bir filmdir.

Cevap Yaz

asım mavzer

21 Temmuz 2008 15:07

1968 de Yılmaz Güney'in oynadığı Pire Nuri filminin yeniden çekilen benzeri konulu ve kopyası bir film..Pire Nuri'de Hacıhüsrevli Melahat var iken bu filmde Hacıhüsrevli lüks şermin'i görürüz..ilk filmin yerini tutamasada Tanju Gürsu oynadığından denk gelindiğinde sıkılmadan izlenebilir bir film olduğunuda belirtmeliyim...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica