Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sakar Şakir

Sakar Şakir

9,28

(72 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Kasım 1977 1 Saat 30 Dk Macera Komedi Macera, Komedi

Yönetmen: Natuk Baytan Natuk Baytan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Hakkı Kıvanç, Zafer Önen, Dinçer Çekmez, Devrim Parscan, Hayri Arlı, Natuk Baytan, Sadettin Erbil, Cengiz Öktem, Mustafa Dik, Yadigar Ejder Devamını Gör...

Konusu : Kayseri'de yaşayan ve sakarlığıyla çevresindekileri bıktıran Şakir'e İstanbul'da ölen amcasından büyük bir miras kalır.ve amcası Şakir'e gelmesi için Kayseri'ye telgraf çeker. Fakat amcası Şakir'i göremeden vefat eder.ama mirası paylaşmak istemeyen bir akrabası onu ortadan kaldırmak için planlar yapmaya başlar.Revorse

26 Temmuz 2020 12:20

Kemal Sunal'ın en komik filmi kuşkusuz bu filmdir. Her sahnesi kahkaha tufanı ve absürt konularının halen günümüzde de revaçta olduğu bir senaryoyu içerir. Özellikle seslendirmelerinde bu filmde çok uyumlu olduğunu belirtmek isterim,ne yazık ki bugün filmdeki oyunculardan hayatta olan neredeyse bir kaç kişi(yan rolde) kalmış Allah ölenlere rahmet eylesin.

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

4 Eylül 2019 21:36

Sakarlık ve salaklık karışımının başarıları. Maalesef gerçek hayatın tam tersi. Adile Naşit i bu tür bir rolde hiç görmemiştim. Bazı sahneler komik, bazıları biraz absürd, sıkılmadan izleyip bitiriyorsunuz.

Cevap Yaz

ecz71

18 Temmuz 2019 20:30

natuk hoca farkı bu işte... gerçekten natuk hocanın hayranı bır ınsanım mekanı cennet olsun.eüğer bir gün evlenir de erkek cocuk babası olursam ınsallah ısmı natuk olacak.

Cevap Yaz

Antalyalı96

22 Mayıs 2019 12:07

yönetmeninden senaristine yapımcısından neredeyse tüm oyuncularına kadar bir iki figüran dışında herkes vefat etmiş şu geçen 42 yıllık zamanda ... öyle bir film düşünün ki her sahnesinde kahkahalar attıran şu geçen 42 yıllık zamanda hala popülerliği i yitirmemiş olsun ve o filmde sizinde oynadığınızı düşünün siz ve diğer oyuncular ölüyor ama filminiz en çok sevilen en çok hatırda kalan film oluyor , kemal sunalın tartışmasız en komik filmi budur...

Cevap Yaz

sadowski

16 Mayıs 2019 11:41

kemal sunal ın en iyi filmi ..

Cevap Yaz

enigmacuture

26 Ekim 2018 00:00

bakkalın yağmalandığı sahne efsanedir ve gardırop fuat ile olan anlar. çok iyi film.

Cevap Yaz

Malboro

5 Mayıs 2018 16:55

Natuk Baytan'a has absürt öğelerle dolu müthiş komik film.Filmde yeni keşfettiğim bir detay var:Gardırop Fuat,don gömlek Şakir'i apartmandan kovalarken apartmanın ismi objektife takılıyor.İsmi "Aliye Naşit"

Cevap Yaz

ecz71

18 Temmuz 2019 20:29

Evet, gittim. çokduygulandım mutluluktan havalara uçtum desem yeridir. ama apartman o kadar açıkta değil yeşillenmiş etrafı

YesilcamFanatizm

5 Nisan 2018 00:49

Bence Rahmetli Kemal Sunal’ın en güzel ve komik Filmi! İnsan ne kadar izlese bıkmıyor :) Hatta Yeni nesil bile Kemal Sunal’ın Filmlerini izliyor.

Cevap Yaz

Miro_Mardin

20 Ekim 2017 03:20

"hasan emmi öldü değil mi ? nasıl ölmezz" den son sahnesine kadar tam bir efsane:) Bu filmle ilgili genel bir yanılgı var.Herkes gardrop fuat'ı kötü karakter zannediyor,hiçte öyle değil.Filmdeki en masum karekter o :) sapkasına oturuldu,Tohumu kacmıs hıyarla tahrik edildi,yogurt banyosu yaptı,bavulu ezildi,sapkasının icine isendi,sırtına binildi,kolu yerinden cıkarıldı,sigarayla yakıldı,Gardırobu yürütüldü,dübürüne pandik atıldı..Böyle kötü karekter mi olur yahu adamın basına gelmeyen kalmadı :) "diril ulan diril bana ne galdıgını söyle"."İmza yogusa barnak var barnak" "beni yedi kere yıgıyın sonra bir deliğe tıkıyın" Ali sen'i özetlemeye yeter sanırım muthis bir oyuncu :) haaa birde sülalesi rahat marmara kazım var :) Surekli demlenmesine ragmen gelenleri ilk o farkeder "yanıyorsun fuat abi" sakir'i gaza getirip dayaktan yırtmasını iyi bilir "iyi yırttın saakirrr" "adalar" sahilinde bekleyip komutan edasıyla mahallesine öncülük eder "gosunn lan gosun herif gelmeden dukkanı toz edin haa" hayatta ki idolümdür :) Filmde bir ilk vardır.Natuk baytan Adile nasit'i kotu rolde oynatarak adete bir tabuyu yıkmıstır.bunu bilincli yaptıgına adım gibi eminim :) bir film 40 yıl sonra bile aynı keyfi veriyorsa; senaristi,oyuncuları,teknik ekibi,yapımcı ve yönetmeni kutlamak lazım.Sakar sakir "kültlük" mertebesine çoktan ulastı.

Cevap Yaz

Mranonim

24 Mayıs 2017 18:27

Kemal Sunal'ın en başarılı filmerinden birisi. Ünal Gürel'e de Sadettin Erbil sesi çok yakışmış. Sıkılmadan izlenir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica