Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Necdet Yakın

Necdet Yakın

Doğum Yeri : Bulgaristan

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1932

Ölüm : 2006-09-20

Eğitim : İstanbul Şehir Tiyatroları

Hakkında :

İlgili FilmlerBÜLENT TALAY

25 Aralık 2020 16:11

Sevgili dostum Necdet Yakın'ın aynı zamanda değerli bir tiyatro oyuncusu olduğunu unutmayalım. Uzun yıllar İB Şehir Tiyatrolarına hizmet etmiştir.

Cevap Yaz

MusaKaya

4 Kasım 2020 15:12

Çok sayıda Kemal Sunal filminde rol aldı; Sakar Şakir, Uyanık Gazeteci,Çarıklı Milyoner, Avanak Apti, Sevimli Hırsız,Şabanoğlu Şaban, Köşeyi Dönen Adam, Garip, Japon İşi.Ancak Sakar Şakir'de döktürmüştür Lüfer karakteri ile..Aslında Sakar Şakir'de Ünal Gürel, Macit Flordun, Atilla Ergün, Ali Şen, İhsan Yüce, Kamer Sadık, Ayfer Feray, Yavuz Şeker, Adile Naşit gibi oyuncular da çok iyi oynamıştır.

Cevap Yaz

KralAkrep07

20 Eylül 2019 15:41

Bugün 13.cü Ölüm Yıldönümünde Rahmetle Anıyorum , Kemal Sunal Filmlerine Renk Katmıştı , Daha Önce Dediğim Gibi Balalayka Kemal Sunalın Oynayamadığı Onun İse Son Filmi Oldu , Özlemle

Cevap Yaz

KralAkrep07

18 Ağustos 2019 13:46

balalayka da kemal sunal ile oynacaktı yine kısmet olmadı , kemal sunalsız ömründe pek fazla iş yapamadı bizim lüfer...

Cevap Yaz

sadowski

16 Mayıs 2019 11:47

çok iyi bir oyuncuydu.. sakar şakir filminde adeta döktürdü...

Cevap Yaz

sinemaadamı

29 Aralık 2016 12:41

kısa boylu ,sevimli bir amcamızdı. kemal sunal ve diğer komedi filmlerine sempatikliğiyle renk katardı. sakar şakirde kendinde ağır çuvalı taşımaya çalıştığı sahne ve kemal abinin onla gırgır geçmesi çok hoş ve komikti. garip filmindede 12 çoçuklu bir devlet memurunu oynamıştı kemal abide kayıkta bulduğu çoçuğu ona verip kaçıyordu. o sahnedeki şaşırması da çok komikti. ayrıca kartal tibetin ateş parçası filmindede çok başarılı bir perfonmas sergilemişti. uşak şakir rolünü çok güzel canlandırmıştı. allah gani gani rahmet eylesin.

Cevap Yaz

ElBLanKo

6 Şubat 2016 16:50

Kemal Sunal filmlerinde çok başarılıydı özellikle Sakar Şakir. Allah rahmet etsin.

Cevap Yaz

silvester

20 Ekim 2011 12:09

Necdet Yakın.Çok aydın bir sinema emekçisiydi.Rollerinin çoğunda,sevgi ve sevecenlik hakimdi.Özellikle malikanenin uşağı rolleri ve mahallenin fedakar sakini rolleri ona çok yakışıyordu.Sevgili Nixis kardeşime katılamayacağım.O yıllarda sinema emekçileri, bir kahvehanede bulunuyor ve,inşaat yevmiyecisi misali iş bulabiliyorlardı.nasıl para tutabilsinler?Ancak tencereyi zar zor kaynatıyorlardı.O yılların teknoloji fakiri ama,sade ve güzel İstanbul unu yaşamayanlar onların dünyasını bilemezler.Bugünkü tıfılların özel Tv gibi şansları var.Bu çok etkili bir güç.Yoksa ,Acun Ilıcalı,hangi tip ve yakışıklılıkla jön olacaktı veya,ünlü olacaktı.Şaşarım akıllarına.Neyse.Konu çok uzun.Bu emekçimizin mekanı cennet olsun......Silvester.

Cevap Yaz

segal844

13 Ekim 2010 13:31

Türk sinemasının en sevilen karakter oyuncularındandı.Yalnız tek başına karakter olarak demek kimsenin yanlış anlamasına neden olmasın. Başrol oyuncuları yada jönler kadar başarılı, onlar kadar öne çıkan güçlü bir oyuncuydu. İyi adamı oynamıştır.Çoğu izleyicinin de aklına yer etmiştir. 100 küsür filmde oynayarak rolleri yönünden çok beğenilen sinema emekçileri arasına girmiştir.

Çoğu filminde komedi rollerini oynamış; sempatik ve güleryüzlü halleriyle kendini sevimli kılarken dram ve duygusal türde rolleri de oyanmıştır. Kemal Sunal'ın çoğu filminden hatırlarız oyunculuk yönünden harika bir adamdı fakat ne kadar iyi işini yaparsa yapsın Yeşilçama emek veren oyuncuların kaderi bir yerden sonra ikinci sınıf adam yerine konmaları, kendilerine değer verilmemesi kısaca kaderlerine terk edilmeleri oluyor. Ben de tesadüfen siteye girdiğimde öğrendim emektarın vefat ettiğini. Saygı ve sevgiyle anıyorum..  

Cevap Yaz

MGUNAY

22 Aralık 2009 10:09

çok süper bir oyucuydu ama bence yeterice değeri anlaşılmadı hatta belki çoğumuz ismini bile bilmiyordur hatta öldüğünü bile bilmeyenler çıkacaktır. şimdiki oyuncuların bu değerli oyuncuyu kendilerine örnek alması gerektiğini düşünmekteyim. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica