Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Amansız Yol

Amansız Yol

8,70

(20 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 30 Dk Polisiye Gerilim Dram Polisiye, Gerilim, Dram

Yönetmen: Ömer Kavur Ömer Kavur

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ferda Ferdağ, Ümit Yesin, Mine Çayıroğlu, Mustafa Dik, Yavuzer Çetinkaya, Zuhal Olcay, Kadir İnanır, Hasan Yıldız, Dinçer Çekmez, Kamran Usluer Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Kadın OyuncuEn İyi Türk FilmiEn İyi Görüntü Yönetmeni

Konusu : Uzun yıllar Almanya'da yaşayan tır şoförü Hasan (Kadir İnanır), yıllar önce İstabul'da unuttuğu eski sevgilisi Sabahat'la (Zühal Olcay) karşılaşır. Ne var ki, Sabahat, Hasan'ın çocukluk arkadaşı Yavuz'la evlenmiş ve ondan bir de kız çocuğu olmuştur. Ancak kocasının fahişelik gibi kirli işlere ittiği Sabahat'la yeniden eski günlere dönerler. Bu ara bir para nedeniyle haydutlar, Yavuz'un peşine düşerler. Böylece izlenenler arasında Yavuz'un karısı da vardır. Hasan, küçük Ayşe ve Sabahat yol boyunca takip edilirler.Kleberson

19 Haziran 2015 19:29

baya güzel bir film yavuzer cetinkaya cok güzel oynamis rolünü mine cayirogluda cok iyiydi

Cevap Yaz

mansuryıldırım

8 Nisan 2015 16:40

Ömer kavur un yolculuk temasını en iyi işlediği filmlerden biri ama psikolojik gerilim kendi alanı olsada bu filimde pek iyi işlenememiş daha çok dram gerilim tarzında ilerliyor film hep bir kaçış var eski sevgilisi sabahat arkadaşıyla evlenmiştir hasan almanyadan istanbula gelir istemediği olaylara bulaşır hasan sabahat ve onun küçük kızı ayşe ile istanbuldan ankaraya ordan mardine en son diyarbakıra tır ile bir yolculuk gerçekleşir arkakarında arkadaşı yavuzun düşmanlarının takibiyle iyi bir sinematoğiyle bir yolculuk filmi izleriz yönetmen ömer kavur iyi bir iş çıkarmış yönetmen olarak iyiydi barış birhasan ın senaryosu iyiydi ama daha iyi işlenebilirdi yinede iyiydi senaryo görüntü yönetmeni orhan oğuz iyi iş çıkarmış filmin müziklerinde uğur dikmen filme renk katan bir müzik yapmış ama filmin ışıkları kötüüydü bu kadar aydınlık beyaz renk filme zarar vermiş filmin senaryosundaki karamsarlığa uymamış bu filme gri koyu bir renk daha iyi olabilirdi kötü adam rolünde mustafa dik ve hasan yıldızda filme renk katmış performansları iyi sayılırdı tadında 90 dakikada bitmesi filmin yarına olmuş zuhal olcay rolünde iyiydi kadir inanırda iyi sayılır ve kamran usluer dublajı kadir inanıra yakışmış ama malesef zuhal olcay ile kadir inanır ın kimyaları pek tutmamış mine çayıroğlu küçük ayşe rolünde elinde oyuncak bebeği ile filme renk katmış topal yavuz rolünde yavuzer çetinkaya da iyi sayılabilecek bir performans göstermiş izlenebilecek iyi bir ömer kavur filmi.

Cevap Yaz

performer

25 Eylül 2014 23:44

muhteşem bir film. ömer kavur'un ne kadar bağımsız ve tam bir sinema adamı olduğunun örneği bir film.

Cevap Yaz

Kpax08

5 Ekim 2013 21:32

Türk sinemasında çekilmiş en başarılı yol filmlerinden birisi. Ömer Kavur çok başarılı bir iş yapmış. Oyunculuklar filmin değerine değer katmış.

Cevap Yaz

erakman

23 Mayıs 2013 09:38

Bencede oratalam film.Ne film nede oyuncuları ödül kazanmayı haketmemiş.Hele hele Zuhal Olcayın ödülünü anlamış değilim.Ne oynamışda ödül almış hayret!!Sıradan bir film aklımda kalan tek sey Volvo F12 tır.

Cevap Yaz

lekobek

13 Ekim 2011 14:52

Ben böyle yol görmedim. İzlenebilirliği olan ortalama bir film.

Cevap Yaz

Loverman

6 Mart 2011 23:55

karayollarında geçen filmler hep ilgimi çeker. bu tip filmleri severek izlerim. her nedense şehir dışına çıktığım anlar aklıma gelir. çok güzel bir ömer kavur, kadir inanır ve zuhal olcay filmi. sonu cevapsız. acaba hasan ve ayşe, sabahatı buldularmı? bari bulsaydılar da öyle bitirselerdi filmi.

Cevap Yaz

delikadir39

20 Şubat 2011 14:46

Güzel film.Filmin sonunda seslendirme kadrosunun yayınlanması da çok güzel.

Cevap Yaz

liondaddy

13 Şubat 2011 15:42

güzel bir film

Cevap Yaz

0k3v1n0

14 Aralık 2010 10:59

Mine Çayıroğlu nekadar küçükmüş öyle! Tanıyamadım resmen.

Konusuda güzeldi.Tırdaki konuşmaları falan :) 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica