Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İsmail Karadaş

İsmail Karadaş

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1950

Hakkında : 1966 yılında ACAR FİLM stüdyosunda ses operatör asistanlığı,optik ve magnetic film kayıt operatörü ,1970 yılında stüdyo ses operatörlüğü ne başladi.1975- 1980 tarihleri arasında TÜRK HABER AJANSI’nda teknik yönetmen ,ses operatörü, positive - negative film montaj da çalıştı. 1980 THA WTN TV bölümünde soundman 1992 yılı sonuna kadar Bağımsız Basın Ajansı ‘nda yurt dışı TV yapımlarında ( NOS,ARD,ZDF,MTV,CNN,EVT,FIN TV,EPT,ANTENNA TV,BBC,DENMARK TV, ORF,EGYPT TV,NRK,WDR,RTL,MEGA CHANNEL,RAI,ABC,VARA,NORWAY TV) soundman ve cameraman olarak çalıştı. 1988 den itibaren körfez savaşi dahil Türkiye nin güney doğu bölgesinde uzun süre cameraman,soundman,editör olarak çalıştı.1992 den sonra Reuter’s ve özel tv programlarında Teknik yönetmen,cameraman soundman olarak çalıştı.1995 te İstanbulda uzun metraj Fransız filminde aynı yıl Makedonya ‘da Üsküp şehrinde uzun metraj ,birçok reklam ve kisa metraj Film lerde ses operatörlüğü yaptı.Ayrıca ATATÜRK-FENERBAHÇE- TANRILARIN TAHTI NEMRUT DAĞI -ERDEMİR belgesel film lerinin ses operatörlüğü ve tasarımını yaptı.

İlgili Filmlerafarikan

24 Aralık 2008 17:57

Düşünüyorumda allah sana sağlıklı ve huzurlu uzun yıllar versin İsmail karadaş önemli filmlerin hepsinde sen varsın..allah seni türk sinemasından eksik etmesin

Cevap Yaz

gakogul

9 Ağustos 2007 15:43

Başarılarının devamını dilerim Güner Akoğul

Cevap Yaz

Zetagi

5 Temmuz 2007 15:05

İsmail ağabey, çok iyi bir dost, bir ağabey, bir arkadaş... Kendisini tanımış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum... Sevgiyle ve saygıyla anıyorum kendisini... Ertan Yurderi (TA1BE - Zetagi)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica