Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tevfik Şen

Tevfik Şen

Doğum Yeri : Tarsus/Mersin

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1942

Ölüm : 2017-10-02

İlgili Filmlerbirant

21 Aralık 2020 20:32

tevfik şen 2017 de vefaat etti allah rahmet eylesin nur içinde yatsın tevfik şen abi yeşilçamda sinemada iyi oyuncuydu

Cevap Yaz

KralAkrep07

2 Ekim 2019 19:52

Bugün Ölümünün 2.Yılı Genelde Mafyanın Adamı , Kavgacı , Kaçakçı Kötü Rollere İyi Yakışıyordu Başarılı Bir Karakter Oyuncusuydu Yurt Dışında Yaşıyor Diye Biliyordum Bir Müddet Sonra Vefat Haberini Aldık Allah Rahmet Eylesin Emekçiye Umudumuz Şaban Filmi Aklıma Geldi Cabbar Rolünde Akıllarda Kaldı... Mekanı Cennet Olsun 2.ci Ölüm Yıldönümünde Rahmetle Anıyorum...

Cevap Yaz

Göztepe

13 Ekim 2017 19:19

Sevdiğim bir oyuncuydu yeşilçamın en yakışıklı kavgacısıydı Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

sinemaadamı

8 Ekim 2017 21:10

Allah rahmet eylesin.Rahmetli hakkedende iyi bir oyuncuydu. Daha cok Cüneyt Arkın Serdar Gökhan Tamer Yiğit filmlerindede görürdük bu abimizi. Yazik ki yildiz olmak icin erotik filmlerde oynadi ve o donem bittikten sonra sinema katiyeri de bitti 80 lerde fazla filmleri yok ama nerdeyse 70 lerde her filmde var. Kavga sahnelerinde cok basarili. Kemal sunalli iki filmde cok komikti biri merakli kofteci bicak horonu sahnesi digeri sahte kabadayı kulaklarini cekerim in asagi olum sahnesi. Kemal sunalla cok iyi bir uyum saglamis. Serdar gokhanin kabadayi rollerinde oynadigi filmlerde de gayet basarili perfonmanslari. Daha cok figurasyon grubundaydi. Bazen karakter rollerde idi. Cuneyt arkinin 2 3 filminde onemli rollerdede oynamisti.vatandas riza da oynadigi manav rolunde ilk defa iyi bir adami canlandiriyor hatta insanliktan bahsediyordu.tabi gozumuz hep onu kotu adam rollerinde gormeye alisti icin iyi rolde gormek cok sasirticiydi.gene de yesilcamin buyuk emektar oyuncularindandi.cenazesinde sadece cevdet arikanin olmasi cok uzucu bir durumdu. Allah taksiratini affetsin.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

6 Ekim 2017 16:14

Kavgacıların en yakışıklısıydı.Cenazesine sadece Cevdet Arıkan gelmiş.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

Sinemaagresif

4 Ekim 2017 13:06

Allah rahmet eylesin........ Sinemamızın emektar isimlerindendi....... Mekanı cennet olsun.........

Cevap Yaz

botanik28

3 Ekim 2017 17:30

İstanbul'da vefat etmiştir.

Cevap Yaz

AlınYazısı

3 Ekim 2017 14:00

Vefat haberini şimdi öğrendim. Tevfik Şen, Yeşilçam Sineması'nın Olmazsa olmazlarından biriydi. Uzun boyu, Gür saçları ve farklı simasıyla, sürekli filmlerin fedai rolleriyle çıktı karşımıza. Aklıma gelen filmleri, Vatandaş Rıza'daki Manav Hüseyin, Umudumuz Şabanda'ki Mardinli'nin kardeşi Cabbar, Babanın Oğlun'daki İşçi Hüseyin, Deli Yusuf'taki Bolulu'nun Adamı.ve daha nicesi. Oda sessiz sedasız göçüp gitti.Sanırım Türkiye de yaşamıyordu. Son halini görmek kısmet olmadı Allah Rahmet Eylesin. Figüran, Fedai, Kötü Adam, Mafya Elemanı, Yan Roller, ve Kavgacı Ekibi, yani bir filmde eksik olan en önemli şeyleri tamamlayan bu insanlar, aslında filmleri kurtaran kişilerdi. Nur İçinde Uyusun.

Cevap Yaz

erhaab

3 Ekim 2017 11:15

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

silvester

2 Ekim 2017 17:39

Maalesef az evvel Sönmez ağbiden (Sönmez Yıkılmaz) vefat haberini aldım.İllet hastalık sonucu aramızdan ayrıldı.Yeşilçam döneminin tat veren simalarındandı.Bir Cüneyt Arkın filmi olsun ,içinde o yoksa yavan gelirdi. Yeşilçam ın kavgacılar zincirinin en güçlü halkasıydı.Mekanın cennet olsun altın kalpli güzel adam..........Silvester.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica