Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ezo Gelin

Ezo Gelin

8,90

(14 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Haziran 1973 1 Saat 28 Dk Dram Dram

Yönetmen: Feyzi Tuna Feyzi Tuna

Ülke: türkiye

Oyuncular: Sadettin Erbil, Zafer Önen, Tahsin Koray, Baki Soğukpınar, Raif Öztürk, İlyas Kürtün, Erbil Demirbağ, Zeki Sezer, Bahri Ateş, Tahsin Korel Devamını Gör...

Konusu : Ezo ile Ali hep düşledikleri gibi evlenirler. Ancak Ali Kore Savaşı'na katılmak üzere orduya çağrılır. Ezo kocasının yolunu gözlerken, Ali'nin savaşta şehit düştüğü haberi gelir. Katı töre kanunlarına göre Ezo'nun Ali'nin erkek kardeşi ile evlenmesi gerekmektedir. Daha acısını yüreğine gömememiş Ezo Yusuf ile evlendirilir. Bu düğün Ezo için sonun başlangıcıdır. Çünkü Ali savaşta ölmemiş, yalnızca yaralanmıştır ve Ezo ile Yusuf'un düğününden hemen sonra köyüne geri döner. Çok sevdiği karısının erkek kardeşi ile evli olduğunu görünce Ali'nin dünyası başına yıkılır. Töre karşısında sesini çıkaramayan ama içten içe kendini yiyip bitiren Ali köyü terk eder. Ezo ise bu duruma katlanamaz, beklenen son onun için gelmiştir.burcusara

24 Mayıs 2019 01:17

Buraya MGUNAYın yazdığının aynısını yazmaya gelmiştim. Valla bende anlamadım o kısmını. Bu kadar acı çekecek bir durum var mıydı gerçekten? Aliyle belki o köyde yaşayamazlardı çünkü babaları başta herkes Yusuf ile gerçek anlamda eş olduklarını sanıyorlardı. Ama başka bir köye yada şehire gidebilirlerdi. Yusuf da gerçeği neden söylemedi abisine onu da anlamadım.

Cevap Yaz

MGUNAY

20 Mart 2017 10:16

Bu olay gerçek bir hikayeden mi alındı bilmiyorum ama anlamadığım Ezo Gelin Ali'nin yaşadığını öğrenince neden Yusuf'dan boşanmıyor ve tekrar Ali'ye varmıyor. Buradaki olayı biri bana izah edebilir mi? Aralarında zifaf denilen bir olayda yaşanmadı formalite evliliği olduğuna Ali mi inanmadı acaba? O zaman Ali gibi düşünenlere sen eşin Ezo'yu ve kardeşin Yusuf'u yıllardır tanıyamadın mı?

Cevap Yaz

Kleberson

11 Temmuz 2016 20:04

bu filmi Fatma girik iki kere oynamis neden iki kere Ayni filmi oynamis bilemedim ilginc geldi basroldeki erkek oyuncu degistirilmis agir ve yavas bir film hareketli pek degil film yinede izlenir bence

Cevap Yaz

Kpax08

11 Ağustos 2015 13:08

Fatma Girik her filmde büyük oynar ama bu filmde daha bir başka oynamış. Öyle ki Kadir İnanır bile gölgede kalmış. Türk filmi sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir klasik.

Cevap Yaz

performer

18 Temmuz 2015 22:57

güzelmiş. ama keşke ihsan yüce ile sami hazinses'in dublajları tersine olsaydı sami hazinses'e zafer önen dublajı daha iyi oluyordu.

Cevap Yaz

Lalegül34

13 Ocak 2014 13:14

aynı filmde tekrar bence çok saçma

Cevap Yaz

benimsinema

25 Aralık 2013 13:32

bes sene sonra fatma ayni filmde tekrar oynasin, neden ? gerek varmiydi gercekten, sebebini ögremek isterim... cünkü bes yil öncesi zaten kendisi ezo gelin filmiyle cok isim yapmistir.... kadir inanirla olan filmide güzel ama ben bu filmde en cok suphi teknikerin var olmasina cok sevindim... ayrica kadir inanira eline saz alip türkü söylemek yakismiyor ki zaten yapamamis...

Cevap Yaz

aylinkucuk

4 Şubat 2013 19:06

fatma giriğin ağırlıkta olduğu çok güzel bir filmdir gerçekten çok iyi oynamış.kadir inanırla yakışmıyorlar ama film çok güzel ve acıklı kadir inanıra gelirsek eğer tabi her zamanki gibi yine süper bir oyuculuk sergilemiş abdurrahman palayın sesi de o kadar yakışıyor ki kendisine hatta bana göre palayın muhteşem sesi en çok muhteşem aktör kadir inanıra yakışıyor.

Cevap Yaz

DEMIR CAN

21 Mart 2009 23:02

Fatma Girik'in en çok akılda kalan filmidir.Kafamda hep sert bakışlı, daha materyalist, az duygusal bir imaj çizmiş olan FAtma Girik'in bu filmdeki performansı bütün o sert imajına set çekmeye yeterdir.

Cevap Yaz

Loverman

13 Aralık 2008 15:17

çok güzel bir köy filmi. ali nin kore savaşına gidip esir düşmesi ailesinin de onu şehit zannetmesiyle babasının dedikodu çıkmasın diye cahilce davranıp ezoyu yusufla evlendirmesi. uzun bir zaman sonra ali kurtulmuştur geri gelir köyüne ve karısı ezoyla kardeşi yusuf un evlendiğini öğrenir. büsbütün yıkılır ve ayrılmaya karar verir. ali nin ezonun masumiyetine inanmaması ve ezonun kendisini astığı sahne çok hüzünlüdür. filmin müzikleri de çok güzel.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica