Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yusuf Çetin (Yusuf Nimet Çetin)

Yusuf Çetin

Doğum Yeri : Ağrı

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1946

Eğitim : Lale Oraloğlu Tiyatrosu

Hakkında : 1971`de Lale tiyatrosunda sahne alarak türk sinemasına giriş yaptı. 1977 yılında kurulan devrimci işçi sendikaları DİSK`e bağlı Sinema Emekçileri Sendikasının kurucularındandır.

İlgili FilmlerMusaKaya

4 Kasım 2020 16:57

Sahte Kabadayı,Hanzo, Yüz Numaralı Adam, İki Kızgın Adam, Hınç, Tarzan Rıfkı, Vazife Uğruna, Kılıbık,Davaro, Banker Bilo,KIlıç bey gibi nice filmde oynamış ve çoğunda kötü karakterleri canlandırmış başarılı bir yardımcı oyuncu. Kemal Sunal,İlyas Salman,Cüneyt Arkın,Kadir İnanır gibi oyuncularla çok sayıda filmde rol almış ve ''kötü adam''ı hakkını vererek oynamıştır. Yeşilçam'ın aranan simalarından olmuştur.

Cevap Yaz

mansurx

17 Ağustos 2016 16:51

Yusuf çetin yeşilçam da karakter rolleriyle bilinen bir oyuncu genel de mafyanın adamını canlandırmıştır semer adlı film de baş rolün altından da kalkmış yetenekli iyi bir oyuncu 1 film de yönetmen,senarist ve yapımcı olarak da yer almış yeni dizi ve filmler de görmek isteriz.

Cevap Yaz

kartal_tibet_1938

23 Şubat 2015 13:45

CÜNEYT ARKIN VE KEMAL SUNAL FİLMLERİNDE ÇOK BAŞARILI BİR FİGÜRANDIR. CÜNEYT ARKININ HINÇ FİLMDEKİ ROLÜ VE KEMAL SUNALIN YÜZ NUMARALI ADAM FİLMİNDEKİ ROLLERİ UNUTULMAZDIR. UZUN ÖMÜRLER DİLERİM BEN KENDİSİNİ MARDİNLİ OLARAK BİLİYORDUM AĞRILIYMIŞ.

Cevap Yaz

silvester

23 Mart 2012 18:31

Çok iyi bir tamamlayıcı oyuncudur kendisi.İhsan Gedik,Mehmet Yağmur,İbrahim Kurt,Süheyl Eğriboz,Tevfik Şen gibi o da,o yılların değişmez oyuncusuydu.Film listesi bayağı kabarık.Bu kadar hizmeti olan birisi,herhalde rahat bir yaşam sürdürüyor olmalı.Eğer aksi bir durum varsa.Yazık olur gerçekten.....Silvester.

Cevap Yaz

hasankef

7 Ocak 2011 15:21

genel olarak mafyanın adamını canlandırmıştır bu profile uygun bir yapısıda varmış zaten,uzun ömürler diliyorum kendisine...

Cevap Yaz

MGUNAY

1 Şubat 2010 09:36

türk sinemasını en iyi dayak yiyen oyuncularından ben onun avanak abdideki simitci rolünü gayet başarılı buldum uzun ömür diliyorum.

Cevap Yaz

denizeaçıldım

15 Aralık 2009 12:03

Doğuştan kötü yüzü ile hep çok iyi bir karakter oldu.

Cevap Yaz

Alın yazısı

6 Kasım 2008 08:53

İhsan gedik süheyl eğriboz gibi oda kötü adam karakterindedir.bir çok türk filminde rol aldı.başarılı figüran

Cevap Yaz

B a r b a r o S

16 Eylül 2008 23:09

Yeşilçamın olmassa olmaz oyuncularından biri bence. Oyunculuğu üst düzeyde harika bi yetenek canlandırdığı karaktere ruhunu verebilen ender figüran oyunculardan. Özellikle Kemal SUNAL'ın ''100 NUMARALI ADAM'' filmindeki trendeki tacizci adam karakteri mükemmeldir.:)

Cevap Yaz

Loverman

5 Mayıs 2008 23:46

küçük rollerin büyük oyuncuları arasında bana göre.Mafya, sapık ve serseri tiplerinin aranan yüzlerinden. Her halde bir aşk filmi ona gitmez.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica