Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yılmaz Kurt (Bilal Maksutoğlu)

Yılmaz Kurt

Doğum Yeri : Makedonya-Üsküp

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1927

Ölüm : 2009-02-24

İlgili Filmlersinemaadamı

2 Şubat 2016 16:06

adam en popüler olduğu 70 li yıllarda 45 li yaşlarındaymış ama çok felaket hareketli dayak yiyor , ordan buraya zıplıyor , sıçrıyor. figüranlık kolay bir meslek değil eminim günde 6 7 filme figüran olarak gitmiştir. genel de mafyanın adamını oynardı.kiralık katil rollerinde çok başarılıydı. komedi ve seks filmlerinde bile rolü var. artı giyim kuşamı ve koşuda çok hoştur. ibrahim kurt gibi oda çok iyi bir figürandır. genelde cüneyt arkın, kartal tibet, serdar gökhan ve tamer yiğit filmlerinde oynardı abimize bıyıkta çok yakışıyor 80 lerdeki beyaz saçlı bıyıklı haliyle de çok karizma duruyor boyu 165 ten fazla değildir ama çok hareketli , çok karizmatik daha 30 yaşındayım ama onun yaptığı hareketleri yapsam kesin belim tutulur :) ne varsa eskilerde var. fügüran olmakta kolay değil bi röportajında 1000 tane falan filmde oynadığını söylüyordu e normaldir günde en kötü 5 filmde oynasa dayağını yese kılık kiyafetini değiştirse zaten makyajla falan herhalde rolü kısa olsa bu şekilde ayda en az 150 filmde oynar ve günde 15 saat çalışmış olur adam tam bir sinema emekçisi çok iyi rol yapıyor , dayak yemekte 1i sırada yer alır çok seri hareketler yapıyor helal olsun valla kilosuna rağmen çok hızlı koşuyor ter döküyor yinede hak ettiği yere gelmeyen bir emekçi allah rahmet eylesin mekanı cennet olsunb toprağı bol olsun :)

Cevap Yaz

ilhan-59

28 Haziran 2011 16:44

Yılmaz kurt ,pala bıyıkları ile meşhur çok hareketli bir oyuncuydu. kavga sahnelerinde çok başarılı idi. Resimdeki son hali ile filmlerdeki gördüğümüz oyuncu olduğuna inanmak güç . iyi yaşamış 81 yaşına kadar. toprağı bol olsun

Cevap Yaz

segal844

2 Aralık 2010 14:17

Kötü adamı çok iyi canlandıran usta bir karakter oyuncusuydu. Yan rollerde oynamıştır. 300 küsür film gibi çok sayıda filmde rol alarak sinemaya hizmet etmiştir. O da Yeşilçam'ın kilometre taşlarından biri olarak yerini almıştır. Cüneyt Arkın'ın birçok vurdulu kırdılı filminde rol almış figüranlığını iyi yapmıştır. Keşke daha çok sahip çıkılsaydı böylesine değerleri yitirmek gerçekten üzücü.

Rahmetle anıyorum..

Cevap Yaz

MGUNAY

26 Şubat 2010 11:02

bende aynı o Kibar feyzodaki o sahneye bayılıyorum benden önceki arkdaşlarım niye bu yoruma 1 puan vermiş anlamadım ama benden 10 puan Loverman

Cevap Yaz

Sadece Ünsal Emre

27 Ocak 2010 21:52

Aslında filmlerdeki hal ve hareketlerine dikkat etsenız çok yetenekli bi oyuncudur keşfedilmemiştir bence belkide ekmek için bir kaç erotik filmde oynadı keşke keşfedilseydi.ama asıl çıkışını 1979 da balbadem filmi ile yapmıştır .

Cevap Yaz

silvester

4 Ekim 2009 00:06

Evet.Yılmaz KURT'u Hep Cüneyt Arkın filmlerindeki kavga sahnelerinden hatırlarız.Aslında olaya farklı bir açıdan bakıyorum.Cüneyt Arkın'a yaptığım yorumda da bahsetmiştim.İyiki onları dövmüşsün Cüneyt Ağbi.Eğer o emektar figüranlar,senden değilde Bulut Aras'tan dayak yeseydiler bu kadar ünlü olabilir miydiler?O yüzden figüran.migüran hiç önemli değil,hepsi benim için Türk Sinemasının birer forvetidirler.Türk Sineması'da Yılmaz Kurt' unutmayacaktır.Allah Rahmet Eylesin....Silvester.

Cevap Yaz

Loverman

1 Mart 2009 00:25

Kibar feyzo filminde feyzo yu ite kaka tuvalete götürmüştü. o sahnesini unutmam. Figüran olarak o da bu sektörün önemli bir parçasıydı. onların var oluşuyla yeşilçam filmlerini yaşar gibiyiz. Ama ölmeleriyle maalesef... Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

seyirdefteri

27 Şubat 2009 05:21

allah rahmet eylesin.tam bir çınar.nerdedir dediğimiz oyunculardandı..

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

25 Şubat 2009 21:12

Allah rahmet eylesin,çekimlerde görürdüm,mekânı cennet olsun.

Cevap Yaz

ozcanbektas1982

25 Şubat 2009 17:01

Sinema dünyasının büyük kaybı...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica