Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Değirmen

Değirmen
2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 38 Dk Komedi Tarihi Politik Komedi, Tarihi, Politik

Yönetmen: Atıf Yılmaz Atıf Yılmaz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Uluer Süer, Ekrem Dümer, Erol Durak, Orhan Erçin, Necdet Yakın, Kemal İnci, Taner Barlas, Oktay Sözbir, Dursun Ali Sarıoğlu, Ali Erkazan Devamını Gör...

Konusu : Olaylar 1914 yıllarında küçük bir Anadolu kasabasında geçer. Bulgar kızı Nadya'nın oturak alemlerine katılması, o yörede bir sorun haline gelir. Bu nedenle de kaymakam Halil Hilmi, Nadya'yı kasabadan sürdürmek ister. Kaymakam ilk kez katıldığı bir bağevi eğlencesinde Nadya ile karşılaşır. Nadya oynamaya başlayınca eğlencenin düzenlendiği ev birden sarsılır. Davetliler zelzele paniğiyle kaçışırlar.Bu arbedede merdivenlerden yuvarlanan kaymakam gözünü hükümet konağının bahçesinde açar. Yüzü gözü sargılar içindedir. Deprem söylentisi Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırlarını aşıp hızla yayılınca kasaba elbirliği ile gerçekten yıkılır. Film Manisa'ın Kula ilçesinde çekildi.KORKUD KAPTANOĞLU

12 Ocak 2020 16:18

Eski formatınız çok daha güzel ve kullanışlıydı.....

Cevap Yaz

enginyuksel1982

9 Ekim 2019 14:21

üzerinden yıllar geçse de ortaya koyduğu toplumsal sıkıntıların hala devam ettiği bir zaman diliminde eskimeyen/eskitilmesine izin verilmeyen bir yapım 8/10

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

13 Ağustos 2019 12:15

Yaptıklarının sorumluluğunu alamayacak kişilere yetki verirsen, işte böyle basit bir olay kişisel çıkarlar için memleket meselesi olur çıkar. Filmde devlet işleyişine dair muhtelif makamlar, değişik kişilikler ile çeşitlendirilmiş. Mekanlar, kostümler de iyiydi. Sosyal mesajları da vermeyi başarmışlar. Ancak, Filmi biraz uzun buldum, komedi ise biraz iç karartıcı, dram ise biraz abartılmış geldi bana.

Cevap Yaz

performer

20 Mayıs 2019 19:50

muhteşem bir film... osmanlı dönemi ile alakalı bir filmde diyaloglardaki gerçekçilik barış pirhasan'ın ne kadar iyi bir senarist olduğunu gösteriyor. şener şen dışındaki oyuncular hepsi birbirinden iyi vede başarılı isimler ama şener şen o muhteşem oyunculuğunun zirvesini yaşıyor. ayrıca böyle sarıpınar 1914 gibi eşsiz bir romanı ancak atıf yılmaz gibi bir yönetmen çekebilirdi. filmde olumsuz birşey göremedim o kadar güzel... tarihi filmleri genelde tekrar tekrar izlemek zordur ama değirmen'i defalarca izlemişimdir.

Cevap Yaz

MGUNAY

21 Mart 2019 09:14

Şener şen'in tvde en az çıkan filmi galiba. Ustanın bahçede kelebeği yakalamaya çalışma sahnesi efsanedir. Ne zaman o sahneye baksam kahkayayla gülerim. Demek bir insan büyüsede kaymakam gibi makam sahibide olsa içinde halen bir çocukluk var. İzlemey en halen varsa izlesin derim.

Cevap Yaz

Leonardo

14 Şubat 2017 01:00

Bu filmde Kemal İnci seslendirmesi Kamuran Yüce'ye ait.

Cevap Yaz

mansurx

31 Aralık 2016 01:03

Filmi yıllar sonra yeniden izledim ilk izlediğimde tv de izlemiştim sansürsüz tam halini izleyince filmin değerini daha iyi anladım filmin ilk yarısı biraz durgun olsa da ikinci yarı düzeliyor şener şen in başarılı performansı filmi ayakta tutmuş atıf yılmaz ın yönetmenliği ile film keyifle izleniliyor filmin girişindeki macit koper li girişi ve fragmanındaki tanıtım oldukça ilginç olmuş filmin görüntü kalitesi kötü umarım restore edilir 1914 yılını yaşatması filmin artı yönlerinden biri filmin göndermeleri de güzeldi ünlü yazar reşat nuri güntekin in aynı adlı romanından başarılı bir edebiyat uyarlaması olmuş kısaca her zaman izlenebilecek iyi bir film.

Cevap Yaz

tckutsal

2 Eylül 2016 00:09

15 temmuz 2016 Darbe Girişimi(!) senaryosu sanki bu filmden esinlenerek yazılmış. AB/D yetkililerine her gün TBMM binası içeriden ve dışarıdan gösterilerek onları Türkiye'de bir darbe girişiminde bulunulduğuna inandırılmak istenmektedir.

Cevap Yaz

balabangür

5 Nisan 2014 14:00

Bu filmi 50 yıl sonra izlense bile güncelliğini koruyacaktır. Filmdeki karakterlerin günümüzde çevremizde ki insanlardan hic bir farkı yok..

Cevap Yaz

bysiirtli56

16 Ocak 2014 23:36

filmde mekan giyim vs konusunda tek bir hata bulamayacağınız tarihi yeşilçam filmlerinden birisi.şener şenin oyunculuğuyla yoğrulmuş güzel bir film

Cevap Yaz
Yandex.Metrica