Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Necip Sarıcıoğlu

Necip Sarıcıoğlu

Doğum Yeri : Kasımpaşa / İstanbul

Doğum Tarihi : 6 Ağustos 1934

Hakkında :

İlgili FilmlerRıza_Nur

29 Kasım 2019 00:56

Kendisine yakın olanlar yeşilçamda bilinmeyen sesleri sorup öğrenebilirler. Hayatta olanların kıymetini bilmek gerek.

Cevap Yaz

sharapnell

22 Temmuz 2013 14:51

2007 yılında, filmlerde kaybolan sesler ve şarkılar isimli bir belgeselin kaynak kişisi olmuş ve yönetmenliğini yapmış.. o dönem orkestralarıyla filmlere müzik yapan sanatçılar ve filmlerdeki oyunculara seslerini veren seslendirme ustalarıyla ilgili bir belgesel, okuduğum kadarıyla. kendisi yeşilçam'ın altın döneminde ses mühendisliği yaptığı için ve neredeyse tüm çalışma zamanı, o dönemin usta seslendirmecileriyle geçtiği için yönettiği bu belgeselin önemi bir kat daha artıyor. fakat aramama rağmen hiçbir şekilde ulaşamadım bu belgesele. ne internet üzerinde paylaşılmış ne de DVD olarak basılıp satışa sunulmuş.

Cevap Yaz

tutar84

27 Aralık 2011 17:59

Türk Sinemasında ses kayıt denilince akla gelen ilk isimdir şu anda lale film müzesinde sinemaseverlere hizmet vermektedir ustaya uzun ömürler dilerim çünkü ondan öğrenecek çok şeyimiz var.

Cevap Yaz

delikadir39

7 Kasım 2010 17:12

Ses kayıt mühendisliğinde bir deha.Başarılar ve uzun ömürler...

Cevap Yaz

tulay24

9 Mart 2008 18:20

Sayın Necip bey. Umarım bu yazımı okursunuz. Ben Hollandadan Tülay Bayrı. Çok eski bir dost 1969 yıllarından en son sizinle taksimde karşılaşmıştık. Bende sizlerin yolunda devam ediyorum. Bir çok senaryo türü eserler yazdım. Türkiye'de bazı kurumlara yanlışlıkla verdim. Ne yazık ki hepsi sizin kadar dürüst değilmiş. Mesela 'En son babalar duyar', Hayat bilgisi' gibi noter tastikli esrlerimi bilinçsizce bazı kurumlara verdim ve de beni uzun zaman oyaladıktan sonra hiç bir telif hakkı ödemeden oynadılar. Ne yazık ki beni maddi manevi yıkan kişiler benim tekrar Hollandaya dönmeme sebep oldular. Çok büyük hayallerle gelmiştim 2002 yılında Türkiye'ye. Şu anda hala hazırda profösyönelce eserler yazıyorum. Bir anda siz aklıma geldiniz. Beni yönlendirirseniz çok sevinirim. Sizin gibi dürüst yönetmen bir daha gelirmi Türkiye'ye acaba. Sizlerin Lale stüdyosunda ki dublaj günleri hiç aklımdan çıkmıyor. İstanbul ah o istanbul gitmiş yerine sahtekarlar gelmiş. Size sağlıklı günler diler ailece saygı ve sevgilerimi sunarım. Boncuk Tülay

Cevap Yaz
Yandex.Metrica