Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Beş Parasız Adam

Beş Parasız Adam

8,34

(12 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 25 Dk Komedi Komedi


AlınYazısı

24 Ocak 2017 09:55

Eğlenceli bir film. En çok eğlendiren heralde Özgür Özgür ve Sami Hazinses’tir. Ayrıca Nejat Gürçende bu filmde vergi memuru karakteriyle arkadaşlara kan kusturuyor. Özgür Uğur’un çarşı ortasında ferdi tayfur taklidi yapıp, Kebap Kebap diye bağırması tam komedi. Allah’ım ey güzel Allahım bizide gör. Şu Ferdi Tayfuru kıskançlıktan çatır çatır çatlatayım der. Beş parasız bir adam Şehmus. Büyük şehre gelip tanıştığı dört tane arkadaşınında yardımıyla kısa sürede durumunu düzeltir. Sevdiği kızı Almak ister. Ancak çok sürmeden ufak yaştaki bir çocuğun acil ameliyatı için çok para lazımdır. Sümer Tilmaç, Ali poyrazoğlu ve İlyas Salman arasında geçen o müthiş sahne. İzlenmeye değerdir. Usta Reijsör O.F Seden’in de rol aldığı izlenebilir bir film.

Cevap Yaz

Mr.Rcmnt

16 Eylül 2016 00:48

İlyas Salman filmlerini hep yanında sevdiğim karakter oyuncuları olunca seviyorum... Bu da o filmlerden... iyidir... ;)

Cevap Yaz

jeremiekhan

18 Ağustos 2013 21:23

kalabalık ve zengin bir kadroya sahip eğlendirici bir film ama farklı bir yanı olduğunu da söylemek gerek

Cevap Yaz

Revorse

9 Kasım 2011 00:08

Güzel neşeli bir film.Biraz politik gelişmeleride içinde barındırıyor,İlyas'ın kamyon aldıktan sonra arkadaşlarına sırt çevirmeyip ''hepimizin malıdır'' demesi bir örnek teşkil edebilir.Sümer Tilmaç ise aşırı da gaddar rolünde çok başarılı.Filmin sonunda Sümer Tilmaç'ın diz çöküp İlyas Salman'ın dediklerini yapmsa yönetmen ve konu açısında sosyal bir son olarak görülebilir...

Cevap Yaz

delikadir39

28 Şubat 2010 13:25

Bu filmi eskiden flash tv çok yayınlardı.İlyas Salmanın en sevdiğim filmlerinde ilk 10a girer.

Cevap Yaz

delikadir39

27 Eylül 2009 11:38

filmin en bomba yerlerinden biri:

sümer tilmaç; ilyas salman ve ali poyrazoğlu'nun enselerinden tutar ve şöyle der:

tekrarlayın ben mithat ağama iyi bir köpek olcam!

onlar da cocugun ameliyat parası için caresizce kabul ederler...

Cevap Yaz

Glasscow

25 Temmuz 2009 19:52

aşırı yüzeysel bir film. fakat çok keyifli. kendisini her koşulda izlettirir. ilyas salman'ın, sümer tilmaç'a 'köpek taklidi' yaptırdığı sahne nefistir. hemen o sahnede kucağında köpekle sümer tilmaç'ın sevgilisini göstermesi daha da nefistir. absürd bir ironi örneği olsa gerek. rahmetli osman seden'in cin fikirlerinden biri işte:)

Cevap Yaz

B a r b a r o S

21 Kasım 2008 21:29

Güzel film izlemeye değer. Motorize köfteci geldi...

Cevap Yaz

Alın yazısı

10 Nisan 2008 17:48

İşçi sınıfını temsil ediyor yoksulluğu fakirliği ilyas salman'ın güzel filmlerinden

 

Cevap Yaz

performer

9 Şubat 2008 16:46

flash tv'de yayınlanıncaya kadar böyle bir filmin varlığından haberim yoktu.  tv'de pek oynamayan bir film.  doğrusu osman seden'in  nadiren çektiği kötü filmlerden biri. senaryo kötü. film teknik olarak yani laboratuar montaj açısından da kötü, sebebi yapımcı'nın kese'nin ağzını açmaması'ndan kaynaklanıyor. ucuz üretim. oyunculara sözüm olamaz hepsi birbirinden değerli sanatçılar.film belki oyuncuların hatırı için izlenebilir ve bu açıdan eğlenceli'de olabilir. filmde herbie mann'in "impressions of the middle east" adlı albümü kullanılmış özellikle "yavuz" adlı parça. film jenerik'te "yavuz" adlı parça ile başlıyor.

  

Cevap Yaz
Yandex.Metrica