Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Acımak

Acımak

8,48

(18 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Dram

Yönetmen: Orhan Aksoy Orhan Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Sıdıka Şenkan, Müdrike Coşansu, Ayşin Atav, Sadettin Erbil, Levent Dönmez, Zihni Göktay, Adnan Biricik, Rıdvan Çelebi, Yusuf Çetin, Nubar Terziyan Devamını Gör...

Konusu : Küçük yaşta gördüğü kötü muamelelerden dolayı acıma duygusu olmayan bir öğretmen, babasının vefatından sonra onun günlüğünü okuyarak babası ve hayatı hakkındaki gerçekleri öğrenir.MGUNAY

8 Kasım 2019 10:23

Efsane bir yapım Ayşegül Aldinç'e hayran kaldım.

Cevap Yaz

sefikkara80

7 Kasım 2019 00:20

Ediz Hun ustamızın harikalar yarattığı,olağanüstü güzel bir diziydi.Keşke tekrar yayınlansa,zevkle izlerim.

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

19 Ağustos 2019 12:42

Hüzünlü bir diziydi. Ayşegül Aldinç çok etkileyici idi.

Cevap Yaz

ZeyChan

1 Kasım 2018 21:34

Şunu yazmayı unutmuşum, dizinin müzikleri çok iyi. Ergun Balcı'nın dizi için yaptığı müzikleri aslında İsmet Özel'in "Celladıma Gülümserken" adlı şiir kasetinden biliyorum, o şiirlere de bu diziye de çok yakışan müzikler. Tebrik ve teşekkür ediyorum.

Cevap Yaz

Tuba.Artan

16 Eylül 2018 04:26

Hep ertelediğim bir yapımdı ve içeriği hakkında araştırma yapmadan izlemek duble heyecan yarattı. ilk'inden finaline kadar duraksamadan izledim. şuan gözlerim şiş... o nasıl bir duygu yansımasıdır. Ediz Hun ve Süleyman Turan' ın son sahnesi çok etkiledi. :( gerçekten çok iyi oynamışlar. Kadro zaten devler karması. Ediz Hun'u tarzı dışında görmek ilginç oldu. Şapka çıkarttım performansına. Dizi listemde başı çeken "Üç İstanbul" yerini bu diziye bıraktı. enlerim arasında artık.. ara ara duygusala bağladığımda izlicem bundan sonra..

Cevap Yaz

ZeyChan

8 Temmuz 2018 19:49

Güzel bir dizi. Son bölümlerde iyice duygusallaşıyor. Reşat Nuri Güntekin gerçek bir edebi değer bence. Empati duygusu çok yüksek bir insanmış. Ediz Hun'u bugüne kadar pek önemsemezdim ama bu dizide kendisinin bir hayranı oldum. Öfkeyi de aşkı da hüznü de öyle iyi yansıtmış ki, keşke böyle başka yapımlarda da rol alsaymış dedim. Cüneyt Türel'in eşsiz sesi de çok yakışmıştı karaktere. O da çok başarılı oynamış. Dizide iki hata tespit ettim; biri Zehra'nın 1929'da "Atatürk'ümüz" diye başlayan bir cümle kurması. O dönem henüz soyadları yoktu, keza babasının haberini vermeye gelen adam da soyadları olmadığı için "Belki başka bir Zehra'dır" diyebiliyor. Mustafa Kemal Paşa değilse bile ulu önderimiz falan demesi gerekiyordu çünkü Atatürk'ün Atatürk olmasına henüz 5 yıl var bu cümle kurulurken. Diğer hata ise; (bu kısım sürprizbozandır, diziyi izlemediyseniz lütfen paragrafı okumayın) dizinin ilk bölümünde Zehra mezun olduğunda okul arkadaşlarının anne ve babalarıyla bir araya gelip mutlu aile tablosu çizmesi karşısında ailesi yanında olmadığı için yalnız hissediyor, ancak son bölümde öğreniyoruz ki babası onu Darüşşafaka benzeri yetim çocuklara özel bir yatılı okula vermiş. Oysa en yakın arkadaşı dahil tüm öğrencilerin anne ve babası vardı okulda. Ayşegül Aldinç'in elleri ne güzelmiş :) Berhan Şimşek'i tanıyamadım. Eskiden yakışıklı ve sempatikmiş. Diziye Kütahya'nın Pınarları türküsünü keşfetmemi sağladığı için ayrıca teşekkür ederim. Kullanılan enstrümental versiyon kimin elinden çıkmış hala öğrenemedim. Dizinin gururlu hüzün havasına çok yakışmıştı ayrıca. Bana 7 gün dostluk eden bu dizide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Cevap Yaz

performer

24 Ağustos 2016 22:25

çok güçlü ve kalabalık bir oyuncu kadrosu var... TRT'nin o dönem dizileri çoğunlukla iyidir yani 7 puanın altında olmaz.

Cevap Yaz

Aslan42902

17 Ocak 2014 12:44

açıkçası acıklı bir dizi

Cevap Yaz

Aslan42902

17 Ocak 2014 12:43

geçen ekim ayındaydı herhalde Trt Diyanet'te çıkmıştı izledim güzel diziydi.Mürşit Bey (yani Ediz Hun) temiz ve iyi niyetli bir memurdur herkes Mürşit Beyin iyi niyetini istismar ediyor hep Mürşit Beyi kandırıyorlar.

Cevap Yaz

Kleberson

1 Ekim 2013 00:33

cok güzel bir diziydi ediz hun cok iyi oynamis rolünü,aysegül aldincde cok güzel burda

Cevap Yaz
Yandex.Metrica