Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sosyete Şakir (Sosyete Şakir)

Sosyete Şakir

8,72

(7 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Macera Duygusal Komedi Macera, Duygusal, Komedi


Göztepe

11 Haziran 2016 16:31

Klasik bir konuya sahip filmlerimizden biri Tanju Gürsu alışılagelmiş rollerin dışına biraz çıktığı bir film. Sosyete Şakir daha çok sokak ağzı yapan argo kültürü gelismiş yardımsever birisi olarak karşımıza çıkıyor film iyi sayılır. Birde Sema Özcan'ın güzelliği insanın aklını başını alacak cinsten filmde. Ali Şen ise gaddar gazinocu rolüyle filme apayrı renk katmış.

Cevap Yaz

benimsinema

30 Mart 2014 16:28

bickin delikanliya yakisitirilan ve ya verilen ikinci lakap sosyete sakir... ayni lakapta sanirim iki üc filmi daha var tanjunun ve sonunda adina yapilan bir film var... argolariyla ve güzel müzikleriyle sevimli bir film

Cevap Yaz

dieFohlen

18 Şubat 2014 10:27

Güzel bir film olduğunu belirtmek isterim. Daha önce de belirtildiği üzere duygusal ve bir o kadar da neşeli bir komediydi. Filmin ara sıra çalan müziği filme ayrı bir güzellik katmış. Filmde tüm oyuncular rolünün hakkını vermiş. Filmin künyesinde Selahi İçsel olarak belirtilen oyuncu Selahattin İçsel, ismi sığmadığı için o temaya bu yüzden kısaltılmış diye düşünüyorum, yukarıda her iki isimde yer almaktadır, hatta Selahattin İçsel iki kere, düzeltilebilirse iyi olur.

Cevap Yaz

www.yesilcamci.com

25 Kasım 2013 22:13

Filmin müziği çok güzel.

Cevap Yaz

aysenazan

10 Eylül 2012 23:06

Duygusal ve bir o kadar da neşeli, sıcak bir komedi. Yine kendi alın teriyle geçinmeye çalışan, iyi yürekli namuslu insanlar topluluğu, hepsi yardımsever, hepsi işinde gücünde. Bu tarz filmleri izlemek beni mutsuz ediyor. Çünkü o ütopik dünya gerçekte yok. Yani ben öyle bir dünyada yaşamayacağım düşüncesi, bu filmlerden sonra ağzımda buruk bir tat bırakıyor.Tanju Gürsu'ya bu filmde de hayran oldum; her zamanki gibi:)) Mahalle delikanlısı, yardımsever bir şoför, ama Sema Özcan'ın yerinde başkası olsamıydı diye düşünmeden edemedim. Filmde Tanju Gürsu'nun sürekli bozulan arabasından yine dumanlar çıktığında yaptığı; "Araba mı köfteci dükkan mı belli değil" esprisine hep gülerim.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

6 Mayıs 2012 20:17

Naçizane kolaycılık gibi algılanmasın. Benim de filme dair yorumum üç aşağı beş yukarı Ozkaracam ile aynı olurdu.. Değinmeyi istediğim:) Bu filmin macera, dugusal, komedi filmi olarak tanıtımı.. Türü macera ve duygusal buna okey ama; nedense bana hiç komedimsi bir film gibi gelmediği gerçi güçlü aktör Tanju GÜRSU yeşilçam'da hep sert bıçkın delikanlı rolle özdeşleşmişti. Tabiatı ile bununda bir etkisi olmalı.. Filmi yeniden dönersem "ŞAKAYLA KARIŞIK" Sadri ALIŞIK filmini'de 'öykünme' nazire olarak çekilmiş bir film demem sanırım abartı olmaz.. 

Cevap Yaz

ozkaracam

3 Mayıs 2012 00:50

1970'lerin başından hoş bir romantik komedi. Küçük bir çocuğa yardımcı olmak adına sevdiklerinin gözünde kötü duruma düşmeyi göze alan adam teması, Şakayla Karışık filmine benziyor. Fakat Şakir, Ofsayt Osman'ın tersine şansı bir türlü yaver gitmeyen bir gariban değil, bıçkın bir taksi şoförüdür. Esas kızı ve ikinci kızı Kent Oyuncuları topluluğundan gelme iki aktris, Sema Özcan ve Gülsüm Kamu canlandırıyorlar. İkisinin de bu filmin çekildiği yıl sinemayı bırakmaları, ilginç bir olay. Sema Özcan evlenmişti ve oyunculuk defterini tamamen kapattı, Gülsüm Kamu ise 70'lerin ortalarına kadar aralıklı olarak tiyatroya devam ettikten sonra çekildi. Ta ki 2000'lerin ortalarında TV dizileriyle dönünceye kadar. Altan Günbay'ı nadir iyi rollerinden birinde görmek de ilginç. Hulusi Kentmen, Ali Şen, Mürüvvet Sim, Semih Sezerli gibi sevilen karakter oyuncularının varlığı da filme önemli bir katkıda bulunuyor.       

Cevap Yaz
Yandex.Metrica