Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Beş Tavuk Bir Horoz

Beş Tavuk Bir Horoz

7,33

(13 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mayıs 1974 1 Saat 28 Dk Komedi Komedi
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Oksal Pekmezoğlu Oksal Pekmezoğlu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Seyyal Taner, Mine Mutlu, Sermet Serdengeçti, Nebahat Çehre, Fatma Belgen, Senar Seven, Münir Özkul, Feridun Çölgeçen, Zeki Alasya, Cevat Kurtuluş Devamını Gör...

Konusu : Köyünden İstanbul'a göç eden Kazım'ın cinsel gücü bir anda kulaktan kulağa yayılır ve sosyetik kadınların gözbebeği olur.yeşilçam1987

26 Haziran 2018 15:29

Bana göre erotik film furyasının en güzel ve en müthiş filmi.Zaten böyle mükemmel oyuncu kadrosundan kötü bir filmde çıkmazdı..Müzikler ve oyunculuklar gerçekten çok güzel ama ben en çok rahmetli sermet serdengeçtiyi beğendim bu filmde.Köyden büyük şehre gelmiş utangaç ve mahçup delikanlıyı müthiş oynamış..Mutlaka izlenmesi gereken müthiş bir yeşilçam eseridir bu film

Cevap Yaz

Kaptan34

10 Mayıs 2018 14:33

Fatma Belgin Çok Başarılı Oyunculuk Çıkarmış Filmde

Cevap Yaz

Göztepe

22 Nisan 2018 20:32

Televizyonda yesilcam kanalında yayınlandığı için sevişme sahneleri kesildiği için biraz tadı kaçan bir yeşilçam erotik filmi. Halbuki filmin oyuncu kadrosu çok iyi Sermet Serdengeçti uşak ve önüne gelen kadınlarla ilişki kuran rollerde başarılıydı seyredilebilir bir film.

Cevap Yaz

bysiirtli56

17 Aralık 2013 16:45

filmi izlemeden önce oyuncu kadrosuna baktım ve hemen filmi izlemeye koyuldum.yeşilçamın en iyi oyuncularından bir kaçı var ama filmde izlendikten sonra hatırlanacak bir sahne bile yok

Cevap Yaz

nese34

10 Eylül 2013 13:14

ilginç bir film izlenebilir seyyal taner ve fatma belgen çok başarılı oyunculuk çıkarmışlar

Cevap Yaz

ozkaracam

7 Mayıs 2012 16:35

Bu film, Türk Sineması'ndaki malum furyayı başlatan film olarak anılıyor. Olaya böyle bakıldığında kadrosu oldukça şaşırtıcı gözükebilir. Fakat Seks Filmleri Furyası olarak adlandırdığımız akımı, hepsi de aynı türden filmlerden oluşmuş olarak düşünmek, yanlış bir tutum. Öncelikle 1974-80 arası dönemin üç ana erotik akımını ayırt etmek gerekiyor:

1) Seks komedileri: Bunların çıkış noktası, büyük oranda İtalyan seks komedileri idi ve bunalr 70'li yılların başlarından itibaren ülkemizde geniş ilgi uyandırmıştı. Bu filmlerde Barbara Bouchet, Edwige Fenech gibi dilberlere Lando Buzzanca, Lino Banfi gibi komedyenler eşlik ediyordu. Bizm seks komedilerimiz de bunların izinden yürüdü.

2) Erotik avantür filmler: Bunlar daha önce var olan macera filmlerindeki erotik sahnelerin dozunun artırılmış versiyonları idi. Daha önceki filmlerde "sert erkek" oyuncularımız sinemamızın vamplarıyla çok kısa tutulan bazı sevişme sahneleri yaşıyorlardı. Bir aşk filmi olarak değerlendirilebilecek Paprika-Gaddarın Aşkı (1972) filminde Kadir (Kadir İnanır) ile Lale'nin (Lale Belkıs) sevişme sahnesi buna ilginç bir örnektir. İlk öpüşme sahnesinin ardından kamera hızlı bir geçişle, birkaç sahneden sonra Lale'nin yüzüne odaklanır, orgazmın yükselişini seyirciye aktarır. "Normal film" kategorisinde değerlendirilebilecek böyle bir filmde dahi bu tür sahneler yer alabiliyordu artık. Bunların dozunun biraz artırılması yeterli oldu.

3) Hardcore filmler: Bunlar 1979-80 yılları arasında birkaç filmle sınırlı kaldı. Öncülük "onuru" Naki Yurter'in Öyle Bir Kadın ki (1979) filmine aittir. Daha önce softcore filmlere yabancı porno filmlerden ekleme yapılıyordu.

Bu furyanın doğuşu, yükselişi ve Türk Sineması'nda yarattığı etkiler ile ilgili çok şey yazıldı, söylendi. Ama artık çoğu sinema tarihçisi, bunun çeşitli etkenler (televizyon yayınlarının artışı, renkli filmlerin hazırlıksız bir biçimde birden artması, prodüktör-bölge işletmecisi arasındaki ticari ilişkilerin yaşadığı kriz, vb.) sonucu doruktan (1972'deki 298 filmden) birden düşüşe geçen bir sektörün ayakta kalma çabalarının bir sonucu olduğunu kabul ediyor. Bu furya, bu anlamda amacına da ulaşmış kabul edilebilir, zira Yeşilçam'ın çöküşünü 1990 yılına kadar erteledi.

Bunlar, işin sinema tarihiyle ilgili yanı. İşin sinema yönü, yani doğal insan içgüdülerinden birini konu alan bir temanın işleniş biçimi yönünden birkaç şey söylemek gerekirse; Türk Sineması'nın bunu sağlıklı bir gelişim çizgisi içinde başardığı söylenemez. 1970'lerde henüz katı bir "tür sineması" anlayışı ve kalıplaştırılmış oyunculuk geçerliydi, bu da cinselliğin "insan yaşamında yer aldığı ölçüde" ve "filmdeki olay akışının, dramatik kurgunun gerektirdiği ölçüde" yer bulmasını engelledi. Sinemamızın "dört yapraklı yoncası" öpüşmeyi bile redderken (Fatma Girik'in zaman zaman yaptığı sürprizler dışında-örneğin Gönülden Yaralılar (1973) filminde Cüneyt Arkın'la öpüşmesi) vamp oyuncular sınırlı seks sahnelerinde oynuyor, star olmayan bazı masum kızlar öpüşebiliyordu (örn. İntizar'da (1973) Ferda Büyükgüneş'in Engin Çağlar'la uzun uzun öpüştüğü sahneler). Atilla Dorsay ve Turhan Gürkan'ın Türk ve Dünya Sinema Ansiklopedisi'nde belirttikleri gibi, birkaç yıl sonra perde, fütursuzca seks yapan çiftlerin görüntüleriyle doldu.

Bu kalıpların kırılmasında önemli rol oynayan oyunculardan biri (oldukça kalitesiz filmlerde olsa da) Arzu Okay olmuştur; çünkü erotik filmlerinde de çoğu kez vamp kadını değil, aşık olan, aşık olduğu erkekle de cinselliği yaşayan kadını oynamıştır. Erotik sinema dışında da Müjde Ar'ın katkısı büyüktür. Normal bir drama filminde rolünün gerektirdiğini yapmıştır. Fakat şunu da belirtmek gerek: 80'li yıllar Türk Sineması'nda cinselliğin yerli yerine oturmuş gibi gözüktüğü, fakat belli bir sömürünün alttan alta sürdüğü yıllar olmuştur. Pek çok piyasa işi filmde de gerekli gereksiz sevişme sahneleri yer almıştır.

Erkek oyunculara hiç değinmedim; zira Türk Sineması tarihinde onlarla ilgili olarak bu açıdan hiçbir sıkıntı olmadı.           

Cevap Yaz

delikadir39

12 Şubat 2011 10:38

Komedi yönü daha fazla ama cesur sahneler de var.Oyuncu kadrosu çok zengin.Herhalde en zengin oyuncu kadrosu olan erotik filmdir.Seferim Var filminde de çok zengin bir oyuncu kadrosu vardı.

Münir Özkul ve Zeki Alasya da kendi sesleriyle oynamamışlar.Ben bu iki oyuncuyu kendi sesleri dışında düşünemiyorum.

Cevap Yaz

MGUNAY

22 Aralık 2010 15:49

film Türkiye'de ilk erotik komedi türü filmin pek açık olduğu söylenemez komedi tarafı daha ağır basıyor.

Cevap Yaz

performer

12 Mayıs 2010 21:39

oyuncuların hatırı için izlenebilir. bazı yerleri komik.

Cevap Yaz

delikadir39

23 Şubat 2010 22:26

Bir dönemin mihenk taşı...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica