Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kırık Bir Aşk Hikayesi

Kırık Bir Aşk Hikayesi

8,71

(28 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ekim 1982 1 Saat 33 Dk Dram Psikolojik Duygusal Dram, Psikolojik, Duygusal

Yönetmen: Ömer Kavur Ömer Kavur

Ülke: türkiye

Oyuncular: Erol Özkök, Nurşen Girginkoç, Osman Çağlar, Ahmet Açan, Muadelet Tibet, Leyla Altın, Reha Kıral, Nezihe Becerikli, Orhan Aykanat, Orhan Çağman Devamını Gör...

Ödüller: En İyi YönetmenEn İyi Yardımcı Erkek OyuncuEn İyi Yardımcı Kadın OyuncuEn İyi Görüntü YönetmeniEn İyi 3. Film

Konusu : “İşleri kötüye giden genç işadamı Fuat, ailesinin baskısıyla bir fabrikatörün kızıyla nişanlanır. Nişan töreninde gönülsüz davranışlar içinde bulunan Fuat köye yeni gelen edebiyat öğretmenini görünce ondan etkilenir. Fuat nişandan sonra her gün Aysel’i görmek için çaba harcar. Aysel başlangıçta mesafeli davranır. Fuat’la Aysel’in sevgileri günden güne gelişir. Fuat’ın mali durumunun giderek bozulması, Fuat’ın yakınlarının ve kasabalının baskısı üzerine Aysel bütün sorunların düzelmesi için gitmesi gerektiğini düşünür. Niyetine Fuat’a söyler ama Fuat baskılardan dolayı gitme diyemez”. Kyn: Soner Dersecapitol

30 Ocak 2017 22:51

Kadir inanır bu filmde kendi sesiyle oynamış ve dublajın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmış çünkü kadir inanırın kendi sesi oyunculuğunu zayıflatıyor daha pasif kalıyor. Her şey görüntü değil ses çok önemli bir faktör Yeşilçam ışık Yeşilçam yapan insanlar üzerinde iz bırakan filmler ve başarılarının anahtarı ses dublajlarıdır günümüzde dublaj artık daha az yapılıyor yeni nesil filmlerde bence eskisi gibi olmalı.

Cevap Yaz

performer

29 Nisan 2016 23:12

ömer kavur ve kadir inanır'ın varlıkları filmi izlemeniz için yeterli bir sebep.

Cevap Yaz

turankaraboncuk

2 Kasım 2015 12:45

duygusal izlemeye değer güzel bir aşk filmi özellikle müziği daha güzel

Cevap Yaz

mncelik

23 Eylül 2015 22:52

"Ömer Kavur’la birlikte Kırık Bir Aşk Hikâyesi’nin senaryosuna çalışırken, taşra kentindeki fabrikatör karısı için, ikimiz aynı anda, “Neriman Köksal oynamalı!” diyecektik. Güz başlangıcında, akşamüzeri, senaryoyu Neriman Hanım’a götürdük. Bizi akşam yemeğine ille alıkoymuştu: Palamut tava ve yeşil salata. Sofrası da kendisi gibi alçakgönüllü, yalın. Kırık Bir Aşk Hikâyesi Ayvalık’ta çekilecekti. “Ayvalık’ın içi bademli yeşil zeytinlerini çok severim; artık üç beş kavanoz alırız” diyordu Neriman Köksal Abide Palas’tan o gece ne kadar mutlu ayrılmıştık…" Selim İleri

Cevap Yaz

bysiirtli56

23 Şubat 2014 01:29

Filmin oyuncuları müziği konusu mükemmel ama temposu düşük film.bence film daha akıcı olabilirdi.

Cevap Yaz

jeremiekhan

18 Ağustos 2013 21:34

gerçekten başarılı bir yapım anlatım dili ve müziğiyle unutulmaz

Cevap Yaz

aylinkucuk

22 Haziran 2013 19:42

selim ileri ne güzel yazmış,ömer kavur ne güzel yönetmiş,kadir inanır nasıl da güzel oynamış resmen fuat olmuş.hümeyra da iyidi ama biraz fazla tepkisiz gibiydi aysel rolunun özelliklerinden dolayı belki.cahit berkayın müziği,diğer oyuncular ve ayvalık herşey o kadar güzel ki.ilk izlediğimde uzun süre etkisinde kalmıştım mutlaka izlenmeli türk sinemasının en iyi aşk filmlerinden biri kesinlikle.

Cevap Yaz

silvester

26 Şubat 2012 14:41

Bu filmden bende çok etkilendim.Film,yaşadığı kasabanın eşraf ailelerinden birine mensup,nişanlı bir delikanlı ile,o kasabaya öğretmen olarak atanan,kendisinden yaşca büyük olan bir bayanla olan aşk ilişkisini anlatıyor.Hümeyra nın çok başarılı bir oyun gösterdiği bu filmi,unutamadığım film arasına koymuşumdur......Silvester. 

Cevap Yaz

kariz_ma_35

31 Temmuz 2011 23:27

Bir yerleşim merkezine yeni atanan bir edebiyat öğretmeni ile henüz 30'larında hayatını yeni yeni kurmaya çabalayan. Bu esnada zengin bir fabrikatör kızı ile nişanlanan. Bir nevi ticari ve çıkar meselesine dönüşen iki cesur ve kırılgan yüreğin mücadelesi ile şekillenen bir film. "Fuat" Kadir İnanır bu ticari itibar içerisinde nişanlanan biridir. Henüz yeni atanan. Edebiyat öğretmeni "Aysel" Hümeyra Akbay ile nişanda tanışır. Aralarında oluşan arkadaşlık elektriği bir anda gizemli aşka dönüşür. En sonunda ayrılmak zorunda kalırlar çünkü netice itibarıyla fuat nişanlıdır ve evlenecektir. Filmde rol gereği kayını olan "Yavuz" Halil Ergün ile kapışmaları bu durum dolayısıyla o sahne mükemmeldir. Ve yıllar sonra karşılaşan mecburiyetten ayrılan iki sevgili. Tayini Muğla'ya çıkan öğretmen Aysel ile unutamadığı sevgilisi Fuat dinlenme tesisinde karşılaşırlar. Hüzünlü biraz buruk,kederli gözlerle bakan Aysel ve unutamayan Fuat'ın buluşmasıdır bu. Evine döndüğünde mazide kalan ve bir mekanda çekildiği tek bir resim kalır  geriye. Kadir İnanır'ın bu filmi dingin müzikleri,yakın çekimi bakımından güzel. Sadece buruk kırılgan bir etkisi var. Seyirciyide aslında filme çeken bir etken. Kadir İnanır'ın film boyunca evlenmeden önce, evlenirken ve evlendikten sonraki fiziksel değişimlerini. Üç parça halinde görülebilir filmde. Filmdeki karakterlerin uyumu özellikle Hümeyra'nın tam aşık olunacak bir görüntüsü var aslında filmde. Ne çok güzel nede çok çirkin, bunu yanında iyi bir fiziki görüntüsü ve kameraya yakışması ve alımlılığı bir başka bir biçimde yansımış filme. 

Cevap Yaz

Kuzey Kore

21 Kasım 2010 15:35

Ne kadar izlense de duygusal yoğunluğunu her seferinde seyirciye aksettirebilen özel filmlerden biri. Çok iyi bir çalışma. Yaşamın ve insanın içindeki sadeliğin aslında nasıl derin ve etkileyici olabildiğini en iyi anlatan yapımlar arasında bence.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica