Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yer Çekimli Aşklarmansur34

24 Mart 2016 10:03

Yer çekimli aşklar filminin sadece 1 kısa filmini buldum kazandibi tavukgöğsü yönetmen-atıf yılmaz baş roller-türkan şoray-ali poyrazoğlu film kocası ölen bir kadının kocasının arkadaşıyla ilk kez aşkı yaşamasını anlatmış aslında bu adnan beyinde ilk kez aşkı tatması film orta yaş aşkını anlatması bakımından hoş bir film olmuş yönetmen atıf yılmaz ın başarılı yönetmenliği ve türkan şoray ve ali poyrazoğlu nun iyi oyunculukları ve uyumlarıyla film güzel bir kısa film olmuş keşke uzun metraj olsaymış hissi veriyor kısaca izlenebilecek bir film filmin notu 10 üzerinden 6.

Cevap Yaz

kamil zafer

10 Nisan 2012 16:27

  5 adet kısa metrajlı filmden oluşuyor.

1-Kazandibi Tavukğöğsü(1995) Yön:Atıf Yılmaz,Oyuncular:T.Şoray,A.Poyrazoğlu,Konu:Merhum kocasının arkadaşlarından Adnan Bey'le kazandibini bol tarçınlı seven Mehpare Hanım'ın nazik ilişkileri anlatılıyor.

2-Şövalye,Pamuk Prenses ve Hain(1996) Yön:Orhan Oğuz,Oyuncular:A.Arman,N.Açıkalın,M.Günşiray,O.Tunç,Konu:Üç militan arkadaşdan Hain bir operasyonda yakalanır ve işkenceyle herşeyi itiraf eder,serbest kalınca da izini kaybettirir.O sıralar da hamile olan Pamuk Prenses onu yıllarca arar lakin bulamaz ve Şövalye ile evlenir ancak terk edilmenin acısı hala içindedir.

3-Ona Sevdiğimi Söyle(1995) Yön:Memduh Ün,Oyuncular:Ö.Deniz,İ.Tuzcuoğlu,A.Erkin,A.Kaçar,Y.Arıcı,S.Fırat,F.Fırat,F.Toprak,R.Bülbülses,A.Bagana,Konu:Almanya'ya giden Cemal karısını tutucu olan ailesinin yanına bırakır.Çok baskı gören genç kadın çareyi ekonomik özgürlük de arar ve sonuç da bir geneleve düşer,orada çalışmaya başlar.Cemal ise eline tabanca tutuşturulup "Namusunu temizle" diyen ailesine rağmen sevdiği karısına kıyamaz alyansını çıkartıp mamaya verir "Ona, Sevdiğimi Söyle" der.

4-Gül ile Adem(1995) Yön:Barış Pirhasan,Oyuncular:Ü.Duru,O.Şimşek,S.Ferdağ,T.Tuncel.Flannery O.Connor'ın " Good Country People " adlı öyküsünden uyarlanmış.Konu:Sevgiye hasret ,bir bacağı takma olan Gül'ün kurnaz köylü Adem tarafından sömürülüşü hikaye ediliyor.

5-Sır(1995) Yön:Ali Özgentürk,Oyuncular:S.Yavrucak,C.Canova,A.Uncuoğlu,Ö.Barut,A.Toros,N.Bal.Onat Kutlar'ın "İshak" adlı kitabında ki "Hadi" ve "Kül Kuşları" adlı öykülerinden uyarlanmış.Süre:20 dk.Gaziantap'te  Onat Kutlar'ın çocukluğunu geçirdiği evinde G.Antep Belediyesi'nin katkılarıyla çekilmiş temmuz 1995 de.Yani yukarıda ki vizyon tarihi yanlıştır.Konu: Yalnızlık,aşk ve korku temaları işleniyor. 

Bana gelince;Her filmin oyuncularını da üşenmeden lakin kırparak belirttim ki yukarıda ki listede kim nerededir çarçabuk ayıklanabilsin hesabına diye.Bazılarına ek bilgiler de ekledim,1-2 yanlış bilgiyi de tespit ettim Birini zaten yukarı da yazdım,siteye de ayrıca yollayacağım.Seyretmedim lakin çok araştırdım.Hepsini int.ortamından derledim.Bir gönderme yapmadan da duramayacağım,şöyle ki;Bu yazım,baştan sona çalma çırpma bilgilerle donatılmış,kendilerini Türkiye'nin "EN İYİ SİNEMA SİTESİ" !+? ilan eden bir sitede ne zaman yavrulayacak,merak-ı mucibimdir. 10.4.12  Zafer ALGAN

Cevap Yaz

mansur34

24 Mart 2016 02:01

Zafer abi bilgiler için çok teşekkürler.

sumersey

7 Aralık 2007 12:17

bu filmi uzun bir süre önce tesadüfen izledim ve çok beğendim, fakat tekrar seyretmek ve arşivimde bulunmasını istiyorum. bu filmi nereden bulabilirim, neden dvd satışı yok bunu gerçekten merak ediyorum...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica