Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İncili Çavuş

İncili Çavuş

8,13

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Komedi Komedi

Yönetmen: Nişan Hançer Nişan Hançer

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ergun Köknar, Mürüvvet Sim, Suna Pekuysal, Mualla Sürer, Sadettin Erbil, Necdet Yakın, Hüseyin Baradan, Kadir Savun, Mine Mutlu, İzzet Günay Devamını Gör...

Konusu : Osmanlı döneminde yaşayan halk mizahının ustalarından İncili Çavuş ile ilgili bir komedi filmidir.benimsinema

8 Eylül 2014 22:59

Tamam arkadaslara katiliyorum cok komik bjr film degil ama eglenceli..basrol sadettin erbildir bastan sonuna kadar filmi sirtlaniyor zaten incili cavusta kendisidir... sanirim ask olsun diye izzetle mineyede rol yazilmis.. bence seyredilir

Cevap Yaz

yslcm_yasemin

8 Aralık 2011 04:32

 

Arkadasin da belirttigi gibi. biraz sıkıcı bir film. Başrolde zaten aslında Sadettin Erbil ve Üç Andavalıllar Kadir Savun, Hüseyin Baradan ve bir oyuncu daha var.  Oyunculuklar gayet basarili, özellikle İzzet Günay filme renk katiyor.

İncili Çavuş (Sadettin Erbil) kendi halinde saf, efendi ve dürüst bir adam. Tüm derdi gerizekalı oğlu. İncili Çavuşun benzeri Hızır Efendi şehirde peydah olunca, onun işlediği suçlardan bu zavallıyı sorumlu tutarlar. Padişahın kızı (Mine Mutlu) yolda babası Hızır Efendi ile geçen Zehir Ali’ye (İzzet Günay) aşık olur. Dadısına sorduğunda bunun padişahın yakın dostu İncili Çavuş’un oğlu olduğuna kanaat getirirler ve işler böylece  karışır.

Üç Andavalılların Hızır efendiden kaçarken cariye kılığına girmeleri ve padişaha sunulmaları eğlenceli sahnelerden. 

 

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

31 Aralık 2010 00:34

Buda bi, İzzet GÜNAY filmi.. Sanatçının "ASFALT RIZA" filmine pek'te beğenmediğime belirtmiştim. Bu kez öyle değil, Tarihi kahramanlığı hiçvetmesi tabıat-ı ile bir nevi etmen. Bende bu filmi'ne diğerine oranla daha çok beğendim.

Cevap Yaz

yalnızlar_rıhtımı

16 Nisan 2009 15:50

film komedi türünde ama ben bu kadar sıkıcı bir film görmedim.insan izlerken sıkıyor oyunucular çok iyi ama bu bile filmi kurtarmıyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica