Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ali Poyrazoğlu

Ali Poyrazoğlu

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 9 Temmuz 1946

Ajans : Aslı İslamoğlu Agent & Management

Hakkında : Sinema ve tiyatro oyuncusu, yazarı ve yönetmeni.Ali Poyrazoğlu oyunculuk kariyerine İstanbul Şehir Tiyatroları'nda başladı. Pek çok tiyatro oyununda oynadı. Oynadığı tiyatrolar arasında Dormen Tiyatrosu, Kent Oyuncuları, Ulvi Uraz Tiyatrosu, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu vardır. 1972 yılında Poyrazoğlu Tiyatrosu]'nu kurdu. New York Broadway'de sahnelen Pera Palas adlı oyunda İngilizce başrol oynadı.Sinemaya 1970'de başladı. Ancak 1970'lerin ortasında Türk Sinemasına damga vuran seks filmleri furyasına katıldı. Bu dönemde sadece iki yıl içinde Hop Dedik Kazım, Kadınlar Hayır Derse, Çapkın Kızlar, Canavar Cafer, Deli Deli Tepeli, Çukulata Sevgilim, Kazım'a Ne Lazım, Beş Atış Yirmibeş, Bir Baba Hindi, Çılgın Gençlik, Çilli Yavrum Çilli, Çin İşi Japon İşi, Elma Şekeri, Kokla Beni Melahat, Bulunmaz Uşak, Kayıkçının Küreği, Çifte Kavrulmuş, Mahallede Şenlik Var, Namus Belası, Ne Alsan İki Buçuk gibi filmlerde rol aldı. Ancak daha sonra Yeşilçam'dan tamamen uzaklaştı. Uzun süre sonra 1988'de Arkadaşım Şeytan adlı filmle sinemaya döndü. Mazhar Alanson'la başrolünü paylaştığı ve döneminde oldukça konuşulan bu komedi filminde Şeytan rolündeydi. Arkadaşım Şeytan ile 1989'da 2. Ankara Film Şenliği'nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu; 9 filmindeki rolüyle ise 2003'de 8. Sadri Alışık Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. 1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.

İlgili Filmlermurat

30 Mart 2021 17:36

sapık bir orospu çocuğudur, cinsel tacizden ve cinsel istismardan yargılanması yakındır....

Cevap Yaz

burcusara

8 Ağustos 2019 22:44

Buraya lebkuchen arkadaşımızın yazdığını uazmaya gelmiştim, o benden çok yaşayacak herhalde :) bu arada sayfasını göremiyorum ama adından anladığım kadarıyla benim gibi Almanyadan olmalı. Benim gibi Kartal Tibet hayranı ve yorumuna 100% katılıyorum. Ali Poyrazoğlu hakkında o kadar övgü dolu sözler okuyorum heryerde. Ama onunla beraber aynı filmlerde oynayan kadın oyuncular yerle bir ediliyor. Yada sanki sadece o tarz filmlerde oynamışlar gibi davranılıyor. Çifte standarttan bende nefret ettiğim için bende yorum yapmak istedim.

Cevap Yaz

mansurx

11 Kasım 2016 08:58

Ali poyrazoğlu yetenekli iyi bir oyuncu ses tonu da çok iyi bir çok seslendirme yapmıştır ayrıca tiyatroya hala devam ediyor yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz başarılar dilerim.

Cevap Yaz

şabanoviç

31 Temmuz 2015 15:52

daha iyi yerlerde olabilirdi o furya ile değerini düşürdü yinede sevdiğim bir sanatçıdır

Cevap Yaz

MGUNAY

6 Kasım 2012 09:20

iyi filmleri var mesela Canavar Cafer, Arkadaşım Şeytan, Asiye Nasıl Kurtulur O Şimdi Asker gibi seslendirmeside harikadır bir haber kanalında dinazorlarla ilgili bir belgeseli, buz devrindeki mamut ve yıldırdır Türksel reklamını onun sesiyle izledik. zaten Feri hanım furya sonrası öldürüldü Mine hanımda belki kendi istedi sinemayı bırakmayı mesela en fazla soyunan oyunculardan Necla Fide daha 2000li yıllar filmlerinde bile gözüktü (Issız Adam gibi) demek istediğim bu kadınlara iş verilmediği için değil büyük ihtimal kendileri istemedi sinemada oynamayı bazıları evlenip izini kaybettirdi bazıları pavyona düştü vesaire ama devam etmek isteyen devam etti bence.

Cevap Yaz

lebkuchen

6 Kasım 2012 08:24

Söz Konusu olan onun oyunculugu degil,cevirdigi filmlerdir..eger daha iyi okusaniz ne demek istedigimi anlarsiniz..Mine Mutlu ve Feri Cansel Kötü oyuncularmiydi.?hayir degildiler..Erkek Oyunculara taninan imtiyaz ne yazikki bayan oyunculara taninmadi..Anlatmak istedigim sadece bu..Ben kimse sevin yada sevmeyin yada Kötü oyuncudru demedim..

Cevap Yaz

lebkuchen

3 Kasım 2012 13:39

70 li yillarin önde gelen sex oyuncusu..Kadin oyuncular utanc abidesi olarak sindikleri köselerinden baslarini bile uzatamazken,kendisi gecmis dönemden bugüne kariyerli bir yolculuk yapmis sanki o filimleri o cevirmemis gibi,bas taci edilmistir..Neden ve Nicin bu cifte standart..Kadin oyuncular o filimlerin bedelini ve Günahini en Agir sekilde toplumca Ödetmisken..Erkek Oyuncularin sürdügü sefa ve söhret ne kadar adil....

Cevap Yaz

MGUNAY

5 Kasım 2012 17:32

ben bu adama sex oyuncusu diyemiyeceğim çünkü 76 da tamamen bırakmış o filmlerde oynamayı bu filmler içinde en cüretkarıda kayıkçının küreği filmidir diğerlerine sex filmi diyemeiyeceğim daha çok komedi ağırlıklı filmler izleyiciler neden bu kadar bu filmleri kötülerler onuda anlamak mümkün değil ali abi bence değerli bir oyuncudur.

beyzacetin

11 Ağustos 2012 08:40

sevmediğim bir oyuncu ama ses tonu cok güzel

Cevap Yaz

portiangel

8 Şubat 2012 13:35

seslendirmede 10 numara oyuncumuz.emektar tiyatrocumuza uzun sağlıklı ömürler dilerim..

Cevap Yaz

0k3v1n0

14 Aralık 2010 10:11

Pek sevmem; ancak oyunculugu iyidir ve seslenirmesi diksiyonu güçlüdür.Kendisine saygılar.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica