Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kader Bağlayınca

Kader Bağlayınca

8,06

(23 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 27 Dk Dram Duygusal Komedi Dram, Duygusal, Komedi

Yönetmen: Orhan Aksoy Orhan Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Tevfik Şen, Nezihe Güler, Yusuf Çetin, Bülent Avcı, Osman Han, Hakkı Kıvanç, Süheyl Eğriboz, Yusuf Sezer, Kudret Karadağ, Muammer Gözalan Devamını Gör...

Konusu : Zeynep (Gülşen Bubikoğlu) ve Murat (Tarık Akan) aynı gazinoda çalışan, sık sık kavga eden iki sevgilidir. Zeynep çiçek satmakta , Murat ise fotoğraf çekmektedir. Bir gün gazinoya müşteri olarak gelen mafya babası Bekir (Bek İmamverdi) saldırıya uğrar ve Zeynep onun hayatını kurtarırken yaralanır. Bekir yaralanan Zeynep’i bırakmaz ve yanına alır. Zeynep Murat’ı kızdırmak için Bekir’le gider. Bir gün birlikte gazinoya eğlenmeye gelirler. Zeynep’in amacı Murat’ı kıskandırmak ve amacına ulaşır. Bir süre sonra Zeynep evine dönmek ister. Ama Bekir onu bırakmaz. Çünkü aşık olmuştur. Zeynep için büyük bir parti düzenler ve onu yatıyla mavi yolculuğa çıkartır. Murat gizlice yatta saklanmaktadır. Amacı, Zeynep’le konuşabilmektir. Bekir Zeynep’le evlenmek istediğini açıklar. Zeynep korkusundan sesini çıkaramaz, çaresiz kabullenir. Ters davranışları yüzünden yattan atılan Murat ise gizlice geri gelir. Zeynep’le barışıp buluşmaya başlarlar. Bekir’in koruması Arif (Kadir Savun) iki sevgiliyi birlikte görünce Bekir’e anlatır ve kaçmalarını engeller. Zeynep’i de Bekir’in yanına götürür. Bekir’in Zeynep’ten vazgeçmeye hiç niyeti yoktur. Eğer kaçarlarsa ikisini de yaşatmayacağını söyler. Ama Zeynep’i canından çok seven Murat yata gelir ve genç kızı alır. Bekir tüm zalimliğine karşı Zeynep’e duyduğu büyük sevgi ve zaafından; hiçbir şey yapamamanın çaresizliği ile gitmelerine izin verir. Arkalarından üzüntü ve gözyaşları ile bakakalır. Aşk bir daha galip gelmiştir.



Ali_Alamuti

24 Haziran 2019 10:44

Film çelişkilerle dolu. Mafya babası ama iyi kalpli gibi lanse edilen biri var, ne hikmetse hobi olsun diye birini denizin ortasına atmayı kabul edebiliyor. Kız seviyor ama her fırsatta çemkiriyor, tam ömür törpüsü. Bodrum, görüntülerde küçük bir köy gibi ama iki rakip gazino var, belki de gerçekten vardı o yıllarda bilemiyorum. Mafya babasının karısı kızınca rakip mafya babasına gidiyor. Kız, mafya babasının evinde vs kalıyor ama ne hikmetse adamın ilgisini hiç anlamıyor vs vs. Mafya babası gibi figürlerin olduğu komedi filmlerinde absürd bir bakış açısı olmayınca bana tuhaf geliyor. Kısaca, Gülşen Bubikoğlu ve Bodrum hatrına izledim.

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

1 Temmuz 2019 11:03

Film Istanbul da geçiyormuş, Bodrum a geziye gitmişler. Herhalde Istanbul dan yola çıkıldı, Bodrum a kadar arada bir aksiyon olmadı. Eylulfırtınası na teşekkür ederim bilgi için.

mavi_superisi

18 Haziran 2019 13:32

Gülşen Bubikoğlu ve Tarık Akan'ın en son izlediğim filmi. Uyumları her zamanki gibi harika fakat senaryo oldukça zayıf kalmış. Aynı senaryo Yeşilçam'da yüzlerce kez işlenmiş. O yüzden tahmin edilebilir bir son. Bodrum'un 70'lerdeki görüntüleri tam bir nostalji olmuş. Şimdiki halinden eser yok.

Cevap Yaz

Göztepe

18 Haziran 2019 01:46

Tarık Akan'ın bulduğum her filmini seyretmiş biri olarak bu filmi hiç seyretmiştim seyrettiğim iyi oldu. En başta Gülşen Bubikoğlu'nun güzelliği Tarık Akan ile mükemmel uyumu. Beyk İmanverdi'nin mafya babası rolünün yakılmasıyla harikaydı. Filmdeki Bodrum sahneleride eşssizdi çok iyi bir film..

Cevap Yaz

performer

17 Haziran 2019 21:05

orhan aksoy'un eli değince o filmde tarif edilemez bir güzellik oluyor. çok güzel.

Cevap Yaz

burcusara

17 Haziran 2019 20:57

Internette herkes tarafından çok merakla beklenen film oldu ama bana göre o kadar güzel değildi. Yinede kimya açısından Tarık ve Gülşen her zamanki gibi çok yakışmışlar ama senaryoyu çok beğenmedim.

Cevap Yaz

yesilçamsever38

3 Kasım 2016 12:57

Toron karacaoğlu nun sesi tarık abiye uymamış

Cevap Yaz

sinemaadamı

29 Mayıs 2016 22:52

tarık gülşen ikilisinin birlikte çevirdiği 5 inci film bu tarık akanı toron pekcan konuşurken bu filmlerde nedense gülşeni hep jeyan konuşmuş. sesi hep aynı fakat ona çok yakışıyor bu filmin fenomeni kesinlikle iranlı oyuncu beyk imamverdidir yeşilçamda ilk filmi ama fırtına gibi esmiş bu filmde daha genç daha yakışıklı kavga sahnelerindede çok başarılı bir aktördür beyk bey. filmin en güzel sahnesi elif pektaşı geceyarısı çıplak bir vaziyette ihanet ettiği için sokağa atmasıydı fakat gülşendende aynı darbeyi yiyor fakat gülşenin tam olarak ihanet değil beykin ona karşı aşırı bir ilgisi var oda tarığı kıskandırmak istiyor sonunda tarığa dönüyor ama beyk engeli vardır filmin sonunda beyk onları bağışlıyor.film mutlu sonla bitiyor eğlenceli ve güzel bir film filmin jenerik müziğide çok hoştu bu ne dünya kardeşim şarkısı slow olarak çalınıyor.

Cevap Yaz

benimsinema

6 Temmuz 2014 14:23

beyk imanverdiyi bende cok severim cok basarili bir oyuncu, hem kötü hemde iyi rol yakisiyor kendisine... gülsenle tarik her filmlerinde iyi ikili olusturmuslardir, bu filmde onlardan biri...

Cevap Yaz

jeremiekhan

12 Eylül 2013 12:04

fena film değil bol vaktiniz varsa izleyin ama diğer tarık-gülşen filmlerine göre zayıf kalmış

Cevap Yaz

beyzacetin

15 Haziran 2013 18:14

Güzel bir film. Beyk İmamverdi ye kötü adam rolü cok yakısıyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica