Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mine Çayıroğlu (Mine Çayıroğlu)

Mine Çayıroğlu

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 28 Aralık 1977

Hakkında : Çocuk yaşta, Reşat Nuri Güntekin'in Çalıkuşu romanının dizi uyarlamasında Munise karakterini canlandırmıştır. Haluk Bilginer'den oyunculuk dersleri almıştır. 1997 senesinde İngiltere'deki Guildford School of Acting 'e girmiş ve üç yıl boyunca oyunculuk eğitimi almıştır. 2000 yılında mezun olmuştur.

Çayıroğlu ayrıca bir müzik albümü de çıkarmıştır. Küçük yaşlarda müzik eğitimine başlayan Mine Çayıroğlu, İngiltere’deki “Guildford School of Acting” de oyunculuk eğitimine başlamadan önce ve sonra şan dersleri alarak sesini eğitti ve albümünün hazırlık aşamasını tamamladı. Mete Özgencil ile 1 yıl süren titiz çalışma sonucunda tamamlanan albüm Zümrüt Gibi adıyla 2004 yılında piyasaya çıktı. [1] 2008 yılında ALTONA Müzik & Film Yapım şirketini kurmuştur.
Kleberson

30 Kasım 2018 07:46

cocuk yasta basladigi sinema kariyerine cocuk rollerde güzel film ve dizilerle iz birakti. daha sonra büyüdü ve kariyerine devam etti, ama sanssizdi artik sinemanin bittigi yillara denk geldi. filmlerin is yapmadigi dizilerin is yaptigi dönemler baslamisti artik. yine güzel dizilerde yer Aldi sanssiz dönemin oyuncularindan. asagdaki kartal tibet tutkunu arkadasimizin yaptigi yoruma katilmiyorum. neymis hayal kirikligiymis yeni Türkan soray olamamis falan filan. mine cayiroglu yapabileceginin en iyisini yapti mükemmel bir oyuncudur sadece sanssiz bir döneme denk geldi ve yapabileceginin en iyisini en iyi sekilde yapti toprak sergenle cok yakistirirdim kendisini.kendisine basarilar diliyor ve yeniden ekranlarda güzel bir projeyle görmek istiyorum.

Cevap Yaz

mansurx

20 Ekim 2016 08:27

Mine çayıroğlu çocuk oyuncuyken iyi bir oyuncuydu ama aynı başarıyı ileriki yıllarda gösteremedi ortalama bir oyuncu ayrıca bir ara şarkıcılıkta yapıyordu sesi de ortalamadan öte değil çalıkuşu dizisindeki munise rolü ve şarkıcı olarak da zümrüt gibi şarkısı ile akıllarda kaldı güzel ve güler yüzlü hali ile sunuculukta yapabilir yeni bir albüm ve yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

Cevap Yaz

Kaptan34

29 Eylül 2016 14:11

Türk sinemasında yeri çok ayrı

Cevap Yaz

emir21guler

6 Şubat 2012 01:23

Evet Türkan şoray yın varisi diye bekliyordum bende ama bu onun başarısızlığı değil önüne çıkan bazı projelerin iyi kotarılmadığındandır diyyorum çünkü. Berdel siyabendu xece, amansız yol belene gibi adını daha yazmadığım bir kaç filmi daha ya altın portakalda ya başka bir festivalde yarışmış ya yasaklanmış yada çok ses getirmiştir bu da Mine Çayıroğlunun ne denli başarılı bir oyuncu olduğunun bariz kanıtı değilmidir. Kendisini ve oyunculuğunu çok beğeniyor kendisi için yazdığım projelerde kısmetse oynayınca Yeni Türkan Şoray olduğunu kanıtlayacaktır. sevgilerimle.

Cevap Yaz

Loverman

20 Mart 2011 00:08

mine çayıroğlunun çok iyi bir oyuncu olamaması diğer bazı iyi oyuncuların başına geldiği gibi yanlış dönemde var olması. bence zeynep değirmencioğlu kadar başarılıydı. zeynep değirmencioğlu güzel dönemde kendisini kanıtladı. mine çayıroğlunun yapacak fazla birşeyi yok. şanssız sanatçılarımızdan.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

9 Şubat 2010 09:08

Kendisini bir çoçuk yıldız oyuncu olarak beğenirdim. İlerleyen zaman içinde, acaba yeni bir "Türkan ŞORAY'MI" doğuyor..? diye de, bekledim. O'da herkez gibi benide, hayal kırıklığına sevk eden bir oyuncu. Nacizhane; bu saat'tan sonrada bir şey olmaz... 

Cevap Yaz

GENCOBAY

30 Ekim 2009 01:09

ben çok severim mineyi umarım en yakın zamanda hakketiği yere gelir.inanırmısınız hergun mine çayıroğlunun oynadığı hazreti rabia filmini izliyorum o derece etkiliyo beni bıkana kadarda her gün izlemeye devam edecem...

Cevap Yaz

fdts

25 Temmuz 2009 01:37

çok başarılı bir oyuncumuz.

Cevap Yaz

pavlon

21 Mart 2009 17:16

Ben onu seviyorum

Cevap Yaz

silvester

12 Ocak 2009 15:56

Mine Çayıroğlu'nunyaşına bakılırsa,yer aldığı proje sayısı oldukça kabarık.Bu,onun ne kadar başarılı olduğunu gösterir.Benim,gözdem olan oyunculardandır.Başarılarının devamını dilerim.....Silvester

Cevap Yaz
Yandex.Metrica