Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Korkusuz Korkak

Korkusuz Korkak

9,36

(62 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 30 Dk Komedi Macera Duygusal Komedi, Macera, Duygusal

Yönetmen: Natuk Baytan Natuk Baytan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Dündar Aydınlı, Yılmaz Kurt, Yaşar Şener, İhsan Özenç, Çetin Başaran, Giray Alpan, Kadir Kök, Erdoğan Seren, Zeki Tüney, Niyazi Gökdere Devamını Gör...

Konusu : Mülayim hayatı başarısızlıklarla dolu bi odacıdır. Bütün hayatı gittiği hastanede raporlarının karışması ve çok yakında ölüceği haberini almasıyla değişir. Aynı anda milli piyangodan da büyük ikramiyeyi kazanan Mülayim bundan sonra korkusuzluğuyla bambaşka bi insan olur ve etrafa nam salar. Ancak hemen sonra öğrenirki hasta değil aksine çok sağlıklıdır. Fakat geri dönülmez bir yola girmiştir artık Mülayim.Ali_Alamuti

8 Temmuz 2019 21:14

İki yüzlü ve bencil insanların foyalarını ortaya çıkarırken yer yer güldüren bir Kemal Sunal filmi. Adile Naşit, Ayşen Gruda veya Şener Şen gibi tamamlayıcı bir karakter olmayınca biraz tek tabanca kalmış Kemal Sunal.

Cevap Yaz

enigmacuture

22 Ekim 2018 23:42

Mülayim'in acılı adana kebap yediği sahnede beni benden alan bir film. Kuşkusuz acıktıran bir kare. Mülayim'in paragöz ev sahibi kadınla olan sahneleri de ayrı yaran cinsten. En sevdiğim Kemal Sunal filmi.

Cevap Yaz

Miro_Mardin

21 Ekim 2017 00:02

Kemal sunal'ın atara atar,gidere gider takıldığı nadir filmlerden biridir ve bence en iyisidir.Natuk baytan ekölünün tum unsurları var ; uçuk lakaplar,Koparan diyaloglar,absürt sahneler her sey var.Natuk baytan'ın yaptığı en iyi islerden biri oyuncu tercihleridir.Roller cuk oturmus.Kamera yine hic durmuyor,surekli hareket halinde ama izleyiciyi sıkmıyor tam aksine filmin icinde tutuyor. Filmin bos sahnesi yok.her anıyla komedi vaad ediyor.Sadece komedi mi ? tabiki de hayır.Toplumsal taslama ve politik gondermelerde mevcut.bunları rahatsız etmeyen bir uslupla yapıyor.hastane sahnesiyle saglık sistemine,is yeri sahneleriyle özel sektore,dilenci sahneleriyle sahtekarlara,Milli piyango muhabbetiyle devlet'e,Tuvalet sahnesiyle millete,Ayı abbas üzerinden mafya'ya ve hatta imf'ye bile çakıyor (imf mi oldunuz lan develer :) bomba sahneleriyle toplumdaki "Kahraman" merakına ve "Sığ ucmaz murit ucurur" gerceginede atıfta bulunuyor tabii filmi hangi gözle izlediginiz de önemli sırf gülmek icin izlerseniz detayları kacırabilirsiniz ;) Filmde en cok guldugum sahneler ; kamer sadık'ın doktora sovdugu,Doktorun "Ölemezsin,dosyaya göre ölmemen lazım.Doktorluga ihanet,tıbba hakaret" tepkisi,dilencilerin topuklarının kıclarına vurdugu sahne,Gaddar kerim'in "merhametli bir katile" dönüsup mulayim'e anne sefkatiyle nasihat verdigi sahne (trafige cıkarken dikkat et,cereyanda durma,ilaclarını ihmal etme,kilo al :) Fedakar arkadasımız gerzek hamdi'nin sahnesi (surlarda kıstırmıştım, tam arkasından yaklaşıyordum ki sırtımdan vurdu beni. sırtı dönükken nasıl arkamdan vurabildi anlamadım +anlasan zaten adın gerzek hamdi olmazdı deve :)

Cevap Yaz

adonis_malheureux

20 Ocak 2017 16:07

filmin hikayesi japon filmi siyah beyaz hakira yani yaşamk filminden alınmış

Cevap Yaz

sholay

14 Ağustos 2016 20:30

1979 seneside rahmetlinin en iyi yillardan biri diyebiliriz. Turgut özatay'in herhalde ilk komedi filmi. Ama hangi brans olursa olsun efsane rahmetli her rolün hakkini veriyor. hele bir replikine gülme krizine girdim:"Anlasaydin zaten isminde gerzek Hamdi olmazdi ulan deve."

Cevap Yaz

performer

11 Temmuz 2016 21:29

yani mekan seçimi ve kamera kullanımına bakıldığında seri üretim bir film olduğu çok belli, buna rağmen yıllar sonra efsane bir film olarak türk sinema tarihine geçmiş bir film olmuş... iyi aile çocuğu filmi ile bu film benim 2 favori filmimdir...

Cevap Yaz

ElBLanKo

1 Şubat 2016 22:29

Kemal sunal mulayim rolunu iyi oynamis

Cevap Yaz

23sivrice

31 Ağustos 2015 22:38

Filmin hikayesi hangi roman veya filmden alinmis bilen var mi ? Ya da nerden esinlenilmis ?

Cevap Yaz

ercumentcozer

26 Haziran 2015 01:47

hadi gerzek hamdi sıra sende diyor abi kumarhaneden,gerzek hamdi tamam patron merak etmeyi kemerburgazda kemerlerin üzerinden gönderiyor..5G teknolojisi :)

Cevap Yaz

Kleberson

19 Haziran 2015 15:04

bu film cok komik paranin dik durmasi cok güzel komik bir film insani güldürüyor sevdigim filmlerden

Cevap Yaz
Yandex.Metrica